29 września - ogólnopolski dzień głośnego czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania📖📚📖 Dzień został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. My z tej wyjątkowej okazji zaprosiliśmy dziś do siebie przedszkolaków z Samorządowe Przedszkole Mała Wieś 😀📖📚📖 by wspólnie z naszym gościem Wójtem Gminy Mała Wieś Panem Zygmuntem Wojnarowskim przeczytać na głoś opowieść Pana Marcina Przewoźniaka „Agatka na tropach jesieni”. Dziękujemy bardzo naszym milusińskim i ich opiekunkom za dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy również Panu Wójtowi, za przyjęcie zaproszenia do wspólnego czytania 📖📚📖

Zapraszamy po bezpłatne wyprawki czytelnicze!

Kochani! Cieszymy się, że nie zapominacie o tym, że Biblioteka Publiczna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka wielki człowiek”. 📖 Jesteśmy dumni, że kolejny mały czytelnik z radością odwiedził bibliotekę i wypożyczył swoją pierwszą książkę a przy okazji otrzymał upominki w ramach projektu. Przypominamy, że na każdego przedszkolaka z Naszej Gminy czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Czytaj dalej

Aby przystąpić do akcji:

* należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę,

* poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,

* zapisać dziecko do biblioteki,

* wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną.

* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”, aby rozwijać w dzieciach miłość do książek. Więcej informacji pod nr tel. 570-604-311. 📖

Narodowe czytanie 2021 - zapraszamy do oglądania!

9 września o godzinie 10.00 odczytaliśmy wybrane sceny pierwszego aktu „Moralności Pani Dulskiej”, która była lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania 2021 🙂 „Moralność pani Dulskiej” powstała w ciągu kilkunastu dni na przełomie października i listopada 1906 roku. Sztuka autorstwa Gabrieli Zapolskiej przedstawia historię rozgrywającą się w mieszczańskim domu początku XX wieku. Nazwisko bohaterki sztuki na stałe zagościło w polszczyźnie – dulszczyzna to określenie kołtuństwa, mieszczańskiej hipokryzji i ciasnoty poglądów, połączonej z wysokim mniemaniem o własnych walorach moralnych.

Czytaj dalej

„Moralność pani Dulskiej” była wielokrotnie wystawiana na deskach teatrów, doczekała się także kilku adaptacji filmowych i spektakli Teatru Telewizji. Zapraszamy do obejrzenia nagrań z Narodowego Czytania w MultiOsadzie, które opublikowane zostały na naszym kanale YouTube 🙂

akt I, scena I, II, III, IV – zobacz

akt I, scena V, VII, VIII – zobacz 

akt I, scena IX, X – zobacz

akt I, scena XI, XII, XIV – zobacz 

Narodowe czytanie 2021 - "Moralność Pani Dulskiej"

4 września W Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyło się 10 Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa; w 2016 roku – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W 2019 r. lekturami było osiem najważniejszych polskich nowel, między innymi autorstwa Żeromskiego, Prusa, Konopnickiej i Schulza. Rok temu, w warunkach obostrzeń epidemicznych, czytano „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Czytaj dalej

Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 9 września o godzinie 10.00 odczytaliśmy pierwszy akt „Moralności Pani Dulskiej”, która była lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania 2021. „Moralność pani Dulskiej” powstała w ciągu kilkunastu dni na przełomie października i listopada 1906 roku. Sztuka autorstwa Gabrieli Zapolskiej przedstawia historię rozgrywającą się w mieszczańskim domu początku XX wieku. Nazwisko bohaterki sztuki na stałe zagościło w polszczyźnie – dulszczyzna to określenie kołtuństwa, mieszczańskiej hipokryzji i ciasnoty poglądów, połączonej z wysokim mniemaniem o własnych walorach moralnych. „Moralność pani Dulskiej” była wielokrotnie wystawiana na deskach teatrów, doczekała się także kilku adaptacji filmowych i spektakli Teatru Telewizji. Naszymi tegorocznymi lektorami byli: Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, Skarbnik Gminy Pani Monika Stypułkowska, Sekretarz Gminy Pani Ewelina Kołodziejska, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi Pani Alicja Białecka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak oraz Pani Paulina Stępka, Mariola Kurowska i Joanna Klimczewska- pracownicy Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Wszystkim uczestnikom dyrektor MultiOsady wręczyła książkę opatrzoną okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. Dziękujemy naszym lektorom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami włączyli się w tą wyjątkową akcję. Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę Pani Ani Kurpiewskiej ze Starych Święcic, która tradycyjnie już przygotowała dla nas tort z symbolami Narodowego Czytania. Nagrania z dzisiejszego spotkania opublikowane zostaną na naszej stronie już wkrótce 😊

Projekt "Biblioteka na to czeka" - nowości od IPN

Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi-Biblioteka Publiczna dołączyła do projektu Instytutu Pamięci Narodowej „Biblioteka na to czeka” dzięki któremu księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o pakiet 30 bezpłatnych publikacji. Projekt popularyzuje czytelnictwo i wspiera rozwój bibliotek publicznych, szkolnych i akademickich w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN. Dziękujemy Instytutowi za ten dar, a Państwa uwadze polecamy książki z najnowszej historii Polski , które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy do biblioteki!

Nowości książkowe na zakończenie wakacji!

Na zakończenie wakacji mamy dla naszych czytelników kolejną porcję nowości wydawniczych. Wakacje to idealny czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Na naszych bibliotecznych półkach czekają na Was: kryminały, sensacje, thrillery oraz ciesząca się dużą popularnością w okresie wakacyjnym literatura obyczajowa zarówno współczesna jak i historyczna.

Czytaj dalej

Oto kilka wybranych tytułów kryminałów i thrillerów: ,,Pogorzelisko” – Kaszyńska M, ,,Dziewczyna która klaszcze” – Kozioł T, ,,Śmiertelna rozpacz” – Ragan T.R., ,,Fatalne kłamstwo” – Keogh V., ,,Zaginiona kobieta” – Kubica M., ,,Oszustka” – Brown J., ,,Krawiec” – Szydeł M., ,,Wybaczam Ci” – Mróz R., ,,Blizny przeszłości” – Mirek K. Świetny thriller psychologiczny o strasznych tajemnicach, które kryją małe miasteczka. Poruszający obraz rodzinnej tragedii. Historia o zemście, tajemnicy sprzed lat i silnej młodej, niezwykle ciekawej bohaterce. ,,Wołyńska gra” – Białowąs J. Fabuła tej książki jest pełna zwrotów akcji, przewijają się wątki sensacyjno-kryminalne, poza tym mamy przekonującą genezę ruchów nacjonalistycznych. Z literatury obyczajowej polecamy nowości: ,,Srebrna łyżeczka” – Witkiewicz M., ,,Dotyk” oraz ,,Zmysły” – Gołębiewska I., ,,Kłamstwa od serca” – Giffin E., ,,Wyzwolona” – Palmer D., ,,Włoskie love story” – Sońska N., ,,Wszyscy pragnęliśmy miłości” – Jeż A. Jest to opowieść o zakazanym uczuciu w mrocznych czasach wojny. O trudnych wyborach, winie, ale przede wszystkim o wybaczaniu i wielkiej sile miłości., ,,Pomiędzy wzgórzem a doliną” – Kosiba J. W powieści tej przedstawiona jest mroczna historia, która niegdyś rozegrała się pomiędzy dwiema rodzinami i dwoma domami położonym na wzgórzu pałacem i ulokowanej w dolinie drewnianej chatce. Zakupiono także książki dla młodszych i starszych dzieci są wśród nich powieści przygodowe, bajki z ulubionymi bohaterami oraz komiksy. Szczególnie polecamy serię ,,Szkoła szpiegów” Gibbsa Stuarta. Jest to seria książek o zwariowanych przygodach młodego szpiega z przypadku oraz jego koleżanek i kolegów z Akademii Szpiegostwa. Pełna zwrotów akcji i humoru powieść , która przywodzi na myśl przygody Harry’ego Pottera. Zapraszamy do naszej biblioteki, każdy znajdzie dla siebie ciekawą książkę!

Nowości książkowe!

Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o kolejne nowości. Są wśród nich m.in. książki, które nam proponowaliście. Zakupiliśmy nowości z literatury dla dorosłych : powieści obyczajowe, kryminalne, historyczne i thrillery psychologiczne. Znajdziecie dalsze losy znanych już bohaterów, nowe propozycje cenionych pisarzy, a także debiuty literackie. Polecamy wybrane tytuły, które mogą zainteresować naszych czytelników.

Czytaj dalej

Literatura obyczajowa:- ,,Narzeczona Nazisty” Barbary Wysoczańskiej to piękna, poruszająca historia o miłości, ale czy to piękne uczucie ma szansę przetrwać między Polką a Niemcem w czasach wojny? Autorka zarysowała porywającą, chwytającą za serce historię. Historię, która niesie również bardzo ważny przekaz związany z miłością rodzącą się pomimo różnic społecznych między dwojgiem zakochanych ludzi. Stojąc po dwóch przeciwnych stronach, muszą stoczyć najważniejszą walkę – o ocalenie swej miłości. Czy zdołają ją zwyciężyć i nie pozwolą, by legła ona w gruzach? Odpowiedź na te pytanie znajdziemy w debiutanckiej powieści Barbary Wysoczańskiej. – powieść ,,Zanim wyznasz mi miłość” Magdaleny Kordel , książka ta jest jak kojący balsam na skołatane nerwy albo plasterek na zranioną duszę. Kiedy sięgniesz po tę powieść , zrozumiesz jak niewiele wystarczy , by z nadzieją czekać na kolejny dzień. – książka Agnieszki Janiszewskiej ,,Aż po horyzont”. Warszawa, lata 70. Weronika Piontkowska niedawno się rozwiodła, uczy francuskiego w liceum i wychowuje dwóch rezolutnych chłopców. W sielskim, ustronnym Jaktorowie, wśród pachnących łąk i lasów wciąż może być beztroską córką swoich rodziców. Wkrótce okaże się jednak, że raj na ziemi nie istnieje, a sielankowa posiadłość, którą Weronika tak kocha, skrywa wiele dramatycznych historii… Autorka jest mistrzynią wikłania osobistych losów bohaterów w tryby wielkiej historii. – powieść ,,Zaginiona siostra” Tracy Buchanana to poruszająca opowieść o rodzinnym dramacie, tajemnicach, kłamstwach i trudnych kobiecych wyborach. Dwie kobiety, dwadzieścia lat milczenia i próba dotarcia do prawdy, która wstrząśnie światem bohaterki. Od tej pory życie nie będzie już takie samo. Literatura kryminalna : – powieść Witkiewicz Magdaleny ,,Wizjer” to znakomity trzymający w napięciu thriller, który od samego początku wciąga w genialną intrygę, który nie raz zaskoczy i sprawi , że na nowo spojrzysz na otaczającą cię rzeczywistość. Autorka umiejętnie wprowadza czytelnika w świat masowego wykorzystania danych osobowych i ukazuje utratę prywatności w zalanym mediami społecznościowymi świecie. – ,,Dlaczego właśnie ja” Scotta E.G to mroczny thriller z misterną intrygą i zaskakującym finałem. Książka od, której nie można się oderwać, na pewno nasze domysły nie będą sprawdzone. Dużo tutaj gry psychologicznej, zamieszania, pełno zwrotów akcji wciągających nas z każdą kolejną stroną. – książka Czornyja Maxa ,,Krew” to kryminał w, którym komisarz Deryło powraca w jednej z najmakabryczniejszych spraw w swojej karierze. Spektakularne i krwawe zbrodnie, oparte na ciekawym pomyśle walczą o palmę pierwszeństwa z intrygę kryminalną. Autor stawia przede wszystkim na szok i bezwzględną brutalność. Dla miłośników pogłębienia wiedzy z różnych dziedzin nauki polecamy wydania popularnonaukowe m.in. Gleicka Jamesa ,,Chaos. Narodziny nowej nauki” Zakupiliśmy także nowe tytuły z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zapraszamy do biblioteki dzieci, młodzież i dorosłych!!!

Zapraszamy po nowości książkowe!

Na półki naszej biblioteki trafiły kolejne nowości książkowe, które umilą czas podczas odpoczynku wakacyjnego. Miłośnikom kryminałów i thrillerów szczególnie polecamy najnowsze książki Anny Kańtoch ,,Lato utraconych” i Agnieszki Lingas-Łoniewskiej ,,Przyjdę, gdy zaśniesz”. W ofercie czytelniczej znajduje się również duży wybór najnowszych książek z gatunku literatury obyczajowej oraz powieści historycznych. Wakacje to dobry czas by sięgnąć po książki polskich autorek literatury obyczajowej: Krystyny Mirek ,,Niespodzianki losu”, Agnieszki Olejnik ,,Wianek z lawendy” oraz Agnieszki Krawczyk ,,Splątane ścieżki”. Zapraszamy!!! 📖📚📖

Pamiętajcie, że najlepszy środek na odpoczynek to dobra książka! A takich u nas nie brakuje ⛱🏖🏝🏔📖📚📖

Nowe godziny otwarcia!

