Dzieła Wincenta Witosa

DSCN9906Z radością informujemy, że w związku ze stuleciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości do naszej Gminnej Biblioteki Publicznej trafiły niezwykłe książki. Jest to pięciotomowe, jubileuszowe wydanie „Dzieł Wybranych” Wincenta Witosa. To niezwykłe wydanie ufundowane zostało przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika w celu promocji Województwa oraz wsparcia rozwoju kultury. Wykonawcą tego monumentalnego przedsięwzięcia edytorskiego jest Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. Bardzo dziękujemy za wyjątkową przesyłkę, która mamy nadzieję będzie cieszyło się dużą popularnością wśród naszych czytelników.
Zachęcamy do lektury.

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

45805313_2305029192860476_5584386954377560064_nW niedzielę 11.11.2018 roku uczestniczyliśmy w bardzo ważnym wydarzeniu upamiętniającym w naszej Małej Ojczyźnie 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz.11.00 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystego odsłonięcia dokonał Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Mała Wieś Panem Włodzimierzem Jeznachem. Poświęcenia Tablicy dokonał Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi Ks. Edward Kuzak. Wspólna modlitwa i odśpiewanie Hymnu Narodowego, wprowadziło nas wszystkich w stan osobistej refleksji i zadumy. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych, to sprawa bliska sercom nas wszystkich.

XXI Biesiada Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie

DSCN9733W imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz sołectwa Węgrzynowo serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w XXI Biesiadzie Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo razem z nami uczcić tą jakże ważną dla nas wszystkich Polaków rocznicę 100 lat od Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 r. spełnił się sen Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo.

Czytaj dalej

Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Odzyskanie Niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin. Podczas XXI Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie czciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń Wojny Światowej, którzy stworzyli nam warunki rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i cywilizacyjnego.
Nasze wyjątkowe piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od programu słowno-muzycznego „Drogi do Niepodległości”, który przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA. Następnie młodzież ze Szkoły Podstawowej w Podgórzy zaprezentowała nam montaż słowno-muzyczny „Żeby Polska była Polską”, po którym wystąpił Kameralny Chór „Podaj Dłoń” pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej. Wszystkie wystąpienia były wyjątkowe, wprowadziły nas w stan refleksji, zadumy i wzruszenia, nie trudno było zauważyć łzy w oczach przybyłych gości.
Nie zabrakło również tego dnia radosnego wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych, które przygotowała dla nas Pani Anna Sadkowska.
Z całego serca wszystkim dziękujemy za udział w Biesiadzie, dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybycie, Radnym Gminy Mała Wieś oraz Dyrektorom Szkół z terenu naszej gminy. Dziękujemy Paniom z SKW MALWA, Młodzieży, nauczycielom i Pani dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Dziękujemy Pani Małgorzacie Szpotańskiej i jej Chórowi, dziękujemy Pani Ani Sadkowskiej za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dziękujemy również pracownikom Referatu Komunalnego w Urzędzie Gminy Mała za pomoc podczas prac porządkowych i przewożenia sprzętu.
Organizatorami XXI Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Sołectwo Węgrzynowo.

Fotorelacja: kliknij 

Niepodległa do Hymnu

gf-zR5B-nJdQ-qBCm_niepodlegla-do-hymnu-2018-co-to-za-akcja-i-kiedy-jest-664x0-nocrop11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Dołączmy również my wszyscy. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.
„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

Dzień wolny od pracy

Informacja-1537785691Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Małej Wsi i Filią Biblioteczną w Dzierżanowie 12.10.2018 roku będą nieczynne.
Podstawa: Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Informacja

45156390_1956032514697958_4521750601545023488_nInformujemy, że w dniach 2 i 3 listopada (piątek i sobota) Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zapraszamy na XXI Biesiadę Pieśni Patriotycznej

43734660_1953348964966313_1764484273001201664_nRok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla wszystkich Polaków, ponieważ mamy okazję obchodzić 100 rocznice Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Serdecznie zapraszamy do uczczenie tej wyjątkowej rocznicy razem z nami podczas XXI Biesiady Pieśni Patriotycznej, która odbędzie się 9 listopada(piątek) o godz.16.00 w Świetlic Wiejskiej Węgrzynowie.
Specjalnie dla Państwa wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Niezwykle utalentowane Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, Kameralny Chór „Podaj Dłoń” pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej, jak również my wszyscy zgromadzeni będziemy mieli okazję wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne z przygotowanych na tą okoliczność śpiewników patriotycznych. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Jesienne Nowości wydawnicze

44708899_1952353738399169_8681602426890878976_nJest szaro, wietrznie, deszczowo i ogólnie aura nie sprzyja temu, żeby tryskać energią. Dzień jest coraz krótszy, ciemno robi się już przed osiemnastą… mamy jednak dla Was lekarstwo na te nie lubiane przez większość jesienno zimowe wieczory.
Jesień wyjątkowo sprzyja czytaniu książek. Zapraszamy do naszej Biblioteki po Nowości Wydawnicze, zamówione z myślą o Państwu. Z książką nigdy nie jest nudno 📚📕📖

Bajkowe Piątki z MultiOsadą

44597670_1952341041733772_7708028147995770880_n„Najciekawsze Bajki Przedszkolaka” to temat naszego piątkowego spotkania z naszymi milusińskimi z Samorządowe Przedszkole Mała Wieś. Bardzo Wam dziękujemy za odwiedziny, sprawiają nam one zawsze ogrom radości.  Staramy się w taki sposób dobierać bajki, aby przygody spotykające naszych bohaterów były dla naszych małych słuchaczy nauką i wskazówkami jak właściwie postępować, a czego robić nie wolno! Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania z MultiOsadą.

Fotorelacja: kliknij

To się nie mieści w głowie- spotkanie autorskie

DSCN9821W czwartek 18 października mieliśmy zaszczyt gościć w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Panią Renatę Piątkowską autorkę takich książek jak: „To się nie mieści w głowie”, „A może będzie właśnie tak”, „Która to Malala” i wielu, wielu innych. W swoich książkach opisuje tylko to, co realne. Wielokrotnie nagradzana pisarka, ceniona zarówno przez dzieci, młodzież jak i rodziców, opowiedziała nam o kilku swoich bohaterach, którzy istnieją naprawdę. 

Czytaj dalej


Było to szczególne spotkanie autorskie, ponieważ wraz z pisarką przyjechała również znana lektorka Pani Malwina Kożurno, której głos mamy okazję usłyszeć z audiobooków lub w Programie Trzecim Polskiego Radia. Usłyszeć utwory w jej wykonaniu było prawdziwą ucztą dla uszu. Spotkanie było dla wszystkich niewątpliwie frajdą, już dawno nie gościliśmy tak zasłuchanych czytelników. Jesteśmy przekonani, że czwartkowe rozmowy na długo pozostaną w naszej pamięci. Za wspólne spędzony czas dziękujemy serdecznie naszym gościom- Uczniom i ich Wychowawcom że Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie i Podgórzu oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie.

