Informacja

ogloszenie1-596x381Informujemy, że w związku z chorobą pracownika, Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna w dniu 03.02.2018 (sobota). Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Informacja o dniu wolnym od pracy

ogloszenie1-596x381Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi, będą nieczynne w dniu 5 stycznia 2018 roku (piątek). Odbiór dnia wolnego w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę 6 stycznia 2018 roku (Święto Trzech Króli).
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

Nowe Karty Biblioteczne- elektroniczne wypożyczanie książek

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, działająca przy GCK MultiOsada z dniem 2 stycznia 2018 roku uruchomi elektroniczne wypożyczanie książek. Nasza biblioteka działa w systemie MAK+ utworzonym przez Instytut Książki, działający przy Bibliotece Narodowej.
W związku z tym, każda osoba, aby zapisać się do biblioteki (każdy nasz czytelnik od 2 stycznia 2018 roku  będzie musiał od nowa zapisać się do naszej Biblioteki) będzie musiała podać numer PESEL. Dotyczy to tak samo osób dorosłych, jak i dzieci. Bez tej informacji system elektroniczny nie przyjmie danych czytelnika.

Czytaj dalej

Przy zapisywaniu dzieci konieczna będzie także pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, potwierdzająca złożonym podpisem odpowiedzialności. Istotne jest, aby pamiętać, że każde dziecko w wieku do 13 lat musi po 1 stycznia 2016 r./ bez względu na to, czy jest już zapisane, czy dopiero zamierza utworzyć konto w bibliotece /musi pojawić się w towarzystwie rodzica, który złoży podpis. Po tym jednorazowym utrudnieniu młody czytelnik będzie mógł samodzielnie wypożyczać książki.

Po zapisaniu czytelnika w elektronicznym systemie bibliotecznym MAK+, każdy czytelnik otrzymuje od nas nową kartę biblioteczną. Dzięki tej karcie bez wychodzenia z domu,  może monitorować swoją historię wypożyczeń przez internet. Aby to robić musi wejść na stronę biblioteki http://biblioteka.multiosada.pl/  i kliknąć w zakładkę „Katalog Biblioteczny”  http://biblioteka.multiosada.pl/portfolio/katalog-biblioteczny/, gdzie zostanie przekierowany na stronę SzukamKsiążki.pl, na której otrzyma dostęp do całego naszego katalogu bibliotecznego i do swojego konta on-line.

Katalog elektroniczny umożliwia przeglądanie zasobów biblioteki, sprawdzenie jakie nowości zakupiła biblioteka i jakimi pozycjami książkowymi aktualnie dysponuje. Zmiany te zmierzają do podniesienia komfortu wypożyczania przez czytelnika. Dzięki nowej KARCIE BIBLIOTECZNEJ każdy czytelnik otrzymuje także swoje konto on-line, na którym szczegółowe informacje uzyskuje po zarejestrowaniu się, a następnie po każdym zalogowaniu na nie. Tam przechodząc kolejno odpowiednie zakładki można m.in. sprawdzić aktualny stan swojego konta, historię wypożyczeń, datę zwrotu czy edytować dane (adres, numer telefonu, e-mail).

Mamy nadzieję, że czytelnicy szybko się przyzwyczają do tych innowacji i je docenią, bowiem Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Publicznej działającej przy GCK MultiOsada w Małej Wsi, wprowadzili je przede wszystkim z myślą o nich.

 

 

 

Wyjątkowe podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Państwa zaangażowanie sprawiło, że na nowo odkryliśmy wielkość „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – dzieła, które od przeszło stu lat przynależy do kultury duchowej naszego Narodu”. Takimi słowami rozpoczyna się list jaki otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji „Narodowe Czytanie”.Jest w nim również zaproszenie do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2018 , w roku szczególnego jubileuszu- stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz listu otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Wesela” z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej.

Informacja o dniach zamkniętych

ogloszenie1-596x381Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi, będą nieczynne w dniach 21 i 22 grudnia 2017 roku (czwartek i piątek).

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Spotkanie autorskie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 grudnia 2017 roku gościem Biblioteki Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi była Pani Ewa Nowak pisarka i publicystka.

Ewa Nowak – pisarka, publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i rodzicami.

Czytaj dalej

 

W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mała Wieś (Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, Szkoła Podstawowa w Małej Wsi, Szkoła Podstawowa w Podgórzu oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie.

Autorka podpowiadała jak sobie radzić w życiu osobistym, jak dogadywać się z przyjaciółmi, rodzicami, a także jak odnosić się do wartości takich jak uczciwość, szczerość, miłość, przyjaźń oraz szacunek dla drugiego człowieka.

Dziękujemy Pani Ewie Nowak za miłe spotkanie jak również młodzieży za aktywność. Cieszymy się gdyż sama bohaterka spotkania była bardzo zadowolona z jego przebiegu.

Listopadowe nowości wydawnicze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A w naszej Bibliotece kolejna dostawa pachnących jeszcze farbą drukarską nowości wydawniczych. Serdecznie zapraszamy!