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, informujemy, że okresie od 13.06 do 31.08 Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wydłuża czas pracy. Dział Animacji i Kultury będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 a w soboty od 8.00 do 14.00.

Biblioteka Publiczna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 8.00-16.00, a w środy w godz. 9.00-17.00. W II i IV sobotę każdego miesiąca zapraszamy również do Biblioteki w godz. 8.00-14.00.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Dzień bibliotekarza i bibliotek - spotkanie w starostwie powiatowym w płocku

Wczoraj na zaproszenie Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka i Wicestarosty Pani Iwony Sierockiej Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, reprezentując pracowników naszej Biblioteki. Było to wyjątkowe spotkanie organizowane po raz pierwszy w Starostwie Powiatowym, podczas którego bibliotekarze z całego Powiatu mogli spotkać się w gronie koleżanek i kolegów kochających książki. Dziękujemy Panu Staroście, Pani Wicestaroście oraz Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu za docenienie naszej pracy, wyjątkowe życzenia i podziękowania.

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 3

Za nami ostatni dzień spotkań w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. W dniu dzisiejszym zawitała do nas najstarsza grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Stażystka Biblioteki Publicznej w Małej Wsi, przygotowała dla dzieci książkę pod tytułem „Wierszyki domowe” Michała Rusinka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, wybierając samodzielnie temat wierszyka. Zabawne historie dotyczyły pomieszczeń domowych i wyposażenia, ale również zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz opiekunom z Samorządowego Przedszkola z oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi za miłe spotkania. Pamiętajmy, że czytanie rozwija dzieci wyobraźnie i jest jednym z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Mimo kończącej się akcji bardzo zachęcamy do czytania książek swoim pociechom.

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 2

Dziś w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada obchodziliśmy dwa wyjątkowe święta. Pierwsze z nich to kontynuowanie akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Na tę okazję została wybrana głosami czytelników Złota lista książek. W dniu dzisiejszym przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego przeczytana została książka Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw pozytywka”.

Czytaj dalej

Do wysłuchania przygód Detektywa i rozwiązania wspólnie zagadek zaprosiliśmy kolejne dwie grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Książka składa się z kilkunastu zagadek kryminalnych, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać podążając za Detektywem Pozytywką. Tytułowy bohater jest właścicielem agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. Dzieciom udało się rozwiązać dwie zagadki, pierwsza dotyczyła odpowiedzi na pytanie „kto zepsuł zegarek?”, natomiast druga „dlaczego jest tu tak ciemno?”. Było to bardzo trudne zadanie, jednak dla naszych najmłodszych nie było dużym wyzwaniem, gdyż z zaangażowaniem odpowiadali na pytania i słuchali opowieści. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom jest najlepszym sposobem dla rozwoju naszego dziecka. 1 czerwca to również Dzień dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci otrzymały piękne życzenia oraz słodkości od Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz pracowników GCK Multiosada. Dziękujemy Panu Wójtowi za poświęcony czas i rozwijanie w dzieciach pasji do czytania, a naszym najmłodszym mieszkańcom Gminy za chęć uczestnictwa w naszych spotkaniach.

1 czerwca - dzień dziecka

Wszystkim dzieciom i tym małym i tym dużym w dniu Waszego święta życzymy wszystkiego najlepszego, wiele słoneczka, dużo uśmiechu i radości. Bawcie się wesoło, realizujcie marzenia, niech Wasz świat nigdy się nie zmienia! 😁🎉🎊

I pamiętajcie, nigdy nie zatraćcie w sobie dziecka! 💛💚💙💜❤️

Ps. w tajemnicy możemy Wam dziś zdradzić, że najbliższy piknik dla naszych małych milusińskich już niedługo, wkrótce więcej informacji! 😍😍

Szczęśliwego dnia dziecka! 🥳🥳

"Cała Polska czyta dzieciom" - dzień 1

„Cała Polska czyta dzieciom” to akcja czytelnicza dobrze nam znana, która została zapoczątkowana przez Fundację „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorką była Irena Koźmińska prezes i założycielka Fundacji. W tym roku w dniach 26 maja – 1 czerwca odbędzie się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Na tą okazję została wybrana głosami czytelników Złota dwudziestka książek.

Czytaj dalej

Gminne Centrum Kultury MultiOsada dołączyło się do tej jakże wspaniałej akcji i w dniu dzisiejszym przeczytana została książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Florka z pamiętnika ryjówki”. Do wysłuchania przygód o małej ryjówce Florentynie zaprosiliśmy dwie najmłodsze grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Florka to kilkuletnia rezolutna autorka pamiętnika, która właśnie uczy się pisać. Zastanawiają ją odpowiedzi na pytania gdzie jesteśmy, kiedy śpimy i gdzie chowa się czas, którego tak brakuje mamie i tacie. Bada otoczenie, eksperymentuje, próbuje hodowaną fasolkę przyłapać „na rośnięciu”. Jednym słowem wszystko ją ciekawi. Baczni obserwuje świat i go komentuje. I choć Florentyna jest ryjówką… jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, to naprawdę można się z nią zaprzyjaźnić! Dziękujemy pracownikowi GCK MultiOsada za przeczytanie książki. Kolejni goście już niebawem.😀 Pamiętajmy regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.😀

Informacja!

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 6/2021 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 01.04.2021r. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla pracowników GCK MultiOsada w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę tj. 01.05.2021r. dnia 04.06.2021r. (piątek) GCK MultiOsada wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi będą NIECZYNNE.

otwieramy multiosadę!

Od poniedziałku można już korzystać z LCK (jednocześnie 3 osoby) i Xboxa (jednocześnie 2 osoby. W najbliższym czasie organizowane będą także warsztaty i zajęcia animacyjne grupowe (limit osób 15 jednocześnie)

Od poniedziałku otwieramy również Bibliotekę i przywracamy wolny dostęp do książek 😉

Przygotowaliśmy budynek i czekamy na Was…do zobaczenia 🙂

Procedury bezpieczeństwa i nowe zasady funkcjonowania MultiOsady dostępne są w zakładce “Covid-19”: zobacz

Zasady obsługi czytelników: zobacz 

„Cała Polska czyta dzieciom”

W czerwcu 2001 r. rozpoczęto kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, która stała się najbardziej znanym i cenionym działaniem Fundacji ,,ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorką kampanii była Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji , której misją jest wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne oraz promocyjne.

Od 20 lat Fundacja prowadzi nieprzerwanie kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzięki tysiącom liderów – wolontariuszy, propagujących na co dzień regularne czytanie w domu i w szkole – oraz partnerom, którzy wspierają finansowo i promocyjnie, podnoszona jest świadomość społeczna dotyczącą roli czytania w rozwoju dziecka.

Czytaj dalej

Misją Fundacji jest wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży. Cel ten można osiągnąć oraz wzmocnić poprzez praktykę codziennego czytania dzieciom. W tym roku w dniach 26 maja – 1 czerwca odbędzie się Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Kampania czytania z hasłem „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” jest adresowana do rodziców, opiekunów, wychowawców i edukatorów. Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:

• buduje więź z dzieckiem będącą fundamentem jego zdrowia emocjonalnego,

• doskonali język i ułatwia rozumienie świata,

• rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,

• poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu.

Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacja:

• zachęciła tysiące wolontariuszy, liderów kampanii, do promowania czytania dzieciom,

• zainicjowała programy: „Czytające szkoły” oraz „Czytające przedszkola”, do których przystąpiły tysiące placówek; „Rodzinne czytanie” i powstawanie Klubów Czytających Rodzin; „Wychowanie przez czytanie”, w którym wzięło udział już kilkaset szkół podstawowych,

• przeprowadziła setki wykładów i warsztatów nt. korzyści z czytania, w tym kursy online,

• prowadzi szkolenia dla matek odbywających karę więzienia ze swymi dziećmi do lat 3,

• zrealizowała program „Cała Polonia czyta dzieciom”,

• zainspirowała i wsparła rozwój kampanii czytania w Czechach, na Słowacji, Litwie, Ukrainie.

Na 20 lecie kampanii ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” została wybrana głosami czytelników Złota dwudziestka książek:

1. Grzegorz Kasdepke – Detektyw Pozytywka

2. Andrzej Maleszka – Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło

3. Wojciech Widłak – Pan Kuleczka

4. Piotr Socha – Pszczoły

5. Renata Piątkowska – Która to Malala?

6. Adam Wajrak – Wielka księga prawdziwych tropicieli

7. Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz – Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

8. Łukasz Wierzbicki – Dziadek i niedźwiadek

9. Roksana Jędrzejewska-Wróbel – Florka. Z pamiętnika ryjówki

10. Barbara Kosmowska – Pozłacana rybka

10. ex aequo Michał Rusinek – Wierszyki domowe

12. Grzegorz Kasdepke – Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko

13. Olga Tokarczuk – Zgubiona dusza

14. Barbara Gawryluk – Dżok. Legenda o psiej wierności

15. Joanna Fabicka – Rutka

16. Barbara Kosmowska – Gwiazda z pierwszego piętra

17. Iwona Chmielewska – Pamiętnik Blumki

18. Joanna M. Chmielewska – Niebieska niedźwiedzica

18. ex aequo Tomasz Samojlik – Żubr Pompik. Tropy na śniegu

20. Marcin Kozioł – Tajemnica przeklętej harfy.

MultiOsada również dołącza z ogromną radością do akcji. Już w najbliższym czasie spotkamy się z najmłodszymi 😉

Informacja!

Z uwagi na trwające w dalszym ciągu skontrum biblioteczne – spis kontrolny księgozbioru informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna działająca przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie nieczynna do dnia 28.05.2021r.

Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy, wynika to z faktu występowania problemów technicznych.

Rozstrzygnięcie konkursu "Mol książkowy"

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego przedstawiającego „Mola Książkowego” organizowanego podczas corocznych obchodów Tygodnia Bibliotek.

Zgodnie z regulaminem konkurs skierowany został do dzieci szkolnych z terenu Gminy Mała Wieś. W konkursie udział mogli brać uczniowie Przedszkola oraz Szkół Podstawowych klas I-III a udział w nim był dobrowolny i bezpłatny. Wszystkie prace wraz z kartą zgłoszeniową należało dostarczyć do 14.05.2021r do godz. 12.00 do Gminnego Centrum Kultury ,,MultiOsada” w Małej Wsi przy ul. Warszawska 31. W/w terminie zgłoszone zostało łącznie 19 prac.

Czytaj dalej

Decyzją organizatora nie zostały wyłonione tylko trzy główne miejsca. Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie. Dzieci biorące udział w konkursie serdecznie zapraszamy po odbiór nagród od 21 maja tj. piątek w godzinach 08:00-16:00.

Informujemy, iż ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne w celu odbioru nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel: 570-604-310, aby ustalić dzień oraz godzinę spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Wszystkie prace są naprawdę wyjątkowe.

Transmisja spotkania autorskiego ze Zbigniewem Masternakiem

Serdecznie zapraszamy na transmisję spotkania autorskiego online ze Zbigniewem Masternakiem – autorem cyklu powieściowego „Księstwo”. Trzy pierwsze części doczekały się adaptacji filmowej w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Organizatorem wydarzenia jest Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek – Oddział Doboru i Selekcji Księgozbiorów, a poprowadzą je Paweł Jaskulski i Piotr Kitrasiewicz.

Czas: 18 maja, godzina 18. Transmisja odbędzie się na stronie zobacz.

Materiał będzie potem dostępny na kanale YouTube biblioteki na Koszykowej.

Link do dodatkowych informacji: zobacz

Link do recenzji najnowszej powieści autora pt. „Książę bez ziemi”: zobacz

Rozwiąż krzyżówkę!

Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy dla Was krzyżówkę 😉

Kto pierwszy ją rozwiąże i odczyta hasło z czerwonych pól? 🙂

Zapraszamy do zabawy na naszej stronie Facebook pod postem: zobacz 📚📖📚

Nowości wydawnicze

Mała zapowiedź nowości wydawniczych 🙂

Książki będą dostępne dla naszych czytelników po zakończeniu trwającego scontrum 📖📚📖📚

Moja ulubiona książka to...

Moja ulubiona książka to…

Na pewno każdy z Was przeczytał kiedyś książkę, która na zawsze zapadła w pamięci.

Napiszcie w komentarzach pod naszym postem na Facebooku Gminnego Centrum Kultury MultiOsada tytuły i autorów Waszych ulubionych książek.