Fotorelacja: kliknij 

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę

44335535_1949616695339540_7433088754299961344_nKochani, zbliża się zima, dla zwierzaków w naszym Hotelu dla Bezdomnych Psów w Małej Wsi to smutny i trudny czas. Potrzebują koce, kołdry, ręczniki, karmę,  smycze i obroże. Przejrzyjcie swoje szafy…może znajda się w nich nie potrzebne i nieużytkowane już rzeczy. Naszym czteronożnym przyjaciołom bardzo ułatwią ten ciężki zimowy czas.
Pomóżcie nam pomagać – razem możemy więcej!

Bajkowe piątki

43172425_1944273089207234_588415329915371520_nBajkowe Piątki z MultiOsadą. Rozpoczęliśmy dziś Bajkowe Piątki z MultiOsadą, które tradycyjnie już spędzamy z najmłodszymi z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Motywem przewodnim naszego dzisiejszego spotkania była jesień a dokładniej dary jesieni, o których mowa jest w tomiku wierszy pt. „Zielony, żółty, rudy, brązowy „autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej oraz „Idzie niebo ciemną nocą” Ewy Szalburg Zarębiny. Wiersze opowiedziały naszym milusińskim o tym jak świat zmienia się jesienią, o spadających liściach z drzew, granatowych ciemnych chmurach, chłodzie i wietrze ale także o tym jak piękna jest to pora roku, w której można podczas spaceru zbierać kasztany, żołędzie i szyszki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się „magiczne pudełko”, w którym ukryte były skarby jesieni. Zabawa polegała na losowaniu owych skarbów i rozpoznaniu za pomocą dotyku jaki to skarb naszej pięknej jesieni. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym czytaniem wiersza „Jesienny deszczyk”…. „. Dziękujemy bardzo dzieciom i ich opiekunkom za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy za tydzień.

Młodzi Twórcy Literatury

MLT2018-750x400Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego po raz XXVIII zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Młodzi Twórcy Literatury”. W tym roku temat brzmi: „…I cóż, że dziewczyna?”. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim, skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych w wieku od 8 do 16 lat.

Czytaj dalej

 

Opis: Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę kobiet, dziewczyn, koleżanek w życiu młodych ludzi, na przełamywanie stereotypów, że bycie dziewczyną niesie ze sobą wiele ograniczeń. W dowolnej formie literackiej uczestnicy mogą wypowiedzieć się na temat tego, czy wiek XXI jest przyjazny zdobywaniu świata bez względu na płeć, czy nie ma dziś „spraw nie dla dziewczyn” i że niezależnie od tego, czy chodzisz w spodniach, czy w spódnicy, możesz dogadać się z całym światem, bo masz tę moc! Jednocześnie pamiętajcie, że nie chcemy od Was kolejnych opowieści o znanych Polkach, o „Sendlerowych”, „Skłodowskich”, królowych i świętych. To mają być historie z Waszego życia, środowiska, otoczenia, z Waszych czasów. O dziewczynach z sąsiedztwa i dziewczynach z okładek. Termin nadsyłania prac: 4 listopada 2018 r.

Regulamin konkursu: http://ksiaznicaplocka.pl/…/konkurs-mlodzi-tworcy-literatu…/

 

Nasza Gmina Nasze Miejsce- numer 17

DSCN9718Przygotowaliśmy dla Państwa kolejne wydanie biuletynu gminnego. Biuletyn Informacyjny Gminy Mała Wieś ”Nasza Gmina Nasze Miejsce” wydawany jest od 2012 roku. Periodyk ukazuję się kilka razy w roku. Adresowany jest do mieszkańców zainteresowanych sprawami związanymi z Gminą Mała Wieś. W Biuletynie zawarte są wiadomości i aktualności gminne, kulturalne, sportowe oraz wieści ze szkół i stowarzyszeń. W tym numerze również artykuły z bieżącej działalności Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi oraz obszerna informacja z XX Dni Gminy Mała Wieś, które niestety już za nami… Serdecznie zapraszamy do lektury. Gazetki już dziś dostępne są w GCK MultiOsada i Urzędzie Gminy.
Wersja elektroniczna  http://malawies.pl/naszagmina-naszemiejsce/

Jesienne nowości wydawnicze

DSCN9955„Mimozami jesień się zaczyna, Złotawa, krucha i miła…”
Serdecznie zapraszamy po jesienne nowości wydawnicze do naszej Biblioteki. Z nami jesień nie będzie Wam straszna.
Książki zakupiona w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”

 

Polska...Więcej niż Niepodległość

W roku, gdy wszyscy mówią o niepodległości, pojawDSCN9945ia się coraz więcej propozycji wydawniczych dotyczących wydarzeń z XX wieku. Nasze księgozbiory również wzbogaciły się o wyjątkowe wydanie, w którym Autorzy pochylają się nad wielką historią. Książka posiada również piękne i wyjątkowe ilustrację, które warto zobaczyć. Zapraszamy do Naszej Biblioteki!

Narodowe Czytanie w MultiOsadzie

DSCN0162W dniu 8 września 2018 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się 7 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem było nie tylko promowanie czytelnictwa, ale też wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej poprzez czytanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.
Ponieważ tegoroczna odsłona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Narodowe Czytanie jest również formą uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu. Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 2018 44 teksty Antologii Niepodległości. Natomiast lekturą Narodowego Czytania na punkt kulminacyjny akcji, jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Czytaj dalej


Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz „Wesele” Stanisłąwa Wyspiańskiego.
Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 20 września o godzinie 10.00 w specjalnie zaaranżowanej scenerii, przy udziale Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Gimnazjum w Małej Wsi czytaliśmy wybrane wiersze z Antologii Niepodległości oraz fragment Szklanych Domów z „Przedwiośnia”. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada, która po powitaniu wszystkich zebranych odczytała list Prezydenta RP skierowany do wszystkich uczestników akcji Narodowego Czytania.
Nasze wspólne czytanie rozpoczęliśmy od odczytania 4 wierszy z Antologii Niepodległości: „Do matki Polki” Adama Mickiewicza, „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” Leopolda Stafa, „Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz „W Warszawie” Czesława Miłosza. Wiersze odczytali: Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, zwyciężczyni konkursu pn „Symbole Narodowe w wersji przestrzennej”, który ogłoszony został przez GCK MultiOsada w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Pani Halina Nowacka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu Pani Iwona Sobótko oraz pracownik GCK MultiOsada Pani Paulina Stępka.
Następnie rozpoczęliśmy czytanie wybranego fragmentu „Przedwiośnia”. Rolę ojca czyli Seweryna Baryki odczytał Radny Gminy Mała Wieś Pan Albin Dynarek zaś rola syna czyli Cezarego Baryki odczytana została przez ucznia Gimnazjum w Małej Wsi Krystiana Winosławskiego.
Nasi goście fantastycznie zaprezentowali wybrane fragmenty, otrzymując na koniec gromkie brawa.
W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, wszyscy zaproszeni goście otrzymali w prezencie od Gminnego Centrum Kultury MultiOsada książkę opatrzoną okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami!