Kolejne nowości wydawnicze w naszych bibliotekach

DSCN9205Kolejna porcja nowości wydawniczych w naszych bibliotekach. Czekają na Państwa znani i lubiani autorzy ze swoimi nowymi propozycjami, a także Ci mniej znani, których książki pojawiły się u nas po raz pierwszy. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie.

Młodzi Twórcy Literatury

kafelekmłodzi 2017Książnica Płocka im. Władysława  Broniewskiego ogłasza XXVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”.
Proponowany temat – SKRZYDŁA MI ROSNĄ U RAMION.
Termin zgłaszania prac do 25 października 2017 r.
Szczegóły konkursu oraz regulamin konkursu wraz z oświadczeniem (kliknij).

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kolejne nowości wydawnicze w naszych bibliotekach

Nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kolejne nowości wydawnicze. Książki jeszcze pachnące farbą drukarską są już do dyspozycji wypożyczających. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie.

Fotorelacja (kliknij)

Paczka Literacka

PACZKA_LITERACKA_fb_postZ radością informujemy, że do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie dotarły Paczki Literackie. „Paczka literacka” to wspólna akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Do naszych placówek trafiły 2 pakiety zawierające po 21 książek oraz po dwa audiobooki. Na czytelników czekają między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego, „Laska nebeska” Mariusza Szczygła czy Andrzej Wajda „Podejrzany”.
Książki już wkrótce będą do Państwa dyspozycji, zapraszamy i życzymy miłej lektury.

Czytaj dalej

A oto lista tytułów, które wzbogacą nasze księgozbiory:

Książki:

Dorota Wodecka, Polonez na polu minowym,

Ewa Winnicka, Cezary Łazarkiewicz, Zapraszamy do Trójki,

Krzysztof Varga, Polska mistrzem Polski,

Joanna Szczęsna, Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami,

Iza Michalewicz, Maciej Piwowarczuk Powstanie Warszawskie. Rozpoznanie,

Michał Ogórek, Polska Ogórkowa,

Marek Niedźwiecki, Nie wierzę w życie pozaradiowe,

Bogusław Mec, Bim, bam, bom, mogę wszystko!,

Juliusz Machulski, Hitman,

Piotr Lipiński, Anoda,

Wiesław Królikowski, Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie,

Włodzimierz Kalicki, Powrót do Sulejówka,

Anna Jelonek, Dorota Fontczak, Zdrowy apetyt,

Robert Janowski, Muzyka mojego życia,

Václav Havel, Siła bezsilnych i inne eseje,

Michaił Chodorkowski, Portrety z łagru,

Katarzyna Boni, Wojciech Tochman, Kontener,

Carl Bernstein, Bob Woodward, Wszyscy ludzie prezydenta,

Witold Bereś, Krzysztof Burnetko, Andrzej Wajda. Podejrzany,

Ewa Berberusz, Władysław Anders. Życie po Monte Cassino,

Jerzy Antczak, Reporterka

Audiobooki:

Andrzej Makowiecki, Ja urbanator. Awantury muzyka jazzowego,

Mariusz Szczygieł, Láska nebeská

 

 

Nowości wydawnicze

21733852_1634653893275440_2009894261_oZapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie po kolejne nowości wydawnicze, które już na Państwa czekają.

Nowe godziny otwarcia Bibliotek

bibioteInformujemy, że od dnia 04.09.2017 roku Biblioteka Publiczna w Małej Wsi i Filia Biblioteczna w Dzierżanowie będą czynne w następujących dniach i godzinach.

Zapraszamy do odbycia Stażu w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi

1Kochasz książki?

Lubisz czytać?

Jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku?
Zapraszamy do odbycia stażu w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi.
Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, od poniedziałku do Piątku w godzinach 8.00-16.00

Zmiana Godzin pracy Biblioteki Publicznej w okresie wakacyjnym

ksiazki_15_16_11
Informujemy, że w okresie  wakacyjnym (03.07.2017-02.09.2017) Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy!

Nowości wydawnicze

 DSCN837924 czerwca nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kolejne już w tym roku nowości wydawnicze.
Książki już wkrótce będą dostępne dla naszych czytelników. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Ocalamy Książki od Zapomnienia

DSCN73982 czerwca, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, odbył się kiermasz książki używanej. Każdy kto nas odwiedził znalazł dla siebie coś ciekawego.  Niebawem ponownie wyjdziemy z propozycją książki używanej. Do zobaczenia!

Fotorelacja kliknij

Zmiana godzin pracy

Informujemy-page-001

zyczenia-swiateczne1(1)

informacja

Informujemy, że w związku z chorobą pracownika w terminie od 10.01.2017 do odwołania, następuje zmiana godzin pracy Biblioteki Gminnej w Małej Wsi.
Nowe godziny pracy:

Poniedziałek 8:00-13:00

Wtorek  11:00-16:00

Środa 12:00-17:00

Czwartek 11:00-16:00

Piątek 11:00-16:00

Sobota 8:30-12:30

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zakup nowości wydawniczych
– zrealizowano ze środków
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

DSCN4841DSCN4839

STYLE SWITCHER

Accent Color

Side Bars

Header Style

Footer Style

Footer Content