Post: zobacz

Podzielcie się z nami pasjami czytelniczymi 📖📚📖❤

Twoja zakładka do książki!

Kochani, dziś w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mamy dla Was propozycję wykonania własnej, oryginalnej zakładki do książek 🙂

Zobaczcie jakie to proste 🙂

Film: zobacz 

7 najczęściej wypożyczanych książek

Przedstawiamy Wam Naszą 7 ❤ najczęściej wypożyczanych książek.

Numer 1 to ” Kiedyś po Ciebie wrócę” autorstwa Pani Agaty Czykierda-Grabowskiej. Książka ta łączy w sobie trzy gatunki: powieść obyczajową, romans i kryminał. Dokładnie w tej kolejności. Wydarzenia opisane w tej lekturze przechodzą w poszczególne fazy, ale równocześnie się przenikają.

Książki które powinieneś przeczytać

Niełatwo ułożyć listę książek, które powinien przeczytać każdy. Tylu ilu jest miłośników literatury, tyle pewnie rankingów. Przedstawiamy Wam naszą propozycję 10 książek, po które warto sięgnąć przynajmniej raz w życiu. Trwająca pandemia i związane z nią ograniczenia sprawiają, że niektórzy znajdują więcej czasu na lekturę, a jeszcze inni po prostu potrzebują książki, by oderwać się od rzeczywistości i nie zwariować w obecnej rzeczywistości 📖📚📖

Domowa biblioteczka - wyślij zdjęcie!

Książki dla wielu z nas to prawdziwy skarb, który ma swoje wyjątkowe miejsce w naszych domach. Pochwalcie się swoimi domowymi biblioteczkami. Pokażcie regały, półki…a może książki przechowujecie w specjalnych skrzyniach?

Wyślijcie nam zdjęcia a adres e-mail: multiosada@gmail.com

Z nadesłanych zdjęć przygotujemy fotorelację, która może będzie inspiracją dla innych?

Zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

Konkurs plastyczny dla najmłodszych!

Jak wygląda Mól Książkowy? hmmm 🤔

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, celem którego jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej Mola Książkowego widzianego oczyma dziecka 🙂

Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!!

Pobierz: regulamin konkursu

Pobierz: karta zgłoszeniowa

Tydzień Bibliotek 2021 w wersji on-line

Szybkimi krokami zbliża się 8 maja i Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – święto obchodzone od 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tego dnia już po raz 18. rozpocznie się Tydzień Bibliotek, który będzie realizowany przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2021 r. Każdego roku jest to okazja do organizowania wielu ciekawych wydarzeń. Niestety, już drugi rok z kolei ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, będziemy świętowali razem z naszymi czytelnikami w przestrzeni wirtualnej. Tegoroczne hasło obchodów to „Znajdziesz mnie w bibliotece”, a jego autorem jest Pani Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP. Hasło to niesie w sobie lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. Dlatego już dziś zapraszamy Was do aktywności na naszym FB w dniach 8-15 maja 💻📖📚📖. Na każdy dzień coś dla Was zaplanowaliśmy 😊 Przygotowaliśmy ciekawostki literackie, zabawy, zagadki oraz prezentację nowości wydawniczych. W nowych warunkach, w miarę możliwości, ofiarujemy Wam swoje serca i umiejętności zabierając w tegorocznym Tygodniu Bibliotek w wirtualną podróż. Bądźcie z nami. 📚📖📚❤

Informacja!

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, iż w dniach 10.05.2021 – 21.05.2021 Gminna Biblioteka Publiczna przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi będzie NIECZYNNA. W w/w dniach zostanie przeprowadzone skontrum – spis kontrolny księgozbioru. Serdecznie zachęcamy do wypożyczeń książek w dniach 06.-07.05.2021. Informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa w bibliotece dostępne na stronie internetowej: zobacz

Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja!

Informujemy, że u nas niezmiennie książki udostępniane są zgodnie z procedurami zachowania bezpieczeństwa wprowadzonymi Zarządzeniem nr 3/2021 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 15.03.2021.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury MultiOsada – Biblioteka Publiczna w Małej Wsi w zakładce „Covid – 19”: zobacz

23 kwietnia - światowy dzień książki i praw autorskich

Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.” [Cyceron]

Czytaj dalej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, a jego pomysłodawcą był dziennikarz, wydawca i promotor czytelnictwa Vicente Clavel . W 1926 roku 6 hiszpański król Alfonso XIII podpisał dekret ustanawiający hiszpański festiwal książki. Święto szybko zdobyło popularność w całej Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych. Święto zbiega się tam z hucznie obchodzonym świętem narodowym, dniem patrona Hiszpanii – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców wystąpiło do UNESCO z inicjatywą ustanowienia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Konferencja Generalna UNESCO przyjęła odpowiednią rezolucję w Paryżu w 1995 roku. Dla literatury 23 kwietnia jest to symboliczna data, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

23 kwietnia to nie tylko święto książek i czytelnictwa, ale też dzień praw autorskich. Zarówno pisarze, jak i wydawcy wiedzą, że bez nich rynek książki pewnie by nie istniał. Co to jest prawo autorskie? Zgodnie z definicją słownikową to „przepisy prawne określające uprawnienia przysługujące autorowi dzieła artystycznego, literackiego lub naukowego”. Oczywiście jest to duże uogólnienie i zagłębiając się w temat sprawa okazuje się bardziej skomplikowana. Na szczęście obecnie prawa autorskiego nie można utracić, chyba że właściciel dzieła dobrowolnie zrzeknie się go. I choć aktualnie większość utworów „z urzędu” jest chroniona prawami autorskimi od momentu powstania, to warto pamiętać o formalnościach, które w razie problemów mogą rozstrzygnąć ewentualne spory.

Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta a ludzie pozostają w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich , możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

22 marca - światowy dzień wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day).W tym roku pod hasłem „Docenianie wody”. Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach, w których dotychczas było jej pod dostatkiem. Obecnie ponad 2 mld ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody pitnej, problem ten dotyka 100 mln mieszkańców Europy. Do 2050 roku zapotrzebowanie na wodę wzrośnie dwukrotnie, a ponad połowa światowej populacji będzie zagrożona jej deficytem. Woda jest niezbędna do utrzymania życia dodaje nam energii, przyspiesza metabolizm, zapobiega nadciśnieniu i wspomaga leczenie niektórych chorób. Musi być ona dostępna w zadowalającej ilości dla wszystkich konsumentów. Czy wiecie, że podczas prostych codziennych czynności możemy oszczędzać wodę. Według wyliczeń różnych organizacji ekologicznych zakręcanie kranów przy myciu zębów w czteroosobowym gospodarstwie domowym to oszczędność 900 litrów wody miesięcznie. Co rocznie daje nam to 10800 litrów. Jeżeli przecieka nam kran i woda kapie z częstotliwością 1 kropli na sekundę – rocznie tracimy prawie 12 tys. litrów wody. Dlatego pamiętajmy, że codziennie możemy zrobić coś dobrego dla świata, wystarczą dobre chęci.

Pamiętajmy! Doceniajmy wodę, gdyż jest ona niezbędna do życia.

21 marca - międzynarodowy dzień poezji

Nie wiem, co to poezja, nie wiem, po co i na co, wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą, a potem sami piszą, mozolnie i nieudolnie, by od dławiącej ciszy łkające serce uwolnić. W. Broniewski

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także święto poezji, która uwrażliwia i pozwala zrozumieć to, co zostało napisane „między wierszami”. Światowy Dzień Poezji ustanowiony z inicjatywy UNESCO w 1999 roku jest dniem promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Ten dzień to okazja do uhonorowania poetów, zwiększenia widoczności poezji w mediach, ożywienia ustnych tradycji recitali poetyckich, promowania czytania, pisania i nauczania poezji, a także wspierania poezją form sztuki takich jak teatr, taniec, muzyka i malarstwo. Poezja jest dla każdego – łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu – bardziej znośnym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii. W tym roku, z powodu pandemii, obchody mają charakter kameralny. Możemy jednak włączyć się w nie czytając wiersze w domu.

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie jest przypadkowa data – osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch.

Światowy Dzień Zespołu Downa usankcjonowano w 2005 roku w ramach inicjatywy stowarzyszenia Down Syndrome International. Jego międzynarodowym symbolem stały się kolorowe skarpetki, zwłaszcza zabawne skarpetki nie do pary. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych.

Bądź solidarny – Załóż kolorowe skarpetki nie do pary i koniecznie pokaż się w nich w mediach społecznościowych.

21 marca „kocham cię takim, jakim jesteś!”❤❤❤🧦🧦🧦

21 marca - I dzień wiosny

Kiedy ludzie widzą wiosnę💐

Ich buzie stają się radosne🌹

Kwiatek w sercu im rozkwita🌷

Kiedy wiosna wszystkich wita🌸🌼🌻🌞

Z okazji pierwszego Dnia Wiosny, który przypada 21 marca (niedziela) GCK MultiOsada ma dla mieszkańców małą niespodziankę. Serdecznie zapraszamy 19 marca tj. piątek w godzinach 8:00-16:00 po darmowe filcowe breloczki uszyte specjalnie dla Was kochani.

Breloczki znajdują się na wiosennym drzewku przed budynkiem GCK Multiosada. Pamiętajmy o małych gestach w tym trudnym dla wszystkich czasie. 🌞🙂

Nowe zasady funkcjonowania biblioteki

Drodzy Czytelnicy, przedstawiamy Wam nowe „Procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi- Gminnej Biblioteki Publicznej”.

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19

od 17 marca 2021 r. do odwołania wprowadzamy nowe zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych w Bibliotece Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

1. Godziny otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

2. Do odwołania Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie działać w ograniczonym zakresie. Nie będą odbywały się spotkania autorskie, imprezy, zajęcia i lekcje biblioteczne. Prowadzone będą wyłącznie zwroty i wypożyczenia w formie bezkontaktowej.

3.Do odwołania rezygnujemy z następujących usług:

– świadczenia usług xero, wydruków,

– dostępu do Internetu dla czytelników,

– udostępniania toalet czytelnikom,

– przyjmowania książek drogą darowizny od czytelników,

– korzystania z prenumeraty czasopism na miejscu,

4. Zbiory biblioteczne udostępniane będą na zewnątrz, przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w przygotowanym na ten cel punkcie przekazywania. Czytelnicy nie mogą wejść do budynku.

5. Zasady rezerwacji i zamawiania książek:

– Zamów książki przez:

* telefon 570-604-311,

* na e-mail: bibliotkamultiosada@gmail.com

* korzystając z katalogu on-line pod adresem: www.szukamksiazki.pl oraz poprzez katalog z poziomu naszej biblioteki: www.biblioteka.multiosada.pl- katalog biblioteczny (po zalogowaniu się można sprawdzić dostępność książek a następnie złożyć zmówienie).

– bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę w punkcie odbioru bezkontaktowego.

– Podczas odbioru zamówienia, można będzie również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej publikacji.

6. Termin zwrotu aktualnie wypożyczonych książek zostanie automatycznie przedłużony.

7. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane 7 dniowej kwarantannie. Informacja o książkach znajdujących się w kwarantannie będzie widoczna w katalogu on-line. Zwracane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczalni, po zakończeniu kwarantanny zostaną ponownie włączone do użytkowania.

8. Zwracane książki powinny być zapakowane w torby jednorazowe.

9. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji).

10. W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o powstrzymanie się przed przyjściem do naszej Biblioteki.

komunikat

BILBLIOOW związku z wprowadzonymi dodatkowymi ograniczeniami w czterech województwach w tym m.in również w mazowieckim informujemy, że w dniach 15-16.03 Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna.

Od środy 17.03 Biblioteka będzie funkcjonować wg nowych procedur (przygotowanych na podstawie rekomendacji od Biblioteki Narodowej), które opublikujemy już wkrótce.

3 marca - międzynarodowy dzień pisarzy

156360288_3780265532056323_6339297305339779480_nObchodzony dzisiaj Międzynarodowy dzień Pisarzy i Pisarek ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego celem jest promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. PEN Club to Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy założone w 1921 roku w Londynie przez Catherine Amy Dawson Scott. Od początku głównym celem stowarzyszenia jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy między pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie. PEN Club składa się z oddziałów lokalnych, które reprezentują swoich członków, nie kraje. Członkostwo dostępne jest dla wszystkich pisarzy, dziennikarzy, tłumaczy, historyków oraz wszystkich zaangażowanych w dziedzinę literatury niezależnie od narodowości, rasy czy religii. Polski PEN Club powstał z inicjatywy Stefana Żeromskiego w 1925 roku. Wśród założycieli znaleźli się Emil Breiter, Bolesław Gorczyński, Wacław Grubiński, Juliusz Kaden-Bandrowski, Stefan Krzywoszewski, Jan Lechoń, Jan Lorentowicz, Bronisława Neufeldówna, Edward Popoff, Józef Relidzyński i Leopold Staff. Obecnie funkcję prezesa pełni Adam Pomorski.