Fotorelacja: kliknij 

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

17 września 2018 roku w GCK MultiOsada w Małej Wsi odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”. Tematem spotkania było uzależnienie od gier komputerowych.  Pisarz z zawodu jest dziennikarzem radiowym, telewizyjnym oraz prasowym, natomiast z zamiłowania – modelarzem, myśliwym, nurkiem, a także żeglarzem. Przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Nauczył się jednak przezwyciężać strach, realizować plany życiowe i walczyć z własnymi słabościami. Do tego samego namawia swoich słuchaczy. 

Czytaj dalej


W czasie półtoragodzinnego spotkania Pan Krzysztof w bardzo praktyczny sposób przestrzegał słuchaczy przed uzależnieniem od gier komputerowych. Wyjaśniał, jak niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Ostrzegał przed konsekwencjami uzależnienia, które w ogromnej mierze przekładają się na problemy w relacjach międzyludzkich i problemy zdrowotne. „Komputerowy ćpun” to książka skierowana nie tylko do młodzieży, ale również do rodziców, którzy na pierwszej linii powinni nieść pomoc swoim uzależnionym pociechom, aby robić to skutecznie należy zaznajomić się z całym tłem tego skomplikowanego zjawiska. Jako autor poradnika „Trener Marzeń” w przystępny sposób wskazywał też, jak określać swoje marzenia, a następnie, co robić, aby mogły zostać zrealizowane.
Rady te spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony uczniów, którzy zadawali też sporo pytań, związanych z życiowymi pasjami Krzysztofa Piersy, a miły gość chętnie na wszystkie odpowiedział.

Fotorelacja: kliknij

Nowe godziny pracy naszych bibliotek

42099737_1936519193315957_6187465822332518400_nInformujemy, że od 17.09.2018 obowiązują nowe godziny pracy Biblioteki. Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, zgodnie z wcześniejszymi informacjami będzie otwarta również w soboty.
Filia Biblioteczna w Dzierżanowie, z uwagi na zajęcia szkolne czynna będzie w poniedziałki i wtorki. Za zmiany serdecznie przepraszamy

Narodowe Czytanie w MultiOsadzie

plakat-narodwe-czytanie-PrzedwiośnieGminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie wszystkich zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA, podczas którego będziemy czytać PRZEDWIOŚNIE Stefana Żeromskiego. 20 września 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, „Przedwiośnie” czytać będą m.in. Wójt Gminy Mała Wieś, Radni Gminy, Dyrektorzy Jednostek Oświatowych, zwyciężczyni konkursu ogłoszonego przez GCK MultiOsada pn.”Symbole Narodowe w wersji przestrzennej” oraz uczeń gimnazjum. Serdecznie zapraszamy!

Jesienne Nowości wydawnicze w naszej Bibliotece

DSCN9721Z dobrą książką jesienne wieczory nikomu nie straszne. Zapraszamy po nowości wydawnicze do naszej Biblioteki 📖📗

Wyniki Konkursu na Symbole Narodowe

DSCN9726W tym roku obchodzimy bardzo ważną dla wszystkich Polaków rocznicę- 100 lat Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy na swój sposób próbuje uczcić tą wyjątkową datę. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaproponowało konkurs na wykonanie symboli narodowych w wersji przestrzennej. W naszej gminie mamy bardzo dużo uzdolnionych osób, które sprostały trudnościom i wykazując się ogromną kreatywnością wykonały piękne prace. 12 osób podjęło się tego wyzwania!

Czytaj dalej

1. Pani Katarzyna Boszko z Małej Wsi
2. Pani Kornelia Wachaczyk z Zakrzewa Kościelnego
3. Karolina Rychlik z Małej Wsi
4. Marysia Burna z Małej Wsi
5. Diana Rychlik z Małej Wsi
6. Pan Krzysztof Józwik z Małej Wsi
7. Pan Waldemar Rypiński z Niździna
8. Pani Halina Nowacka z Bożenia
9. Pani Agnieszka Nowak i Pan Kamil Jasiński z Małej Wsi
10. Pani Zofia Krystek ze Starych Święcić
11. Daria Chorębiewska z Małej Wsi
12. Pani Magdalena Józwik z Małej Wsi

Niestety regulamin pozwolił przyznać 3 pierwsze miejsca. Jury konkursowe przyznało również dwa wyróżnienia.

I miejsce- Pani Halina Nowacka z Bożenia
II miejsce- Pani Agnieszka Nowak i Pan Kamil Jasiński z Małej Wsi
III miejsce- Pani Zofia Krystek ze Starych Święcić

Wyróżnienia:
Daria Chorębiewska
Pani Magdalena Józwik

Pozostali uczestnicy zajęli zaszczytne IV miejsce.

Drodzy Państwo, przyznać III pierwsze miejsca było niezwykle trudno, jury konkursowe spotkało się z bardzo dużym wyzwaniem. Dla nas nie ma przegranych, dla wszystkich uczestników przygotowane zostały nagrody, wszyscy jesteście Państwo zwycięzcami. Kłaniamy się nad waszymi talentami.

Wszystkich uczestników, zapraszamy 9 września na XX Dni Gminy Mała Wieś ponieważ ok godz.15.45 zostaną wręczone nagrody.

Serdecznie wszystkim GRATULUJEMY

FOTORELACJA: kliknij

Prace będzie można oglądać podczas niedzielnych i piątkowych obchodów Dni Gminy.ZAPRASZAMY

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. "Symbole Narodowe w formie przestrzennej"

symbole narodoweW tym roku obchodzimy bardzo ważną dla wszystkich Polaków rocznicę- 100 lat Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy na swój sposób próbuje uczcić tą wyjątkową datę. Wójt Gminy Mała Wieś i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zapraszają do udziału w konkursie, na wykonanie Symboli Narodowych w formie przestrzennej. W naszej gminie mamy bardzo dużo uzdolnionych osób, które jesteśmy przekonani, że sprostają trudnościom i wykażą się ogromną kreatywnością.  Z prac które zostaną zgłoszone utworzona zostanie wystawa podczas XX Dni Gminy Mała Wieś.

Regulamin konkursu:Regulamin Konkursu Symbole Narodowe

Karta zgłoszeniowa:  Karta zgłoszenia do konkursu

Nie daj się Oszukać

DSCN0028W piątek 6 lipca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, odbył się bardzo wyjątkowy spektakl pn. „Nie daj się oszukać” w reżyserii Mariusza Pogonowskiego, który Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” realizowała w ramach projektu pn. „Bezpieczni seniorzy” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Spektakl powstał w Radzanowie. W rolę aktorów wcielili się seniorzy z Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radzanowie, Seniorzy z Koła Nr 10 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radzanowie oraz młodzież ze szkoły w Radzanowie i Drużynya Harcerska„Wędrowne Ptaki” z Radzanowa. Sztuka „Nie daj się oszukać!” w przestrzega przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „inkasenta”.

Czytaj dalej

W piątkowym spektaklu uczestniczyli Seniorzy z Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Małej Wsi oraz Seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi. Dziękujemy bardzo wszystkim aktorom za miło spędzony czas,pełen humoru i przestrogi przed tym co czyha na seniorów każdego dnia, dziękujemy Pani Iwona Marczak przedstawicielowi Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” oraz Panu Mariuszowi Pogonowskiemu za uwzględnienie nas w swoim projekcie i miłą współpracę. Gratulujemy pomysłu! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Magdaleny Kosielińskiej – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Dziękujemy za przyjacielską współpracę i wymianę doświadczeń między ośrodkami, które zawsze są budujące i przynoszą nowe pomysły.