Wspomnijmy dziś koniecznie Patronów roku 2021: Stanisława Lema, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza.

26 lutego - Światowy dzień dinozaura

DSC_0150Czy Dinozaury wyginęły? Otóż nie! 

Dziś do Biblioteki Publicznej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada zawitał niezwykły czytelnik – Dinozaur! W ramach obchodzonego 26 lutego Światowego Dnia Dinozaura wypożyczył dla siebie książki. Was również serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej Biblioteki, aby odkryć wiele ciekawostek oraz poznać historię tych niezwykłych gadów.

Dino Was pozdrawia! 

spotkanie online z Arkadym Saulskim

148355645_10159083031048774_5081397792494088063_nWydawnictwo Fabryka Słów zaprasza na spotkanie online z Arkadym Saulskim z okazji premiery jego najnowszej książki „Czerwony Lotos”. Transmisja na żywo ze spotkania dostępna będzie pod adresem: zobacz

Termin: 19 lutego, godz.: 18.00

21 i 22 stycznia - dzień babci i dziadka

140562932_3667629779986566_8265005091936928395_oŚwiat się zmienia, ale nie zmienia się jedno – miłość babci i dziadka.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego dobrego! 😍

70 audiobooków dostępnych bezpłatnie!

527-1693Biblioteka internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl. Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej polona.pl bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu i wybrać audiobook w formacie MPEG. Przygotowano utwory, które dotychczas nie były dostępne w postaci audiobooka. Wśród propozycji klasyka literatury polskiej, książki dla najmłodszych, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy (Antoine de Saint-Exupéry, Jules Verne, George Gordon Byron, Charles Dickens). W polona.pl można posłuchać dzieł m.in. Ignacego Krasickiego, Joanny Papuzińskiej, Janusza Korczaka, Bolesława Leśmiana, Gabrieli Zapolskiej, Elizy Orzeszkowej, Josepha Conrada, Brunona Schulza, Stefana Żeromskiego czy też Cypriana Kamila Norwida .

Pełna lista audiobooków: zobacz

18 stycznia - dzień kubusia puchatka

18 stycznia DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora najsłynniejszego misia świata, amatora miodku mieszkającego w Stumilowym Lesie stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Cytaty pochodzące z bajki poświęconej temu bohaterowi są uważane za kultowe i zapewne każdy z nas ma swój ulubiony. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka to dobra okazja do przypomnienia sobie ich…dlatego zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi ulubionymi cytatami Kubusia Puchatka i zamieszczenie ich w komentarzach pod postem na stronie Facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada.

Film: zobacz 

Ważna informacja!

135584099_3625165480899663_5645386521916798905_nKochani!!! Ktoś nam zrobił psikusa i zgłosił że użytkownik konta facebook GCK MultiOsada jest za młody żeby z niego korzystać i niestety zostaliśmy zablokowani…wysłaliśmy dokumenty do weryfikacji ale to niestety może potrwać😪😪😪 Dlatego prosimy bądźcie z nami na stronie facebook Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi i jak możecie zapraszajcie znajomych do polubienia naszej strony ( zasięg GCK MultiOsada był dużo dużo większy)…całe szczęście że prowadziliśmy równocześnie i stronę i konto MultiOsady 😒

Szczęśliwego Nowego Roku!

134086001_3612298255519719_6289701629515734421_oSzczęśliwego Nowego Roku 2021 oraz udanej i bezpiecznej zabawy sylwestrowej życzy Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak wraz z pracownikami.

Ważna informacja!

134502230_3612237712192440_3723779509195936691_oINFORMUJEMY, że w dniu 31.12.2020 r. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną będą czynne do godziny 14.00. ZAPRASZAMY 😊

Wesołych Świąt!

133129956_3596977270385151_1134983280365143773_nNiech nadchodzące Święta niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego roku. W tych wyjątkowych dniach chcemy życzyć wiele zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań, zdrowia, serdeczności i spokoju.

Wesołych Świąt życzy MultiOsada 🙂

Ważna informacja!

131895701_3578081418941403_1383214923695837902_oSzanowni Państwo! Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr12/2020 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 05.11.2020r dnia 24 grudnia 2020r (Wigilia – czwartek) GCK MultiOsada wraz z Biblioteką Publiczną będą nieczynne.

Mała Książka - wielki człowiek

131254790_3563387063744172_4213324892375642138_oKochani! Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka- wielki człowiek”. Celem kampanii realizowanej przez Instytut Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Na każdego przedszkolaka czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Czytaj dalej

Pierwsi mali czytelnicy mieli już okazję odebrać swoje Wyprawki Czytelnicze i dzielnie zbierają naklejki aby dostać niezwykłe nagrody.

Poniżej przedstawiamy procedury jak przystąpić do akcji:

* należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę,

* poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,

* zapisać dziecko do biblioteki,

* wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Dajmy dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki.

* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną. Pamiętajcie o zabraniu KARTY MAŁEGO CZYTELNIKA i pozwólcie maluchowi przykleić na nią naklejkę.

* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie! W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 570-604-311.

Zimowe nowości wydawnicze

129228833_3539602909455921_3029542635924600503_o (1)Kochani! Dotarły do nas nowości wydawnicze. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż tematyka książek jest bardzo różnorodna. Książka to idealna alternatywa na długie grudniowe wieczory. Serdecznie zachęcamy do wypożyczania książek, gdyż od 1 grudnia Biblioteka Publiczna działająca przy GCK MultiOsada wznawia obsługę bezpośrednią czytelników. Obowiązują zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych, które wprowadzone zostały w maju br. w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Zakup zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Otwieramy bibliotekę!

128860657_3533961903353355_7682919978263835000_nSZANOWNI PAŃSTWO! Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 roku informujemy, że od 1 GRUDNIA Gminna Biblioteka Publiczna działająca przy GCK MultiOsada w Małej Wsi wznawia obsługę bezpośrednią czytelników. Obowiązują zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych które wprowadzone zostały w maju br. w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. DBAJMY O SIEBIE NAWZAJEM

Narodowe czytanie - Podziękowanie od Prezydenta RP

122450204_3424379190978294_3188036503150148070_oNarodowe Czytanie to chyba jedna z naszych ulubionych akcji czytelniczych. Każdego roku ten dzień sprawia, że u nas jest tak wyjątkowo, klimatycznie, świątecznie….a później już tylko czekamy na list i specjalnie wydanie lektury Narodowego Czytania od Prezydenta RP. Oczywiście nie zawiedliśmy się i w dniu wczorajszym dotarła do nas wyjątkowa przesyłka, za którą serdecznie dziękujemy! Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać kolejnej akcji Narodowego Czytania w 2021 roku 📖📚📖

25 listopada - Światowy dzień Pluszowego Misia

unnamedKochani! Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Wprowadzone ograniczenia w związku z trwającą epidemią nie pozwalają nam prowadzić zajęć i spotkań z udziałem publiczności, co wiąże się z tym że nie możemy zaprosić nawet dzieci do wspólnego świętowania dzisiejszego…wyjątkowego dnia, jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Chcąc tak chociaż symbolicznie uczcić z Wami święto Waszych małych pluszowych przyjaciół przygotowaliśmy dla Was krótką opowieść „Przygoda Pana Misia” do której wysłuchania serdecznie Was zapraszamy. Mamy również do Was ogromną prośbę! Wrzućcie w komentarzach pod naszym postem zdjęcia Waszych Pluszaków, pochwalcie się nimi…to jest ich dzień!

Film: zobacz 

Zawieszenie działalności

124330894_3476770335739179_7230885658162861602_oKochani! Zgodnie z wcześniejszymi informacjami jesteśmy zmuszeni zawiesić naszą działalność… Nie będą prowadzone inicjatywy i wydarzenia z udziałem publiczności oraz obsługa czytelników Biblioteki Publicznej. Na ile będzie to możliwe nasze działania przeniesiemy do świata wirtualnego. Zaplanowaliśmy dla Was przegląd świąteczny w wykonaniu uczniów sekcji muzycznych, konkurs Bożonarodzeniowy (szczegóły w przyszłym tygodniu) oraz warsztaty online z wykonywania ozdób świątecznych. Czas ten wykorzystamy również na generalne porządki i drobne remonty tak żebyście po tych wszystkich kwarantannach z przyjemnością do nas wrócili 🙂

Oczywiście będziemy dalej szyć maseczki dla Was, jak tylko będziecie ich potrzebować prosimy o kontakt telefoniczny.

Trudny to czas dla nas wszystkich ale DAMY RADĘ!!! 😷😷😷

Jesienne nowości czytelnicze

122534161_3430493433700203_7250151781183427427_oDrodzy czytelnicy! Serdecznie zapraszamy już od poniedziałku 26 października po nowości wydawnicze.📚📚🍂🍁 Zalecamy wcześniejszą rezerwację książek usprawni to proces obsługi czytelników można to zrobić następująco:

-przygotować spis książek i przesłać e-mailem na adres: bibliotekamultiosada@gmail.com

– zamówić przez telefon: 570-604-311

– zarezerwować korzystając z katalogu on-line pod adresem www.szukamksiazki.pl oraz poprzez katalog on-line z poziomu naszej biblioteki: – wejdź na stronę www.multiosada.pl – przejdź do strony „Biblioteka”- wejdź na katalog biblioteczny, wówczas po zalogowaniu się możesz sprawdzić czy jest dostępna interesująca Cię książka a następnie złożyć zamówienie. Aby uniknąć kolejek i kontaktu z innymi czytelnikami zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na odbiór książek w naszej bibliotece.

Mała Książka - wielki człowiek!

120752136_3369510889798458_4116683159349459519_oKochani! Tak jak wspominaliśmy Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w niezwykłej akcji czytelniczej pn. „Mała Książka- wielki człowiek”. Celem kampanii realizowanej przez Instytut Książki jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Na każdego przedszkolaka czeka bezpłatna Wyprawka Czytelnicza w naszej bibliotece.

Czytaj dalej

Drogi rodzicu co należy zrobić alby dziecko dostało taką wyprawkę?*Należy odwiedzić z dzieckiem naszą bibliotekę, *poinformować bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”,*zapisać dziecko do biblioteki, wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, na której dziecko będzie zbierało naklejki- jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Dajmy dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki. Postarajcie się poświęcić czas na wspólne czytanie, odłóżcie telefony, wyłączcie telewizor, usiądźcie razem i czytajcie…niech ten czas będzie tylko dla Was. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.* Następnie oddajcie książkę w terminie i wypożyczcie kolejną. Pamiętajcie o zabraniu KARTY MAŁEGO CZYTELNIKA i pozwólcie maluchowi przykleić na nią naklejkę.* Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma IMIENNY DYPLOM. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Wyprawki wydajemy dzieciom z roczników 2014-2017.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 570-604-311.

 

Jesienne nowości czytelnicze

120454773_3360095017406712_786119939925299281_oJesienne długie wieczory zachęcają do lektury naszych najnowszych książek!🍂🍁Nowości dostępne w wypożyczalni już od najbliższej środy tj. 30.09.2020.

Serdecznie zapraszamy!🙂📖

Mała Książka - Wielki Człowiek

120132919_3344919618924252_5477955925028393475_oKochani! Właśnie dotarła do nas niezwykła paczka a w niej Wyprawka Czytelnicza. Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi bierze udział w kampanii „Mała Książka- Wielki Człowiek”. Szczegóły akcji już wkrótce!📚😀

Narodowe czytanie 2021 - Balladyna

119525632_3312989122117302_5347836330114263998_n5 września 2020 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się 9 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie”Stefana Żeromskiego oraz Nowele Polskie (zbiór 8 utworów autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza,Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego).

Czytaj dalej

Po raz kolejny w akcji Narodowego Czytania wzięło również udział Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 10 września o godzinie 11.00 odczytaliśmy kolejno dwie wybrane sceny „Balladyny: Juliusza Słowackiego, tegorocznej lektury Narodowego Czytania.
„Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji, który odczytany został przed rozpoczęciem naszego wspólnego czytania.
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju miała wpływ na to, że tegoroczne Narodowe Czytanie 2020 w naszej gminie wyglądało nieco inaczej niż do tej pory. Było to bardzo kameralne spotkanie uwiecznione na nagraniach, które zostanie Państwu przedstawione.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, Pani Skarbnik Gminy Mała Wieś Pani Monice Stypułkowskiej, Zastępcy Skarbnika Gminy Pani Dorocie Serwińskiej oraz Radnemu Gminy Mała Wieś Panu Albinowi Dynarkowi za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzony czas. Podziękowania kierujemy również w stronę Pani Ani Kurpiewskiej ze Starych Święcic, która tradycyjnie już przygotowała dla nas tort z symbolami Narodowego Czytania.Dziękujemy Aniu!

#7ksiażekprzez7dni - dzień 7

#7ksiażekprzez7dni118458957_3271600759589472_5412765906990780023_o

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. 😊 📚Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.📚

Dzień 7. Zapraszamy do udziału w zabawie Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwińsku nad Wisłą 📚📖📚

#7ksiażekprzez7dni - dzień 6

#7ksiażekprzez7dni118626780_3268548183228063_9172023763121346242_n
Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. 
Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 6. Zapraszamy do udziału w zabawie Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego 

#7ksiażekprzez7dni - dzień 5

118532924_3264600466956168_8987469587393123235_o#7ksiażekprzez7dni

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy. Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 5. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Szkolną w Szkoła Podstawowa W Podgórzu 

#7ksiażekprzez7dni - dzień 4

#7ksiażekprzez7dni118610468_3259427727473442_8913807223574169589_n

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 4. Zapraszamy do udziału w zabawie Biblioteka Centrum Kultury w Bodzanowie 

#7ksiażekprzez7dni - Dzień 3

#7ksiażekprzez7dni118330961_3255637741185774_6340846884099901873_o

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

 

Dzień 3. Zapraszamy do udziału w zabawie Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszogrodzie 

#7ksiażekprzez7dni - dzień 2

#7ksiażekprzez7dni118474639_3253370801412468_7836269662649768015_o

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 2. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Szkolną w Szkole Podstawowej w Dzierżanowie 

#7ksiażekprzez7dni - dzień 1

#7ksiażekprzez7dni118435085_3250483241701224_4455851333905514503_o

Nominowała nas Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie. Dziękujemy.  Wyzwanie polega na publikowaniu różnych okładek książek przez 7 dni oraz codziennym nominowaniu wybranej biblioteki. Wrzucamy tylko okładki książek – bez tłumaczenia dlaczego. Akcja ma za zadanie promować czytelnictwo oraz prezentować różnorodność księgozbiorów bibliotek.

Dzień 1. Zapraszamy do udziału w zabawie Bibliotekę Publiczną w Rębowie 

Mała książka - wielki człowiek

unnamedZ ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o zakwalifikowaniu Naszej Biblioteki do nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Już jesienią Mali Czytelnicy będą mogli odebrać w naszej bibliotece przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze. Dziękujemy!

16-17.07.2020 - Biblioteka Nieczynna

107915365_3133864096696473_7311821149237060658_n (1)Informujemy, że Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna w dniach 16-17 lipca 2020 roku (czwartek-piątek) z powodu aktualizacji zbiorów i prac technicznych. W tych dniach nie będzie można wypożyczyć ani dokonać zwrotu książek lub innych materiałów bibliotecznych. Za utrudnienia przepraszamy.

Darmowe publikacje od IPN

107704893_3125850940831122_1317737080397062998_n (1)Biblioteka Publiczna w Małej Wsi z darmowymi publikacjami od IPN. Dzięki udziałowi w projekcie „Biblioteka na to czeka” Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi wzbogaciła się o pakiet 30 darmowych publikacji IPN. Instytut Pamięci Narodowej, realizując ustawową misję edukacyjną realizuje projekt „Biblioteka na to czeka”, popularyzujący czytelnictwo i wspierający rozwój bibliotek szkolnych, akademickich i publicznych w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN. Serdecznie zapraszamy do korzystania

Nowości wydawnicze

75412315_3096550967094453_2347082097393534175_oWakacje to czas odpoczynku i relaksu, dlatego w długie letnie wieczory zachęcamy do lektury naszych najnowszych książek! Dostępne w wypożyczalni od najbliższego poniedziałku tj. 06.07.2020. Serdecznie zapraszamy! ❤️

Rok 2020 - rokiem Jana Kowalskiego

102391489_3040365366046347_2607905451476506657_o (1)Decyzją Senatu rok 2020 został ustanowiony Rokiem Jana Kowalewskiego. Przedstawiamy przygotowany z tej okazji przez Biuro Programu „Niepodległa” biogramu Bohatera, który przyczynił się do wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku. Zapraszamy również do lektury tekstu przygotowanego przez prof. Grzegorza Nowika, który opowiada, jak Polacy zorganizowali wojskowe komórki wywiadu i jak łamali szyfry, od „Rewolucji” do „Enigmy”. O historii polskiego radiowywiadu można przeczytać na stronie: zobacz 

Nowości wydawnicze

101703366_3021765361239681_8127921914837467136_oNa naszych bibliotecznych półkach pojawiła się kolejna dawka nowości wydawniczych. Nasze doświadczenie bibliotekarskie, nauczyło nas planowania zakupów zgodnie z Państwa sugestiami. W kryterium doboru sugerujemy się zawsze zapotrzebowaniem naszej lokalnej społeczności. Kochani prosimy o zgłaszanie propozycji nowości wydawniczych do zakupu do Biblioteki w Małej Wsi (kolejna partia nowości już niebawem). Zapraszamy  

Otwieramy bibliotekę!

96838042_2971105026305715_1879459005621862400_o (1)W czwartek 14 maja zostaje otwarta dla czytelników Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi działająca przy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Biblioteka zostaje otwarta wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek . W Bibliotece nie będą odbywały się spotkania i zajęcia, nie będzie też możliwe korzystanie z komputerów, ksero itp. Książki będą przyjmowane i wydawane przy specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym stanowisku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (pracownik oddzielony będzie od czytelników szybą/pleksi, zaopatrzony w rękawice, przyłbice lub maseczkę i płyn do dezynfekcji). Czytelnicy nie będą mieli możliwości swobodnego poruszania się między półkami z książkami (brak wolnego dostępu do księgozbioru). Zachęcamy do zamawiania książek poprzez katalog on-line oraz telefonicznie. Rezerwacje składane telefoniczne i poprzez katalog online będą realizowane następnego dnia. Rezerwacje telefoniczne można składać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00. Zwracane przez czytelników książki przez okres 7️⃣ dni będą pozostawały w kwarantannie. W katalogu przy książce pozostającej w kwarantannie pojawi się adnotacja KWARANTANNA. Czytelnicy przebywający w bibliotece zobligowani są do noszenia maseczek ochronnych  zakrywających usta i nos oraz rękawic ochronnych  . Przy stanowisku zdawczo-odbiorczym może znajdować się tylko jedna osoba. Osoby, które czekają w kolejce muszą zachować bezpieczną odległość (2️⃣ metry) od kolejnego użytkownik. Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z biblioteki i wypożyczania w związku z COVID-19  ⏬⏬⏬

Zasady korzystania z biblioteki: zobacz 

Dzień bibliotekarza i bibliotek

97002926_2958673040882247_9047840494448541696_n (1)Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże natchnienie, które towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka. Jan Paweł II

Ważna informacja - Zawieszona działalność!

89921479_2613685908742713_1810340075452497920_oInformujemy, że od jutra tj.12.03.2020 do 25.03.2020 zawieszamy działalność Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteka Publiczna w Małej Wsi i Filia Biblioteczna w Dzierzanowie.

Bajkowe Piątki z MultiOsadą - 27.02.2020

88089384_2807338202682399_5760705583900524544_oNasze piątkowe czytania to już tradycja, dlatego w piątek 27 lutego mieliśmy przyjemność gościć naszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. ”Bajki Babci Celiny” to tytuł książeczki dla najmłodszych autorstwa Ireny Landau, którą mieliśmy okazję czytać. To krótkie, bajeczki z kolorowym i ciekawymi ilustracjami. Spośród wielu bajek wybraliśmy dwie jakże rożne od siebie ale bardzo ciekawe. Bajeczka o „Kubeczku” opowiadała o kubku, który nie cierpi mleka i innych napojów dla dzieci. Zaprzyjaźnia się jednak ze Staszkiem i zostaje jego kubkiem do mycia zębów. Druga bajka to „Kolory” opowiadająca o kapryśnej księżniczce, która nie lubiła żółtego koloru. Dzieci w przeciwieństwie do Królewny lubią kolor żółty bo kojarzy im się ze słońcem i wiosną, a z kubeczka uwielbiają pić mleko i kakao. Na zakończenie przeczytaliśmy jeszcze krótkie rymowanki o zwierzętach mieszkających w ZOO. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejne spotkania z książką. Do zobaczenia.

Bajkowe piątki z MultiOsadą - 20.02.2020

83404595_2726514380764782_8589683851809259520_oNasze piątkowe czytania to już tradycja, dlatego w dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć naszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. „Kim zostanę” to tytuł książeczki dla najmłodszych autorstwa Doroty Strzemińskiej- Więckowskiej, którą mieliśmy okazję czytać. To krótkie, rymowane wierszyki o zawodach z kolorowym i ciekawymi ilustracjami. Dowiedzieliśmy się m.in. czym zajmuje się nauczyciel, pielęgniarka, kelner, dentysta, sportowiec, ekspedientka, kucharz, piosenkarka i wiele innych ciekawych zawodów. Najbardziej dzieciom spodobał się wierszyk o przedszkolance, ponieważ na co dzień obserwują pracę swoich ukochanych pań z przedszkola. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy na kolejne spotkania z książką. Do zobaczenia.

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

79850047_2643705949045626_7447718151644512256_oPiątkowe spotkanie autorskie upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze, a to za sprawą naszego gościa Rafała Witka. Autor ponad dwudziestu książek dla dzieci (m. in. Plaża tajemnic, Julka Kulka, Fioletka i ja, Maja na tropie jaja, Klub latających ciotek, Pierwszaki z kosmosu, seria Bzik & Makówka) przyjechał do Małej Wsi, aby opowiedzieć naszym najmłodszym mieszkańcom o tym czym zajmuje się na co dzień i jak wygląda pisanie książek. Dzieci chętnie słuchały fragmentów opowieści oraz rymowanek które czytał sam autor. Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi za przemiłe spotkanie.

podziękowanie za udział Narodowym Czytaniu od Prezydenta RP

78199993_2606102729472615_2337700619894128640_oW dniu dzisiejszym otrzymaliśmy niezwykły list z Kancelarii Prezydenta RP. Jest to podziękowanie za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania. 12 września 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada razem z przedstawicielami władz, dyrektorami szkół i nauczycielami przeczytaliśmy wspólnie ponadczasowe utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Już od kilku lat wspieramy akcję „Narodowego czytania” aby nieść w ten sposób patriotyczne wartości wśród naszego lokalnego społeczeństwa. Razem z podziękowaniem otrzymaliśmy również niezwykłe wydanie Nowel Polskich z uznaniem od Pary Prezydenckiej. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w nasze działania. Mamy nadzieję, że nasza tradycja będzie kultywowana przez następne lata.

Stanisław Moniuszko "To jest mój rok"

78589130_2602508779832010_2660760633900793856_oRok 2019 został ustanowiony przez Senat Rokiem Stanisława Moniuszki. W związku z 200. rocznicą urodzin kompozytora oddano w niej hołd „wybitnemu artyście, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu. Do historii Stanisław Moniuszko przeszedł jako ojciec polskiej opery narodowej. Tworzył ku pokrzepieniu serc Polaków zniewolonych przez zaborców. W latach poprzedzających wybuch powstania styczniowego i bezpośrednio po nim, wbrew trudnym warunkom społecznym i politycznym, stworzył swoje najsłynniejsze dzieła – opery „Halka” „ i „Straszny dwór” – głosi uchwała. Z tej okazji została przygotowana wystawa planszowa „Stanisław Moniuszko – to jest mój rok”. Obiekty znajdujące się w projekcie ekspozycji pochodzą ze zbiorów Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego imienia Stanisława Moniuszki, Muzeum Teatralnego Opery Narodowej i Muzeum Literatury w Warszawie. Ku pamięci wielkiego kompozytora razem z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie spotkaliśmy się aby obejrzeć film krótkometrażowy oraz wystawę, którą możecie Państwo cały czas oglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dzieci z uwagą i zaangażowaniem słuchały historii o twórczości Stanisława Moniuszki. Pod koniec spotkania sprawdziliśmy ich wiedzę podczas krótkiego testu wiedzy. Korzystając z odwiedzin dzieci oprowadziliśmy ich po budynku Gminnego Centrum Kultury MultiOsada i opowiedzieliśmy kilka ciekawych słów o naszej działalności. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Jesienne nowości wydawnicze

77119438_2599797273436494_4831300774447284224_oDrodzy czytelnicy zapraszamy po kolejne nowości wydawnicze idealne na pochmurne listopadowe dni. Z książką nie będziecie się nudzić wieczorami… ☕☕.