Fotorelacja: kliknij

 

ROBO TY I JA- Warsztaty z udziałem LEGO

DSCN9929Dzisiaj w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w ramach projektu „Wszechświat Kultury”, mieliśmy okazję gościć profesjonalistów z firmy Twój Robot, dzięki którym dwunastoosobowa grupa dzieci mogła poznać techniki kodowania. Nasi Młodzi Koderzy byli zachwyceni dzisiejszymi warsztatami, w błyskawicznym tempie uruchomione zostały roboty z LEGO mindstorms. Projekt „Wszechświat kultury” został sfinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich-Oddział w Płocku oraz Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w Państwa projekcie.

Fotorelacja: kliknij

Wakacyjne Nowości Wydawnicze

DSCN9847Zapraszamy po kolejne nowości wydawnicze 📚📖📘Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu jest najlepszą formą odpoczynku…dlatego urlop najlepiej rozpocząć od wizyty w naszej Bibliotece 📖📚📘

Zapraszamy na spektakl teatralny

36268030_2240451835983992_2976131513986318336_nSerdecznie zapraszamy Seniorów z terenu Gminy Mała Wieś 6 lipca na spektakl teatralny „Nie daj się Oszukać” w ramach projektu  „Bezpieczni Seniorzy” .  Podczas spotkania dowiemy się jak ustrzec się przed oszustwami metod: na wnuczka, na policjanta, na inkasenta. Serdecznie zapraszamy start godz. 16.00

Nowości wyadawnicze

36376235_1054528461390789_5696914328733614080_nKolejne nowości wydawnicze w naszej Bibliotece. Zapraszamy!!! Nowości można też przeglądać po zalogowaniu się w katalogu elektronicznym

https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/start/login.html…

Wspaniałych wakacji

życzenia-wakacjeWszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. A Wam drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkół życzymy zasłużonego odpoczynku .
Kochane dzieciaki, dla Was mamy oczywiście przygotowane cykliczne warsztaty. Zapraszamy w lipcu w każdy wtorek i czwartek. Przypominamy o zapisach na wakacyjne wyjazdy. Liczba miejsc ograniczona, więc kto pierwszy…jedzie z nami.  Szczegóły po linkiem: kliknij

Wakacje z MultiOsadą

zajęcia wakacyjne lipiec 2019Kochani! Już za chwilę wakacje…szczególnie dzieci z niecierpliwością czekają na nie. Wakacje to czas na odpoczynek i dobrą zabaw. W miesiącu lipiec, zapraszamy dzieci w każdy wtorek i czwartek. Zajęcia, które odbywać się będą na terenie GCK MultiOsada dla wszystkich dzieci z terenu naszej gminy są darmowe, nie potrzeba się nawet zapisywać…jedyne co należy zrobić, to przyjść i dobrze się bawić. Zapisom podlegają natomiast wyjazdy. W miesiącu lipiec zaplanowane zostały dwa, do Twierdzy Modlin oraz do kina w Płocku. Wyjazdy są płatne. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w GCK MultiOsada osobiście lub pod nr telefonu 570-604-310. SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Gwarantujemy, że nie będziecie się z nami nudzić 🌞⛱️🌈🌞⛱️🌈🌞♥️

Finał Bajkowych piątków z MultiOsadą

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW piątek 15 czerwca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyło się spotkanie podsumowujące piątkowe spotkania z bajką, w których przez cały rok szkolny 2017/2018 uczestniczyli Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Głównym celem naszego piątkowego finału było podsumowanie i przypomnienie sobie wszystkich bajek, które przez ostatnie 10 miesięcy zaprezentowane zostały dzieciom w MultiOsadzie. Nasi milusińscy bez problemu odpowiadały na zadawane im pytania…rozpoznając bohaterów przedstawionych im wcześniej bajek. Dzieci na koniec spotkania przygotowały rysunki ze swoimi ulubionymi postaciami. W nagrodę za kreatywność i zaangażowanie, otrzymali od nas kolorowe zakładki do książek. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, Wychowawcom i Opiekunom z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi, dzieci za miłą współpracę. Życzymy wszystkim udanego, zasłużonego odpoczynku podczas wakacji i oczywiście zapraszamy do dalszej współpracy już od września. Samorządowe Przedszkole Mała Wieś DZIĘKUJEMY!!

Fotorelacja: kliknij 

Kwadrans dla Niepodległej

DSCN9737Na zaproszenie Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego dołączyliśmy do pięknej akcji „Kwadrans dla Niepodległej”. Dziś w samo południe o godzinie 12.00 w 100 miejscach jednocześnie odbyły się czytania fragmentów literackich nawiązujących do 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z tych wyjatkowych miejsc było również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy kadrze nauczycielskiej i uczniom Gimnazjum z oddziałem integracyjnym im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi za przyjęcie naszego zaproszenia i wspólny udział w tej wyjątkowej akcji, jaką był „Kwadrans dla Niepodległej”.

Fotorelacja: kliknij

Cała Polska Czyta Dzieciom- Piknik w Podgórzu

20180608_102741Do ogólnopolskiej akcji Tygodnia Czytania Dzieciom dołączyła również Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Dziękujemy za zaproszenie, czas spędzony na czytaniu to dla nas zawsze ogromna radość i przyjemność. Po magicznym spotkaniu z książką, Animatorzy GCK MultiOsada w Małej Wsi zaprosili wszystkie dzieci do wspólnej zabawy…bańki mydlane są odpowiednie na każdą okazję :)

Mistrz Pięknego Czytania

SAM_596229 maja br. w Szkole Podstawowej w Dzierżanowie w ramach promocji czytelnictwa odbył się finał konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, organizatorami którego była Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie oraz Filia Biblioteczna Biblioteki Publicznej przy GCK MultiOsada w Małej Wsi. W konkursie wystartowali uczniowie klas I-VII, którzy zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze czytając wylosowane teksy z następujących książek:

Czytaj dalej

– klasa I-III – „Baśnie” Hans Chrystian Andersen
– klasa IV – Legendy Polskie,
– klasa V – „ Filipek i wakacje” Małgorzata Strękowska – Zaremba
– klasa VI – „Yellow Bahama w prążki” Ewa Nowak,
– klasa VII – „Mały Książę” Antoine de Saint – Exupery.

Jury w składzie: Elżbieta Witkowska – dyrektor szkoły, Iza Kopera- nauczyciel j. polskiego, Ewa Grzelak – dyrektor GCK MultiOsada, oceniało  uczestników, biorąc pod uwagę następujące elementy: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, tempo oraz  intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
– klasy I_III :
I miejsce- Pawlak Dominika, II miejcse- Sokołowska Maja, III miejsce – Grabowski Jakub.
– klasa IV :
I miejsce-Krysa Wiktoria, II miejcse- Adamska Gabriela, III miejsce – Klus Oliwia
Wyróżnienia otrzymali:
Mackiewicz Filip, Czarnecki Patryk, Krysa Patrycja, Pawlak Marta, Oździńska Klaudia, Mikołajczyk Aleksandra.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Przerwę, w trakcie której obradowało jury, uświetnił czytaniem  ks. Grzegorz Jendrzejewski, który zaprezentował utwory z Antologii Niepodległości w ramach 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zaproponowanej przez Prezydent Andrzeja Dudę.