Dzień Pluszowego Misia

78059715_2598078766941678_1076912386037776384_oMiękki, puchaty i taki z łatą. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Z okazji święta Pluszowego Misia Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi również uczciło ten wyjątkowy dzień. 22 listopada pracownicy GCK MultiOsada odwiedzili Samorządowe Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi. Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy krótka historię powstania pierwszego pluszowego misia, przeczytaliśmy bajką pt. „Tomiś jest uprzejmy” oraz zorganizowaliśmy zabawy ruchowe dla przedszkolaków. Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały słodką niespodziankę oraz naklejki z uśmiechniętą buzią. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom za wspólnie spędzony czas i przesyłamy misiowe pozdrowienia.

spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

75398348_2591492797600275_46462870308782080_o13 listopada w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyło się spotkanie autorskie z Panem Przemysławem Wechterowiczem. Autor książek dla dzieci, sztuk teatralnych i wierszy debiutował w 2008 roku książką „Wielkie marzenia”. Dotychczas opublikował trzydzieści sześć książek tłumaczonych na dwadzieścia języków. Za „Proszę mnie przytulić” został uhonorowany Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy w 2014 roku. Pan Przemysław został ciepło przyjęty przez Naszych gości. Opowiedział jak powstają jego książki, skąd czerpie inspirację oraz jak wygląda jego praca. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach przygotowanych przez autora. Z ogromnym zaangażowaniem odpowiadały na pytania i udzielały interesujących odpowiedzi. Dziękujemy za przybycie dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, a Panu Przemysławowi za miłe spotkanie. Mamy nadzieję do zobaczenia.

Jesienne nowości wydawnicze

75282225_2573923456023876_5187115042276900864_oKiedy nadchodzą listopadowe wieczory, robi się szaro, i deszczowo, dzień jest coraz krótszy i szybko robi się ciemno my mamy na to lekarstwo. Specjalnie na jesienne długie wieczory polecamy ciepłe Nowości Wydawnicze zamówione specjalnie z myślą o Państwu. Z książką nie będziecie się nudzić wieczorami… ☕☕.

Halloween w Bibliotece

76638450_2544533182296237_549797947517173760_oStraszne dźwięki, ogromne pająki, egipskie ciemności i dużo, dużo książek, taki klimat panował dziś w Naszej Bibliotece przy GCK MultiOsada. Wszystko to w ramach obchodzonego coraz częściej w Polsce święta Halloween. Specjalnie dla naszych dzieci i młodzieży przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Stworzyliśmy swojego potwora w formie lampionu, każdy z nich był indywidualny i wyjątkowy, ale również przerażający. W ramach Halloween w Bibliotece nie mogło zabraknąć również czytania bajki, specjalnie na tę okazję wybraliśmy historię przedstawioną w książce „Franklin i Święto duchów”. Dzieci czynnie brały udział w czytaniu, każdy z nich miał fragment do przedstawienia swoim kolegom. Nie mogło zabraknąć również zabawy „cukierek albo psikus”. Pomiędzy regałami książek w Naszej Bibliotece były ukryte balony z niespodziankami. Można było znaleźć w nich pysznego cukierka, lub psikus w formie zadania do wykonania, m.in. ubranie kolegi w mumię, czy zaprezentowanie tańca zombi. W formie zabawy ruchowej wspólnie bawiliśmy się w „Babajaga patrzy”.
Dziękujemy za dzień pełen uśmiechu, radości, ale również i strachu.
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach

Bajkowe Piątki z MultiOsadą - 11.10.2019

73048551_2513123032103919_8338994311618101248_oW piątek 11 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z bajką dla naszych najmłodszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi.
Nasze zaproszenie do wspólnego czytania bajek przyjął tym razem Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi Pan Michał Stefaniak. Czytanie bajki o mieszkańcach miasteczka Zwierzakowo, gdzie głównym bohaterem jest Strażak Wacek, bardzo zaciekawiło dzieci. Nasi milusińscy byli bardzo zaciekawieni perypetiami Strażaka, chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące bezpiecznych zabaw jak i sami mieli mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za przeczytanie bajki oraz przedszkolakom za przybycie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Do zobaczenia!

"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019" w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi

DSCN7200Drodzy czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi! Informujemy, że uruchomiliśmy  nowe stanowiska komputerowe w Naszej Bibliotece. Stanowiska te zostały wyposażone w nowe laptopy. Wszystkie komputery mają dostęp do internetu i pełnego pakietu office. Jesteśmy pewni, że ten dodatkowy sprzęt elektroniczny poprawi jakość usług świadczonych przez naszą  bibliotekę. Biblioteka to najlepsze miejsce, żeby w ciszy i spokoju posiedzieć nad swoja pracą naukową, odrobić lekcje czy tez wyszukać ciekawych informacji w internecie.  Oczywiście w każdej kwestii służymy pomocą!

Rozwój elektroniczny w naszej Bibliotece to efekt otrzymanego dofinansowania z Instytutu Książki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”. W ramach w/w programu zakupiliśmy nowe komputery, oprogramowania i komputerowe urządzenia peryferyjne to łącznej kwocie 15 220,00 zł.  Kwota dofinansowania 12 910,00 zł oraz 2310,00 zł finansowy wkład własny.

Halloween w Naszej Bibliotece

74506096_2167088100259064_312953831405125632_nCzy książki są mrocznymi potworami, czy naszymi przyjacielami?
Przekonajcie się sami i już w najbliższy czwartek przyjdźcie do Naszej Biblioteki przy GCK MultiOsada.
Będzie mrocznie i tajemniczo… Serdecznie zapraszamy! 

Sprzęt komputerowy w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

71343004_2145141729120368_6823917999221637120_nMAMY TO! Dosłownie parę minut temu dotarły do nas nowe komputery, oprogramowania i komputerowe urządzenia peryferyjne o łącznej kwocie 15 220,00 zł z otrzymanego dofinansowania z Instytutu Książki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”. Kwota dofinansowania 12 910,00 zł oraz 2310,00 zł finansowy wkład własny.
Jeszcze tylko wizyta Pana Informatyka i komputery będą dostępne dla naszych czytelników oraz pracowników, którzy obsługują biblioteczną bazę MAK+.

Spotkanie Autorskie z Marta FOX- 26.09.2019

26 września w Gm71336668_2144933692474505_1051949001026306048_ninnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyło się spotkanie autorskie z powieściopisarką młodzieżowych bestselerów Martą Fox. Jej książki od kilku lat znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych. Marta Fox – poetka, powieściopisarka, eseistka. Wydała ponad 40 książek. Przez krytykę została nazwana objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. Jej pisarstwo skupione jest wokół zagadnień, które wymagają rewizji postawy życiowej, podjęcia odpowiedzialności za własne decyzje. Powieści Marty Fox charakteryzują się głębią psychologiczną i świetnie przedstawiają obyczajowość polskiej szkoły oraz mentalność młodzieży.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie i Podgórzu oraz młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie. Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom na miłą współpracę i przyjęcie naszego zaproszenia do udziału w spotkaniu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego, który umożliwił przyjazd dzieci do naszego ośrodka.

Fotorelacja: zobacz

Jesienne nowości wydawnicze w naszej Bibliotece

70143682_2136513609983180_623503391657558016_nCoraz chłodniej, coraz bardziej ponuro – aura sprzyja jesiennej chandrze, jednak nie … Nie od dziś wiadomo, że książka jest najlepszym antydepresantem, a w połączeniu z miłą oprawą… Ciepły koc, ciekawa książka, kubek gorącej czekolady… Czy jest lepszy przepis na długi jesienny wieczór?

Serdecznie zapraszamy po jesienne nowości wydawnicze, które zakupiliśmy dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w roku 2019″

Narodowe Czytanie w MultiOsadzie

70870392_2135765566724651_3931168752686596096_n7 września 2019 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się 8 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem było nie tylko promowanie czytelnictwa, ale też wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej poprzez czytanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisłąwa Wyspiańskiego oraz „Przedwiośnie”Stefana Żerowskiego. 

Czytaj dalej


Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 12 września o godzinie 10.00 odczytaliśmy kolejno wybrane lektury Narodowego Czytania 2019, którymi zgodnie z decyzją pary prezydenckiej zostały: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.
„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda, który odczytała na rozpoczęcie dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada Ewa Grzelak.
Naszymi tegorocznymi lektorami byli: Sekretarz Gminy Mała Wieś Pani Jadwiga Nowatkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie Pani Elżbieta Witkowska, polonistka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie Pani Irena Gruszczyńska, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi Pani Alicja Białecka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi Pani Kalina Cybulska-Filińska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu Pani Iwona Sobótko.
W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, wszyscy zaproszeni goście otrzymali w prezencie od Gminnego Centrum Kultury MultiOsada książkę opatrzoną okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz ich nauczycielom za przybycie i pełne skupienie. Dziękujemy naszym lektorom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami włączyli się w ta wyjątkową akcję. Serdecznie podziękowania kierujemy również w stronę Pani Ani Kurpiewskiej ze Starych Święcic, która przygotowała dla nas tort z symbolami Narodowego Czytania. Dziękujemy Aniu!

Fotorelacja: zobacz

Nowy Sprzęt dla Naszej Biblioteki

thumb_920x518_4114497957bf05117899e271df12f9e31567670918Drodzy Czytelnicy! Z ogromna radością przyjęliśmy informację że, udało nam się zdobyć grant w wysokości 12 919,00 zł. na nowy sprzęt dla Biblioteki Publicznej w Małej Wsi w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” ze środków Instytut Książki.
Środki przeznaczymy na zakup nowych komputerów i oprogramowania do Biblioteki

W ramach naboru złożone zostały 883 wnioski, a 113 otrzymały dofinansowanie! Więc jest to dla nas mały sukces z którego ogromnie się cieszymy

.

Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu

69179549_2123414551293086_8363985566672355328_nGminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie wszystkich zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA, podczas którego będziemy czytać Nowele Polskie
12 września 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Nowele Polskie czytać będzie Wójt Gminy Mała Wieś oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Przedszkola z terenu naszej Gminy. Serdecznie zapraszamy!

XXI Dni Gminy Mała Wieś

Beznazwy-1.cdrSerdecznie zapraszamy na świętowanie Dni Gminy Mała Wieś. Rozpoczynamy już w piątek 06.09 prelekcją historyczną „Polska Niepodległa w 80. rocznice wybuchu II Wojny Światowej”, która odbędzie się w GCK MultiOsada. W ramach XXI Dni Małej Wsi, od 07.09 do 08.09 odbędą się koncerty, a na scenie wystąpią między innymi: TRUBADURZY, BAHAMA BONEY M, DEJW, CAPRII oraz PIOTR KWIATKOWSKI. Tradycyjnie już od XXI lat Dni Gminy uświetnią motocykliści, którzy pojawią się u nas w sobotę 07.09 o godzinie 17.30. Dokładny program XXI Dni Gminy Mała Wieś przedstawia poniższy plakat. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy, nie może Was zabraknąć!!!
Przypominamy również o Biegu na 5 km – zapraszamy do udziału.

Informacja

640_12604Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną będą nieczynne w dniu 16.08.2019 roku(piątek).
Za utrudnienia przepraszamy!

Stanisław Moniuszko- TO JEST MÓJ ROK!

65375951_2088427638125111_924906849117929472_nW tym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora epoki romantyzmu, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, ojca polskiej opery narodowej. Stanisław Moniuszko jest autorem ponad 260 pieśni, wielu oper, operetek, baletów i muzyki kościelnej.
Oddając „Hołd temu wybitnemu Artyście, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki – stawiając go za wzór patriotyzmu” Senat Rzeczypospolitej Uchwałą z dn. 19.12.2018r. ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.
Pragnąc włączyć się w obchody moniuszkowskie w GCK MultiOsada – Biblioteka w Małej Wsi otwarto wystawę, mającą na celu przybliżenie życia i twórczości kompozytora , który tworzył muzykę nacechowaną narodowo, wplatając w swoje kompozycje elementy folkloru polskiego oraz wykorzystując utwory polskich poetów. Wystawa wypełniła przestrzeń budynku Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, której głównym celem jest zachęcenie naszych mieszkańców do poznania twórczości Stanisława Moniuszki.
Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy –Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego oraz Teatr Wielki w Warszawie.
Realizacja tego projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

FOTORELACJA: obejrzyj

Zapraszamy na lipcowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w MultiOsadzie

65466054_2084695901831618_4558335047073005568_nKochani! Nadszedł czas wakacji…szczególnie dzieci z niecierpliwością na nie czekały. Wakacje to czas na odpoczynek i dobrą zabaw. W miesiącu lipiec, zapraszamy dzieci do spędzania czasu razem z nami zgodnie z poniższą informacją. Zajęcia, które odbywać się będą na terenie GCK MultiOsada dla wszystkich dzieci z terenu naszej gminy są darmowe, nie potrzeba się nawet zapisywać…jedyne co należy zrobić, to przyjść i dobrze się bawić. Zapisom podlegają natomiast wyjazdy. W miesiącu lipiec zaplanowane zostały dwa, jeden do Parku Linowego (spokojnie- będzie bezpiecznie☺️ ) drugi do Zakątka Odkrywców. Wyjazdy te są odpłatne. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w GCK MultiOsada osobiście lub pod nr telefonu 570-604-310. SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Gwarantujemy, że nie będziecie się z nami nudzić ⛱️⛱️

Wakacyjna zmiana godzin pracy Biblioteki

65181549_2084007925233749_1851330534655918080_nInformujemy, że z dniem 1 lipca na cały okres wakacji zmieniamy godziny pracy GCK MultiOsada w Małej Wsi oraz biblioteki Publicznej.
To wszystko z myślą o WAS 
ZAPRASZAMY ‍!