Dziękujemy Pani Iwonie Domańskiej- nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie i Pani Joli Miszczyńskiej- pracownikowi Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie za organizację i sprawne przeprowadzenie konkursu.

Fotorelacja: kliknij 

Cała Polska czyta dzieciom dzień II

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, z największa przyjemnością dołączyło do tej wyjątkowej akcji.
Naszymi gośćmi byli dzisiaj przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi.Przedszkolaki wysłuchali bajek: „LOKOMOTYWA”, „IDZIE GRZEŚ”, „SŁOŃ TRĄBALSKI” oraz „ZOSIA SAMOSIA”.

Fotorelacja: kliknij

Cała Polska Czyta Dzieciom dzień I

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbywają się liczne imprezy czytelnicze.
Gminne Centrum Kultury MultiOsada- Biblioteka Publiczna, zaprosiło w dniu dzisiejszym do wspólnego czytania Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Małej Wsi.  W zielonej scenerii przed budynkiem MultiOsady Wójt Gminy Mała Wieś odczytał dzieciom wiersze patriotyczne, poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś, dzieciom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas.
Fotorelacja: kliknij 

Wolność...kocham i rozumiem...

34469759_1854230254878185_2266648417570652160_nOdwiedzając Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej 100 leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawa przygotowana została przez pracowników Biblioteki Publicznej.

W każdym z nas jest dziecko

dzien-dziecka-zyczeniaDla wszystkich dzieci…tych małych i dużych,  życzymy uśmiechu, radości i jak najwięcej codziennej beztroski.

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.” Janusz Korczak

Zbiórka książek dla polskich szkół na Wileńszczyźnie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziękujemy Państwu za udział w zbiórce książek dla Polskich Szkół na Wileńszczyźnie.
Wspólnymi siłami zebraliśmy 174 książki, które w dniu dzisiejszym dostarczone zostały do Starostwa Powiatowego w Płocku.
DZIĘKUJEMY ♥️📚♥️

Nie ma jak u Mamy...

Dzień-matkiDziś obchodzimy wyjątkowy dzień. Dzień MATKI!

Naszym wspaniałym Mamom podziękowania należą się każdego dnia. To One codziennie się o nas martwią, codziennie nas wspierają, codziennie są obok nas.

Kochane MAMY dziękujemy że jesteście. Dziękujemy za codzienną troskę, za bezgraniczną miłość…za wsparcie i zrozumienie 🌷♥️🌹♥️

Ostatni Krok

33183977_1848440512123826_5955678209872756736_nJakub Grabarczyk…a może lepiej Kuba Grabarczyk odwiedził nas rok temu reprezentując mistrzowską grę w ZOŚKĘ.
Jak się okazało, nie tylko jest mistrzem w Footbag, jest również autorem pierwszej polskiej powieści z gatunku thrillera nanotechnologicznego pn.” Ostatni krok”.
Pan Jakub przekazał dla Biblioteki Publicznej w Małej Wsi 3 egzemplarze swojej autorskiej książki. Książki już wkrótce dostępne będą dla czytelników.

Czytaj dalej

A na zachętę kilka słów o książce:
„Szczęśliwe małżeństwo, spokojne życie na przedmieściach i świetnierozwijająca się kariera młodego naukowca — to wszystko stracił Kacper Szewczyk w momencie swojego porwania. Śledcza Ewa Wójcicka i Oskar Kos z laboratorium kryminalistycznego Policji próbują odnaleźć zaginionego, ale wraz z upływem czasu w sprawie pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Znikają kolejne osoby, w zagadkowe śledztwo miesza się młoda dziennikarka, a Oskar i Ewa zaczynają rozumieć, że w tej historii przeszłość coraz mocniej splata się z teraźniejszością…

„Ostatni krok” to debiut literacki Jakuba Grabarczyka, absolwenta Politechniki Warszawskiej, na co dzień pracującego w branży zaawansowanych technologii. To właśnie wykształcenie techniczne połączone z miłością do książek i pracy twórczej, pozwoliło na stworzenie pierwszej polskiej powieści z gatunku thrillera nanotechnologicznego. „Ostatni krok” to historia, w której technika jest jedynie tłem, a dobro od zła dzieli cienka granica, do której przekroczenia wystarczy jeden, ostatni krok…”

Nowości wydawnicze

33043203_1847992735501937_8564121671047315456_nKolejna porcja nowości wydawniczych w Naszej Bibliotece jest już dostępna do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do Biblioteki.

Fotorelacjakliknij 

Kiermasz dziecięcej książki używanej

DSCN9829Już po raz piętnasty w całej Polsce obchodzimy Tydzień Bibliotek. W tym roku obchodom towarzyszy hasło: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Obecnie wizerunek biblioteki bardzo się zmienił. To już nie tylko książki na półkach, ale również bogata oferta wydarzeń kulturalnych, spotkań z pisarzami, ciekawymi osobami. A to wszystko skierowane jest dla naszych czytelników. Gminne Centrum Kultury MultiOsada-Biblioteka Publiczna działała dziś w terenie, można nas było spotkać przy budynku Senior + w Małej Wsi. Właśnie tam odbył się kiermasz dziecięcej książki używanej.

Czytaj dalej

 

Za symboliczną złotówkę, można było nabyć bajki i opowiadania dla najmłodszych. Na dzieci odwiedzające nasze stoisko przygotowane zostały zajęcia plastyczne i rekreacyjne. Do głośnego czytania bajek patriotycznych zaprosiliśmy Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego, który z przyjemnością przyjął nasze zaproszenie. Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś, Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi, Paniom Przedszkolankom, dzieciom i mieszkańcom gminy za dzisiejsze spotkanie.

Fotorelacja: kliknij 

 

Zagłosujcie razem z nami na Przedszkole w Małej Wsi

fb2KOCHANI!!!   Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi zgłosiło się do plebiscytu Podwórko Nivea. Niestety, to czy otrzymają ten wspaniały grant zależy teraz już tylko od NAS!!!
Drodzy mieszkańcy, przyjaciele i sympatycy Naszej Gminy, jeżeli zjednoczymy siły, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi wraz z nową siedzibą będą mogły otrzymać, wspaniały, nowoczesny i przede wszystkim bezpieczny plac zabaw.  Co musimy zrobić? Naprawdę niewiele!!!