Biblioteka Publiczna w Małej Wsi
PONIEDZIAŁEK 10.00-18.00
WTOREK 8.00-16.00
ŚRODA 18.00-18.00
CZWARTEK 8.00-16.00
PIĄTEK 8.00-16.00
SOBOTA nieczynne

Wakacyjne nowości wydawnicze w naszej bibliotece

64673586_2079353365699205_7045763505420500992_nDo naszej Biblioteki dotarła kolejna porcja nowości wydawniczych. Sezon urlopowy przed nami, dlatego nie zapomnijcie przed wyjazdem odwiedzić nas i wybrać sobie coś przyjemnego do czytania…odpoczynek z książką jest najlepszą formą relaksu.

Podgórze czyta dzieciom

64271261_2074755989492276_3711102024373239808_nW piątek 7 czerwca mieliśmy ogromna przyjemność uczestniczyć w Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w Szkole Podstawowej w Podgórzu. Po wspólnym czytaniu pracownicy MultiOsady zaprosili dzieci do wspólnych gier i zabaw. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i za miło spędzony czas:)

FOTORELACJAobejrzyj 

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom- 07.06.2019

62058263_2072833549684520_3542985407996100608_nCała Polska czyta dzieciom” czytamy również i my, a dokładnie Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski
Naszymi dzisiejszymi gośćmi były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi wraz z Paniami wychowawczyniami. W tym wyjątkowym Tygodniu, który poświęcamy na wspólne czytanie, Wójt Gminy Mała Wieś z przyjemnością spotkał się z dziećmi i wspólnie przeczytali i opowiedzieli sobie historie PINOKIA. Były pytania, ciekawe odpowiedzi oraz zagadki. Czytanie na świeżym powietrzu ma wyjątkową magię, dlatego zachęcamy rodziców do spędzania w ten sposób czasu ze swoimi pociechami 
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za tak liczne przybycie oraz Panu Wójtowi za przyjęcie naszego zaproszenia do wspólnego czytania. 

FOTORELACJA: obejrzyj 

Cała Polska czyta dzieciom- 06.06.2019

61929736_2072752496359292_2085905001070198784_nCzłowiek nie jest istotą jednowymiarową, sportowiec musi zarówno dużo ćwiczyć, jak i czytać” – powiedziała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” podczas Inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), która odbyła się w piątek 31 maja 2019 w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
„Cała Polska czyta dzieciom” czytamy również i my Naszymi dzisiejszymi gośćmi były przedszkolaki wraz z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi wraz z Panią Dyrektor Alicja Białecką oraz kadrą opiekuńczą oraz Pan Hubert Górecki- Prezes Klubu Sportowego Spójnia Mała Wieś.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie 

FOTORELACJA: obejrzyj

Spotkanie autorskie z Joanną Olech.

60852936_2255014974581394_2650449551294464000_nSpotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką książek Joanną Olech.

FOTORELACJA: obejrzyj 

Mistrz Pięknego Czytania

60894218_2060051937629348_8987880560563060736_nJak co roku w Szkole Podstawowej w Dzierżanowie w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się finał konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Tradycyjnie organizatorami spotkania była Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie oraz Filia Biblioteczna w Dzierżanowie Biblioteki Publicznej przy GCK MultiOsada w Małej Wsi. W konkursie brali udział uczniowie klas I-VIII, w dwóch kategoriach I – IV oraz V-VIII. Uczestniczy losowali teksty wybrane przez organizatora. Mogliśmy usłyszeć znaną nam wszystkim doskonale „Lokomotywę” czy „Abecadło” Juliana Tuwima.

Czytaj dalej

Pięknym prezentacjom naszych uczestników przyglądało się bacznie jury w składzie: Elżbieta Witkowska, Iza Kopera, Małgorzata Zielińska, Mariola Kurowska oraz Paulina Stępka. Oceniane były następujące elementy: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, tempo, intonacja oddającą sens i klimat czytanego tekstu.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
Klasy I – IV:
I miejsce – Pawlak Dominika
II miejsce – Wachol Igor
III miejsce – Grabowski Jakub
Klasa V – VIII:
I miejsce – Adamska Gabriela
II miejsce – Krysa Wiktoria
III miejsce – Kajtaniak Julia
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy Pani Iwonie Domańskiej – nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie i Pani Joli Miszczyńskiej – pracownikowi Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie za organizację i sprawne przeprowadzenie konkursu.
Do zobaczenia za rok! 

Warsztaty z Maciejem Szymanowiczem

60282511_2239825322767026_7781550841277710336_n14 maja podczas obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi gościło pana Macieja Szymanowicza- polskiego grafika, dizajnera, autora okładek i ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Ilustrator w dzieciństwie kochał rysować, ale postanowił studiować na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Został aktorem lalkowym, lecz to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.Za ilustracje do książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy, a za ilustracje do „Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Czytaj dalej


Autor książki „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” (2018r.) oraz „Najmniejszy słoń świata”.
Inne pozycje literackie, do których ilustracje stworzył Maciej Szymanowicz to: „ Ale auto! Odjazdowe historie samochodowe”, „Bajka o rybaku i rybce”, „Hebanowe serce”, „Jadzia”, „Krasnalek i olbrzym”, „ Mój tato szczęściarz”, „Odlotowo”, „Rok w Krainie Czarów”, „Roztrzepana sprzątaczka”, „Rymobranie”, „Syberyjskie przygody Chmurki”, „ Śmiechu warte”, „Teraz tu jest nasz dom”.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0, I i II Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie oraz Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie.
Dzieci chętnie wysłuchały historii o książkach naszego gościa, o różnych sytuacjach życiowych, które stają się inspiracją do jego ilustracji. Atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna a Pana Macieja odebraliśmy jako niezwykle pozytywną i pełną humoru osobę.
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom z w/w placówek szkolnych za przyjęcie naszego zaproszenia na spotkanie autorskie. Dziękujemy serdecznie również Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś za umożliwienie przywozu dzieci do MultiOsady.

FOTORELACJA: obejrzyj

Kiermasz książek używanych.

60306222_2236650546417837_869056236862046208_n„Drugie życie książki” pod takim hasłem w miniony piątek odbył się kiermasz książek używanych w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Można nas było spotkać w terenie, na placu przy Senior +. Mimo kapryśnej pogody bogata oferta naszych książek cieszyła się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej Gminy. Za symboliczną złotówkę można było nabyć bajki dla najmłodszych ale również książki dla dorosłych, zapomniane lektury z dzieciństwa czy ciekawe opowiadania. Przygotowane zostało również stoisko dla naszym najmłodszych czytelników, gdzie mogli spędzić czas na kolorowankach, czy literackich zagadkach.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do dalszego wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek. 

FOTORELACJA: obejrzyj 

"Prastara Książnica- Skarb i tajemnica... bo mądrość tkwi nie tylko w WIFI".

59788924_2055167418117800_6370439177263120384_nTrwa XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej biblioteki artystów z Teatru ” MASKA” z Krakowa z przedstawieniem „Prastara Książnica- Skarb i tajemnica… bo mądrość tkwi nie tylko w WIFI”.
Głównym przesłaniem było zachęcenie dzieci do czytania książek. Czy w dzisiejszym świecie internet to skarbnica wiedzy? – to pytanie może zadać sobie każdy z nas. Bez trudu znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że z książek w bibliotece nikt już nie korzysta? Czy są ona nam jeszcze potrzebne?Oczywiści, że tak !.

Czytaj dalej

Główna bohaterka Piratka Kira to odkrywca. Swoją ciekawość świata przejawia podróżując, jednak kiedy dociera do tajemniczej wyspy na której podobno jest skarb ale nie ma WIFI….. nie bardzo wie jak sobie poradzić. Pomagają jej tygrys, kangur oraz Szaman, który jako najmądrzejszy człowiek na Wyspie daje wskazówki, że wszystkie informacje jak odnaleźć skarb znajdzie w Książnicy… 

Dzieci żywiołowo uczestniczyły w prowadzonej inscenizacji i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Występ aktorów z teatru „MASKA” oglądały przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi oraz dzieci z klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie, szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji i opiekunów dzieci z w/w placówek.

FOTORELACJA: obejrzyj 

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

59946860_2054572861510589_4757364870951731200_nPo raz szesnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: „#biblioteka

Oczywiście Tydzień Bibliotek obchodzimy również my  ZAPRASZAMY

Nowości wydawnicze

59415106_2226395990776626_5812560545131266048_nNa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek dotarły do naszej Biblioteki świeżutkie i pachnące farbą drukarską nowości wydawnicze. Serdecznie zapraszamy do korzystania
Dla każdego… coś ciekawego

FOTORELACJA: obejrzyj

Eliminacje "Pięknie być człowiekiem"

57165969_2275948055819414_7375128153460572160_n16 kwietnia w Młodzieżowy Domu Kultury w Płocku zostały rozstrzygnięte rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”, który organizuje Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego. W konkursie uczestniczyli nasi reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu.  Z ogromna radością i dumą informujemy, że w kategorii klas IV-VI, pierwsze miejsce zajął Krystian Kubacki ❤️❤️❤️, natomiast wyróżnienie otrzymała Alicja Grzęda❤️❤️❤️
Krystian Kubacki będzie reprezentował nasza gminę w finale majowym w Książnicy Płockiej 25 maja br. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!❤️

wyniki konkursu: https://mdk-plock.pl/…/830-pieknie-byc-czlowiekiem-2019-wyni…

Bajkowe piątki z MultiOsadą- 05.04.2019

56165121_2037173539917188_1871357477530894336_nZa nami kolejne, miłe spotkanie z książką, a dokładniej z bajką. Naszymi dzisiejszymi wyjątkowymi gośćmi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu, którym bajkę „Franklin sadzi drzewko” przeczytał Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat drzew. Usłyszeliśmy jak należy je pielęgnować, a przede wszystkim, że nie należy ich bezmyślnie ścinać, bo są nam bardzo potrzebne do życia. Nasi mali goście mieli również okazję zwiedzić MultiOsadę i poznać specyfikę pracy jaką tu wykonujemy.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś, dzieciom oraz nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu, za przyjęcie naszego zaproszenia do wspólnego czytania. Dziękujemy za miło spędzone chwile i oczywiście zapraszamy ponownie.

FOTORELACJA: obejrzyj

Omnibus w Podgórzu

56219981_2033665030268039_4436801976700764160_n28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Podgórzu już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej „OMNIBUS”, którego celem jest promowanie wiedzy interdyscyplinarnej wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gmin: Mała Wieś, Wyszogród i Bodzanów. Naszym zadaniem tego dnia było umilenie czasu uczestnikom konkursu w czasie oczekiwania na werdykt jury. Przeprowadziliśmy zajęcia integrujące w postaci wielkanocnych warsztatów plastycznych. Dziękujemy za mile spędzony czas 

FOTORELACJAobejrzyj 

Bajkowe piątki z MultiOsadą- 22.03.2019

55942603_2032084213759454_3566482512647553024_nW miniony piątek odwiedził nas bardzo wyjątkowy „Kocurek”, postać z bajki, w którą wcieliła się Pani Kalina Cybulska – Filińska, Dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi. Dzieci były bardzo zaskoczone wyjątkowym gościem, a bajka „Ciekawski kotek” Zbigniewa Mitroca bardzo ich zaciekawiła. Zabawny wierszyk zilustrowano zabawnie i kolorowo. Opowiada o kotku który dziwi się wszelkim możliwym dziurom. Dowiaduje się przy okazji, że te dziury, to między innymi buda psa, nora królika, usta żaby, czy też pyszne ciastko, które jadł miś. Śmiechu było co nie miara, ale przy okazji rozwijała się wyobraźnia przestrzenna dzieci. Nie zabrakło też czasu na różne zagadki, związane z pierwszym dniem wiosny. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania i się angażowały, w nagrodę dostały dużo słodkości od Naszej przesympatycznej Pani Dyrektor. Dziękujemy za mile spędzony czas i mamy nadzieję do zobaczenia!