Czytaj dalej

 

Wystarczy w okresie od dzisiaj do 21 czerwca oddać codziennie jeden głos na ICH PODWÓRKO.
Pamiętajcie jeden adres e-mail=jeden głos dziennie.
Podczas pierwszego głosowania, trzeba się zarejestrować (weryfikacja adresu e-mail), to zajmuje tylko chwilę :)
KOCHANI do dzieła :) :) :)

link do głosowania:https://podworko.nivea.pl/2018/lokalizacja/316-mala-wies

UWAGA!!! wyszukiwarce nie wpisujemy województwa ani powiatu, wystarczy wpisać miejscowość Mała Wieś

Samorządowe Przedszkole Mała Wieś jesteśmy z WAMI!!! Głosujemy

 

Spotkanie autorskie z Pisarką Panią Barbarą Kosmowską

DSCN97599 maja podczas obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi gościło panią Barbarę Kosmowską – autorkę wielu powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisarka ma na swoim koncie ponad 20 książek, za które otrzymała wiele nagród. Jej powieść Pozłacana Rybka otrzymała tytuł Książki Roku 2007 przyznaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Innymi ciekawymi pozycjami tej autorki są: Głodna kotka, Teren prywatny, Prowincja, Gobelin, Buba, W górę rzeki, Niebieski autobus, Myślniki, Buba: Sezon ogórkowy, Puszka, Dziewczynka z Parku, Niechciana oraz wiele innych.

Czytaj dalej


W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie. Mimo tak licznej grupy pani Barbara nie miała problemu z zainteresowaniem młodzieży swoją osobą.
Młodzież chętnie wysłuchała historii o książkach naszego goscia, o różnych sytuacjach życiowych, które stają się inspiracją dla jej opowiadań. Książki pani Kosmowskiej poruszają tematy aktualne dla współczesnej młodzieży – okresu buntu oraz dorastania.
Atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna i ciepła, a panią Barbarę odebraliśmy, jako osobę emanującą pozytywną energią i serdecznością- jest ciepłą, skromną i pełną humoru osobą, która darzy wielkim szacunkiem odbiorców swoich książek. To było z całą pewnością spotkanie autorskie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom z w/w placówek szkolnych za przyjęcie naszego zaproszenia na dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy serdecznie również Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś za umożliwienie przywozu dzieci do MultiOsady.

Fotorelacja: kliknij

 

Witajcie w Naszej Bajce

DSCN0070Trwa XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej biblioteki artystów z Teatru Edu-Artis z Krakowa z przedstawieniem „Witajcie w naszej bajce”. Głównym przesłaniem przedstawienia było zachęcenie do czytania książek. Aktorzy wcielili się w postaci z różnych bajek m.in. Pana Kleksa, Babę Jagę czy Tygryska, które pomieszały się i nikt nie wiedział, kto jest kim i z jakiej bajki pochodzi. Dopiero po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia mogły odnaleźć swoje właściwe miejsce w zaczarowanym świecie książek.

Czytaj dalej

 

Dzieci żywiołowo uczestniczyły w prowadzonej inscenizacji i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania.
Występ aktorów Teatru Edu-Artis oglądały przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Podgórzu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie oraz z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji i opiekunów dzieci z w/w placówek- dziękujemy za miłą współpracę.
Dziękujemy również Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś za umożliwienie przywozu dzieci do MultiOsady.

 

Fotorelacja: kliknij 

 

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien bibliotekTydzień Bibliotek to zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich akcja promująca biblioteki i czytelnictwo. Tegoroczna, piętnasta edycja programu nosi hasło „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. W dosłownym znaczeniu słowa „dowolność” oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki.

Czytaj dalej

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości – wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

 Biblioteka Publiczna działająca przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi również włączyła się do obchodów tegorocznej edycji. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w tym czytelniczym święcie – będzie nam miło, jeżeli odwiedzicie nas w tych dniach.

Zbieramy książki dla polskich szkół na Wileńszczyźnie

zbiorka ksiazekGCK MultiOsada – Biblioteka Publiczna organizuje zbiórkę książek – w ramach konkursu „Zbieramy książki dla polskich szkół na Wileńszczyźnie”.
Organizatorem tej wyjątkowej akcji jest Starostwo Powiatowe w Płocku. „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować na wiele sposobów: uroczystymi apelami, wspominaniem bohaterów, imprezami sportowymi. Można też wesprzeć dzieci i młodzież uczące się w polskich szkołach, ale poza granicami naszego kraju. Z taką inicjatywą wyszedł Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który postanowił zorganizować konkurs dla bibliotek leżących na terenie Powiatu Płockiego. Jego ideą jest zebranie jak największej liczby książek, które później zostaną przekazane polskim szkołom na Wileńszczyźnie…”

Czytaj dalej

Zachęcamy naszych mieszkańców do przyłączenia sie do naszej zbiórki i przynoszenie książek do GCK MultiOsada w Małej Wsi ul.Warszawska 31 do dnia 29 maja 2018 r. w godzinach : poniedziałek – piątek 8.00-18.00 oraz sobota 8.00-14.00
Tematyka książek jest dowolna: może to być literatura piękna, a także publikacje naukowe i historyczne. Książki, które zostaną zebrane podczas konkursu będą przekazane do polskich szkół na Wileńszczyźnie.

Biblioteka , która zbierze największą liczbę książek otrzyma nagrodę rzeczową od Organizatora.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia polskich uczniów na Wileńszczyźnie!
Regulamin konkursu: http://powiat-plock.pl/…/2036-zbieramy-ksiazki-dla-pols

Wiosenne nowości wydawnicze w naszej Bibliotece

DSCN9972I wreszcie nadeszła ta bezcenna chwila…kiedy możemy spełnić oczekiwania naszych czytelników. Uwielbiamy zapach nowości książkowych w naszej bibliotece.
Zapraszamy naszych wiernych moli książkowych, mamy nowe propozycje zarówno dla starszych jak i młodszych!

Zmiana godzin pracy GCK MultiOsada

UWAGAzmiana godzin pracy-page-001Informujemy, że od 09.04.2018 r. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Lokalnym Centrum Kompetencji (pracownia komputerowa) w okresie wiosenno- letnim (od 09.04.2018 r do 30.09.2018 r.) będą czynne od poniedziałku do piątku  w godzinach 8.00-18.00.  Ulegają również zmianie godziny pracy Fili Bibliotecznej w Dzierżanowie. Godziny pracy Biblioteki Publicznej w Małej Wsi pozostają bez zmian.

 

Radosnych Świat Wielkanocnych

wielkanocokNiech wiosenne święta rozpoczną kolejny etap naszego życia w zgodzie z naturalnym cyklem pór roku i pozwolą cieszyć się słońcem, ciepłem rodzinnym oraz wiarą w sens naszych uczynków.
Radości z Wielkanocy spędzonej w gronie bliskich osób życzą Dyrektor i Pracownicy GCK MultiOsada w Małej Wsi.

Tworzymy kulturę szacunku w sieci

DSCN9945Jakie zagrożenia czyhają na internautów? Jak bardzo jesteśmy nie anonimowi w sieci? Jakie konsekwencje możemy ponieść za podszywanie się pod kogoś innego? To główne tematy dzisiejszego spotkania w Gminnym Centrum Kultury w Małej Wsi, które poprowadziła Dyrektor MultiOsady Ewa Grzelak dla uczniów Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Poruszony został również temat RODO- uczniowie usłyszeli z jakimi nowymi przepisami muszą zmierzyć się Pracodawcy. Choć Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 6 lutego, pamiętajmy aby całym rokiem uczyć dzieci i młodzież bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Razem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Przerwa świąteczna

ogloszenie1-596x381Informujemy, że w dniach 30.03.2018-31.03.2018 (Wielki Piątek i Wielka Sobota) Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi będą nieczynne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Spotkanie autorskie z pisarką Zofią Stanecką

DSCN989022 marca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, odbyło się spotkanie autorskie z pisarka Zofią Stanecką, autorką wspaniałych książek dla dzieci. Jej twórczość przepełniona jest poczuciem humoru i mądrością. Najbardziej znaną serią książek są opowiadania
o małej Basi, np. „Basia i przyjaciele. Anielka”, „Basia , Franek i zasypianie” oraz „Basia i wolność”. Inne publikacje to m.in. „Samo dzielny. Wstaje sam”, „Księga Ludensona” albo „Kto polubi Trolla?”. Głównym tematem spotkania były hasła: wolność, patriotyzm i niepodległość. 

Czytaj dalej

  

Na podstawie fragmentu książki „Nasza Paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” oraz „Basia i wolność” autorka opowiadała o powstawaniu książek, kładąc nacisk na wolność twórcy w tworzeniu świata przedstawionego. Dzieci w rozmowie z pisarka chętnie opowiadały czym dla nich jest wolność i symbole narodowe. Największym zainteresowaniem podczas spotkania cieszyły się warsztaty, na których nasi młodzi czytelnicy rysowali własne symbole wolności. Prace przez nich wykonane były bardzo kreatywne. Hasło „wolność” w rozumieniu małych dzieci ma zupełnie inne znaczenie.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych znajdujących się na terenie naszej Gminy, tj. Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie.
Dziękujemy Dyrektorom w/w placówek za przyjęcie naszego zaproszenia i zawsze chętny udział Szkół w przygotowywanych przez nas spotkaniach, celem których jest upowszechnienie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Fotorelacja: kliknij

 

 

konkursu recytatorskiego i. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem"

pbc18-750x400Informujemy, że  GCK MultiOsada w Małej Wsi organizuje eliminacje gminne do konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka ,,Pięknie być człowiekiem”, którego finał odbędzie się w Płocku 26 maja 2018r. w Książnicy Płockiej. Karty zgłoszenia należy dostarczyć do GCK MultiOsada ul. Warszawska 31 do dnia 20.04.2018r. Eliminacje konkursowe odbędą się 27.04.2018r. w GCK MultiOsada.

Regulamin Konkursu: pobierz pobierz

Podziękowania

DSCN9965Składamy serdecznie podziękowania Pani Ani Piegat z Liwina, która przekazała nieodpłatnie książki dla Biblioteki Publicznej w Małej Wsi !!!
Pani Aniu…bardzo bardzo dziękujemy, już pierwsze osoby z nich chętnie skorzystały

Nowości dla dzieci i młodzieży

27973661_1809747499326461_4760630557440895261_nKsiążki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości. Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość, dlatego też w naszej Bibliotece kolejne nowości wydawnicze…tym razem coś dla dzieci i młodzieży. Serdecznie Was zapraszamy.

Informacja

ogloszenie1-596x381Informujemy, że w związku z chorobą pracownika, Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna w dniu 03.02.2018 (sobota). Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Informacja o dniu wolnym od pracy

ogloszenie1-596x381Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi, będą nieczynne w dniu 5 stycznia 2018 roku (piątek). Odbiór dnia wolnego w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę 6 stycznia 2018 roku (Święto Trzech Króli).
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

Nowe Karty Biblioteczne- elektroniczne wypożyczanie książek

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, działająca przy GCK MultiOsada z dniem 2 stycznia 2018 roku uruchomi elektroniczne wypożyczanie książek. Nasza biblioteka działa w systemie MAK+ utworzonym przez Instytut Książki, działający przy Bibliotece Narodowej.
W związku z tym, każda osoba, aby zapisać się do biblioteki (każdy nasz czytelnik od 2 stycznia 2018 roku  będzie musiał od nowa zapisać się do naszej Biblioteki) będzie musiała podać numer PESEL. Dotyczy to tak samo osób dorosłych, jak i dzieci. Bez tej informacji system elektroniczny nie przyjmie danych czytelnika.

Czytaj dalej

Przy zapisywaniu dzieci konieczna będzie także pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, potwierdzająca złożonym podpisem odpowiedzialności. Istotne jest, aby pamiętać, że każde dziecko w wieku do 13 lat musi po 1 stycznia 2016 r./ bez względu na to, czy jest już zapisane, czy dopiero zamierza utworzyć konto w bibliotece /musi pojawić się w towarzystwie rodzica, który złoży podpis. Po tym jednorazowym utrudnieniu młody czytelnik będzie mógł samodzielnie wypożyczać książki.

Po zapisaniu czytelnika w elektronicznym systemie bibliotecznym MAK+, każdy czytelnik otrzymuje od nas nową kartę biblioteczną. Dzięki tej karcie bez wychodzenia z domu,  może monitorować swoją historię wypożyczeń przez internet. Aby to robić musi wejść na stronę biblioteki http://biblioteka.multiosada.pl/  i kliknąć w zakładkę „Katalog Biblioteczny”  http://biblioteka.multiosada.pl/portfolio/katalog-biblioteczny/, gdzie zostanie przekierowany na stronę SzukamKsiążki.pl, na której otrzyma dostęp do całego naszego katalogu bibliotecznego i do swojego konta on-line.

Katalog elektroniczny umożliwia przeglądanie zasobów biblioteki, sprawdzenie jakie nowości zakupiła biblioteka i jakimi pozycjami książkowymi aktualnie dysponuje. Zmiany te zmierzają do podniesienia komfortu wypożyczania przez czytelnika. Dzięki nowej KARCIE BIBLIOTECZNEJ każdy czytelnik otrzymuje także swoje konto on-line, na którym szczegółowe informacje uzyskuje po zarejestrowaniu się, a następnie po każdym zalogowaniu na nie. Tam przechodząc kolejno odpowiednie zakładki można m.in. sprawdzić aktualny stan swojego konta, historię wypożyczeń, datę zwrotu czy edytować dane (adres, numer telefonu, e-mail).

Mamy nadzieję, że czytelnicy szybko się przyzwyczają do tych innowacji i je docenią, bowiem Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Publicznej działającej przy GCK MultiOsada w Małej Wsi, wprowadzili je przede wszystkim z myślą o nich.

Wyjątkowe podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Państwa zaangażowanie sprawiło, że na nowo odkryliśmy wielkość „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – dzieła, które od przeszło stu lat przynależy do kultury duchowej naszego Narodu”. Takimi słowami rozpoczyna się list jaki otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji „Narodowe Czytanie”.Jest w nim również zaproszenie do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2018 , w roku szczególnego jubileuszu- stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz listu otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Wesela” z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej.

Informacja o dniach zamkniętych

ogloszenie1-596x381Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi, będą nieczynne w dniach 21 i 22 grudnia 2017 roku (czwartek i piątek).

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Spotkanie autorskie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 grudnia 2017 roku gościem Biblioteki Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi była Pani Ewa Nowak pisarka i publicystka.

Ewa Nowak – pisarka, publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i rodzicami.

Czytaj dalej

 

W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mała Wieś (Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, Szkoła Podstawowa w Małej Wsi, Szkoła Podstawowa w Podgórzu oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie.

Autorka podpowiadała jak sobie radzić w życiu osobistym, jak dogadywać się z przyjaciółmi, rodzicami, a także jak odnosić się do wartości takich jak uczciwość, szczerość, miłość, przyjaźń oraz szacunek dla drugiego człowieka.

Dziękujemy Pani Ewie Nowak za miłe spotkanie jak również młodzieży za aktywność. Cieszymy się gdyż sama bohaterka spotkania była bardzo zadowolona z jego przebiegu.

Listopadowe nowości wydawnicze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A w naszej Bibliotece kolejna dostawa pachnących jeszcze farbą drukarską nowości wydawniczych. Serdecznie zapraszamy!

Kolejne nowości wydawnicze w naszych bibliotekach

DSCN9205Kolejna porcja nowości wydawniczych w naszych bibliotekach. Czekają na Państwa znani i lubiani autorzy ze swoimi nowymi propozycjami, a także Ci mniej znani, których książki pojawiły się u nas po raz pierwszy. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie.

Młodzi Twórcy Literatury

kafelekmłodzi 2017Książnica Płocka im. Władysława  Broniewskiego ogłasza XXVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”.
Proponowany temat – SKRZYDŁA MI ROSNĄ U RAMION.
Termin zgłaszania prac do 25 października 2017 r.
Szczegóły konkursu oraz regulamin konkursu wraz z oświadczeniem (kliknij).

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kolejne nowości wydawnicze w naszych bibliotekach

Nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kolejne nowości wydawnicze. Książki jeszcze pachnące farbą drukarską są już do dyspozycji wypożyczających. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie.

Fotorelacja (kliknij)

Paczka Literacka

PACZKA_LITERACKA_fb_postZ radością informujemy, że do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie dotarły Paczki Literackie. „Paczka literacka” to wspólna akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Do naszych placówek trafiły 2 pakiety zawierające po 21 książek oraz po dwa audiobooki. Na czytelników czekają między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego, „Laska nebeska” Mariusza Szczygła czy Andrzej Wajda „Podejrzany”.Książki już wkrótce będą do Państwa dyspozycji, zapraszamy i życzymy miłej lektury.

Czytaj dalej

A oto lista tytułów, które wzbogacą nasze księgozbiory:

Książki:
Dorota Wodecka, Polonez na polu minowym,
Ewa Winnicka, Cezary Łazarkiewicz, Zapraszamy do Trójki,
Krzysztof Varga, Polska mistrzem Polski,
Joanna Szczęsna, Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami,
Iza Michalewicz, Maciej Piwowarczuk Powstanie Warszawskie. Rozpoznanie,
Michał Ogórek, Polska Ogórkowa,
Marek Niedźwiecki, Nie wierzę w życie pozaradiowe,
Bogusław Mec, Bim, bam, bom, mogę wszystko!,
Juliusz Machulski, Hitman,
Piotr Lipiński, Anoda,
Wiesław Królikowski, Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie,
Włodzimierz Kalicki, Powrót do Sulejówka,
Anna Jelonek, Dorota Fontczak, Zdrowy apetyt,
Robert Janowski, Muzyka mojego życia,
Václav Havel, Siła bezsilnych i inne eseje,
Michaił Chodorkowski, Portrety z łagru,
Katarzyna Boni, Wojciech Tochman, Kontener,
Carl Bernstein, Bob Woodward, Wszyscy ludzie prezydenta,
Witold Bereś, Krzysztof Burnetko, Andrzej Wajda. Podejrzany,
Ewa Berberusz, Władysław Anders. Życie po Monte Cassino,
Jerzy Antczak, Reporterka

Audiobooki:
Andrzej Makowiecki, Ja urbanator. Awantury muzyka jazzowego,
Mariusz Szczygieł, Láska nebeská

Nowości wydawnicze

21733852_1634653893275440_2009894261_oZapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie po kolejne nowości wydawnicze, które już na Państwa czekają.

Nowe godziny otwarcia Bibliotek

bibioteInformujemy, że od dnia 04.09.2017 roku Biblioteka Publiczna w Małej Wsi i Filia Biblioteczna w Dzierżanowie będą czynne w następujących dniach i godzinach.

Zapraszamy do odbycia Stażu w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi

1Kochasz książki? Lubisz czytać?

Jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku?
Zapraszamy do odbycia stażu w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi.
Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, od poniedziałku do Piątku w godzinach 8.00-16.00

Zmiana Godzin pracy Biblioteki Publicznej w okresie wakacyjnym

ksiazki_15_16_11
Informujemy, że w okresie  wakacyjnym (03.07.2017-02.09.2017) Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy!

Nowości wydawnicze

 DSCN837924 czerwca nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kolejne już w tym roku nowości wydawnicze.
Książki już wkrótce będą dostępne dla naszych czytelników. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Ocalamy Książki od Zapomnienia

DSCN73982 czerwca, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, odbył się kiermasz książki używanej. Każdy kto nas odwiedził znalazł dla siebie coś ciekawego.  Niebawem ponownie wyjdziemy z propozycją książki używanej. Do zobaczenia!

Fotorelacja kliknij

Tydzień Bibliotek

DSCN7216W dniu wczorajszym w Bibliotece Publicznej Filia w Dzierżanowie, podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, odbyły się spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie. Najmłodsi ze skupieniem słuchały czytanych bajek, a starsi poznali czynności związane z wypożyczaniem książek. W dniu wczorajszym w Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie odtwarzana była poezja śpiewana, można było zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz zapoznać się z ofertą książek do sprzedaży.

Biblioteka Oczywiście- spotkanie z książką w plenerze

DSCN7217Podczas obchodów Tygodnia Biblioteki, wszystkie osoby zainteresowane książką mogły spotkać się z Nami w plenerze.
Wyszliśmy z ofertą sprzedaży książek dla dzieci i dorosłych, można było także wypożyczyć nowości książkowe zakupione w ostatnim czasie dla naszych bibliotek. Poczytaliśmy, posłuchaliśmy poezji śpiewanej i świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy i zapraszamy do wypożyczania nowości, już na miejscu w Naszej Bibliotece.

Biblioteka OCzywiście

DSCN7194Zgodnie z planem zajęć obchodów Tygodnia Bibliotek, w dniu dzisiejszym w MultiOsadzie odbyły się zajęcia tematyczne „Wiosenna Łąka” w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Dzisiejszym zadaniem było odtworzenie barw wiosny, poprzez tworzenie kwiatów i motyli.

Biblioteka oczywiście

Plakat Tydzien BibliotekW dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, przygotowała z tej okazji swój program. Zapraszamy.

Nowości wydawnicze

DSCN4841Zapraszamy do Naszej Biblioteki po nowości czytelnicze.

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

STYLE SWITCHER

Accent Color

Side Bars

Header Style

Footer Style

Footer Content