FOTORELACJA: obejrzyj

Pierwsze nowości wydawnicze w tym roku

53548574_2026526034315272_6769120573076275200_n-300x225Właśnie dotarły do naszej Biblioteki pierwsze w tym roku świeżutkie i pachnące jeszcze drukarnią nowości wydawnicze. Serdecznie zapraszamy do korzystania

Informacja o zmianie czasu pracy w dniu 08.03.2019

ogloszenie1-596x381Informujemy, że GCK MultiOsada (Dział Animacji Kultury oraz Biblioteka Publiczna) w dniu jutrzejszym(08.03.2019) będą czynne do godz. 13.00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zajęcia popołudniowe odbywać się będą zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Harcerzy serdecznie zapraszamy w uzgodnionych godzinach 

Pięknie być człowiekiem

pbc18-750x400Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi… słowa pochodzące z Pamiętnika Janusza Korczaka niech stanowią główne motto tegorocznego konkursu. Życzliwość, dobro, empatia to deficytowe „towary” współczesnych czasów, a globalizacja życia społecznego, chaos w zakresie reguł prawnych i obyczajowych generują kryzys więzi społecznej. Obojętnie patrzymy na to, co dzieje się tuż obok nas: w autobusie, na ulicy, za ścianą. Wielu z nas spotyka się na co dzień z niechęcią lub wrogością. A mowa nienawiści, hejt stają się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Eksperci twierdzą, że to znak czasów. Choroba XXI wieku.

Czytaj dalej
Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, zaprasza dzieci i młodzież ze szkół gminy Mała Wieś, do wzięcia udziału w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”.
Tegoroczny konkurs recytatorski „Pięknie być człowiekiem” poświęcony jest literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Wybierzcie więc i przedstawcie najpiękniejsze teksty literackie, które będą receptą i lekiem na chorobę naszych czasów.

Eliminacje gminne odbędą się w dniu 27.03.2019r. o godzinie 10.00 w GCK MultiOsada w Małej Wsi. Zgłoszenia do wzięcia udziału w konkursie przyjmujemy do 20.03.2019 r. osobiście w MultiOsadzie.
Konkurs przebiegać będzie w 3 kategoriach:
klasy I-III,
klasy IV-VI (szkoła podstawowa)
klasy VII,VIII (szkoła podstawowa), III (gimnazjum).

Recytatorzy ze starszych grup wiekowych prezentują dwa utwory: wiersz i fragment prozy. Dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych prezentują dwa wiersze.

Finał konkursu odbędzie się w Płocku 25 maja 2019 r. w Książnicy Płockiej, w godz. 10.00 – 14.00.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

czytaj: Pieknie być człowiekiem regulamin

pobierz: KARTA ZGŁOSZENIA Pięknie byc Człowiekiem

Bajkowe Piątki z MultiOsadą

DSCN0072Dziś piątek a więc kolejne spotkanie z bajką i milusińskimi z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi.
Nasze zaproszenie do wspólnego czytania bajek przyjął tym razem Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Pan Tomasz Kominek. Czytanie bajek wyszło Panu Dyrektorowi genialnie, chętnie odpowiadał również dzieciom na zadawane pytania, które często zaskakiwały. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze odwiedziny, jak również za podarunki, które złożone zostały na ręce Dyrektor Przedszkola Pani Alicji Białeckiej.
Z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych odwiedzin…a zdradzimy, że obiecane są jeszcze w tym roku szkolnym.

Fotorelacja: zobacz

Bajkowe Piątki z MultiOsadą

IMG_0905Po kilkutygodniowej przerwie wracamy do wspólnego czytania bajek naszym Milusińskim z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. W piątek 15 lutego do MultiOSady przybyły dzieci wraz ze swoimi opiekunkami i Panią Dyrektor Alicją Białecką. Uwzględniając fakt, że dzień wcześniej były Walentynki, przeczytaliśmy wspólnie kilka wierszy dla dzieci o trosce, nieśmiałości i miłości.

Dziękujemy bardzo za piątkowe odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na kolejny bajkowy piątek. Tym razem bajki przeczyta wyjątkowy gość…którego poznamy już za cztery dni. 

Zakup nowości wydawniczych w 2018 roku

47281619_1972587889709087_3772204591358148608_nBiblioteka Publiczna działająca przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w 2018 roku otrzymała fundusze na zakup nowości wydawniczych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w kwocie 7 tys.zł. Środki własne przeznaczone na zakup książek do naszej Biblioteki to ponad 8 tys.zł. Łącznie nasze księgozbiory w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie wzbogaciły się o 667 nowych pozycji wydawniczych, o łącznej kwocie ponad 15 tysięcy złotych.

 

Czytaj dalej
Przybyło nam sporo naprawdę ciekawych książek. Zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru, w naszych nowościach znajdziecie książki, które wzruszają i zmuszają do myślenia, książki które podejmują ciekawe, niebanalne, niekiedy też kontrowersyjne tematy. Zakupione książki są o różnorodnej tematyce. Wśród nich znajdziecie thrillery, romanse, literaturę sensacyjną, historyczną czy obyczajową. Zachęcamy do odwiedzania nas, zarówno osoby dorosłe, dzieci jak i młodzież. Podczas wyboru przez nas nowych publikacji uwzględniony został każdy czytelnik. Jeżeli nie znajdziecie Państwo w naszych księgozbiorach książek, które Was szczególnie interesują- zgłoście to nam koniecznie! Uwzględnimy ich zakup w przyszłym roku. Zależy nam, na budowaniu nawyków czytelniczych naszych mieszkańców, poprzez stały dostęp do nowości wydawniczych. Staramy się systematycznie aktualizować nasze zasoby (ubytkowania), co w konsekwencji prowadzi do zwiększania oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Nowa atrakcja w MultiOsadzie

IMG_0345Kochane dzieci, droga młodzieży,  już od poniedziałku możecie korzystać z nowej atrakcji w MultiOsadzie. Na Wasze prośby i niejednokrotne pytania mamy dziś odpowiedź…od poniedziałku możecie korzystać z konsoli do gier XBOX ONE i telewizora 49 cali. Konsola wyposażona jest w 2 pady więc rozgrywki grupowe mile widziane. Sala dostępna będzie w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 8.00-16.00. Zasady korzystania dostępne na miejscu. Na chwilę obecną jesteśmy w posiadaniu 3 gier: FIFA 19, FORZA HORIZON 4, MINECRAFT. Jeżeli ktoś ma gry do konsoli XBOX ONE z których już nie korzysta i zechciałby je przekazać w dobre ręce to zapraszamy.
p.s. Dorosłych graczy również zapraszamy

Ferie zimowe z MultiOsadą

50303880_344867922777078_5058991331704045568_n (1)Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Mała Wieś do skorzystania z oferty zajęć zimowych przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Warsztaty odbywające się w MultiOsadzie są bezpłatne i nie trzeba się zapisywać. Wystarczy tylko przyjść i dobrze się z nami bawić.
Prowadzimy natomiast zapisy na wyjazd do Teatru oraz Happy Parku. Opłata 35,00 zł. Niestety mamy ograniczoną ilość miejsc i decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY

27 Finał WOŚP w Małej Wsi

50004998_1995074400793769_7770149833410609152_n (1)27 lat grania to poważna część historii Polski. Przez ten okres Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomogła praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich Wolontariuszy i darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro Polaków, którzy od lat grają razem z nami.

 

Czytaj dalej

Niedzielny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Wsi to praca i zaangażowanie wolontariuszy, dzieci i ich rodziców, młodzieży, nauczycieli, strażaków ochotników oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Czytaj dalej

„Sztab” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom naszej gminy za czynne włączenie się do działań w ramach XXVII Finału W.O.Ś.P. w dniu 13 stycznia 2019r.
Nasz niedzielny finał WOŚP w Małej Wsi to wyraz Państwa hojności, otwartości serc, wzajemnej życzliwość oraz wulkan pomysłów wielu wspaniałych ludzi. Dziękujemy wszystkim 90 wolontariuszom, ich opiekunom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas naszego niedzielnego koncertu w Małej Wsi, a byli to:
– Chór Szkoły Podstawowej w Małej Wsi,
– Rodzice dzieci z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi,
– Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola z Małej Wsi ,
– Harcerski Zespół wokalno-instrumentalny UKUDEMIA ,
– Klub taneczny PASJONAT z Małej Wsi,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi,
– Dee Dee&Tonio dla dzieci

Podczas koncertu dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Najwyższą cenę uzyskaliśmy z licytacji Dnia w fotelu Starosty Płockiego za kwotę 500,00 zł oraz Voucheru na usługi glazurnicze, również za kwotę 500,00 zł. Równie wielkie emocje wzbudziła licytacja koszulek i gadżetów z logo Wielkiej Orkiestry, które zlicytowane zostały za łączną kwotę ponad 2500,00 zł
Podarunków od instytucji i ludzi dobrej woli na tegoroczną licytację było bardzo dużo. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy chętnie wsparli szczytny cel WOŚP, a byli to:
– Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski
– Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek
– Pan Albin Dynarek – Radny Gminy Mała Wieś
– Pani Agnieszka Chorębiewska – „Zaszufladkowane”
– Pani Justyna Duch
– Pani Anna Kurpiewska – uczestniczka programu „Bake Off ale ciacho!”
– Pani Urszula Kaźmierczak
– Pan Dariusz Maćkiewicz
– Pani Iwona Rosiak
– Pani Halina Nowacka
– Pani Ewelina Sutkowska
– Pan Arkadiusz Wójcik
– Pan Sławomir Duch
– Pani Jadwiga Milewska
– Pani Elżbieta Szymańska
– Pan Zdzisław Wiśniewski
– Pan Wojciech Janowski Groszek OFF ROAD
– Pani Małgorzata Szpalerska
– Pani Karolina Koper
– Pani Andżelika Gołębiowska
– Pani Ewa Kacprzak Ośrodek Zdrowia
– Pan Adam Małkiewicz
– Pan Paweł Mosakowski Mosakowski
– Pani Zofia Stępka

Firmy i Instytucje :
– Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi
– Starostwo Powiatowe w Płock
– Urząd Gminy w Małej Wsi
– 64 drużyna ADH Zośka i Alek i Gromada Zuchowa Jędrusie z Małej Wsi
– Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi
– Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Gałkach
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach
– Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym
– Związek Nauczycielstwa Polskiego
– Bank Spółdzielczy w Małej Wsi
– Animatorzy Dee Dee i Tonio
– Pracownia Ceramiczna Gosi Małgorzata Kruk
– Firma BESPRO Michał Stefaniak Mała Wieś
– PPHU Młyn Wilkanowo Wiesław i Krzysztof Gruszczyńscy Wilkanowo
– Stacja Spółdzielnia Usług Rolniczych Mała Wieś
– Me & You Joanna Maćkiewicz
– Mateusz Iwański MW Auto Serwis
– Agrafka Anna Zwierzchowska- Kołodziejczyk
– EMKA Kwiaciarnia Magdalena Kordulasińska
– Babski Raj- Ewelina Korzeniewska, Dorota Chojnacka Mała Wieś
– Pani Sylwia Chorębiewska – Hurtownia „Piosyl” Mała Wieś

Dziękujemy również wszystkim anonimowym darczyńcom.
Dziękujemy kadrze nauczycielskiej i uczniom Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, za przygotowanie hali, za piękną dekorację i za wszelką pomoc jaką nam udzielili.
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie, Szkole Podstawowej w Podgórzu, Szkole Podstawowej w Małej Wsi, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orszymowie, Samorządowemu Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi oraz Gimnazjum w Małej Wsi za włączenie się w naszą akcję. Dziękujemy za zbiórki w szkołach oraz za opiekę nad wolontariuszami.
Dziękujemy również wolontariuszom, którzy kwestowali podczas koncertu. Dziękujemy naszym wspaniałym seniorom za sprzedaż biletów, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa za pyszności w kawiarence, uczestnikom i pracownikom Dziennego Domu Senior Plus w Małej Wsi i Środowiskowego Domu Samopomocy w Starych Święcicach za pyszne pierogi, krokiety, słodkości i upominki, Szkole Podstawowej w Małej Wsi za loterię i sprzedaż opasek oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi za pomiar ciśnienia, sprawdzanie wagi i badanie krwi.
Szczególne podziękowania składamy Pani Annie Sadkowskiej, za poprowadzenie wspólnie z Dyrektor GCK MultiOsada całego koncertu i licytacji.
Równie serdeczne i gorące podziękowania dla ekipy zliczającej pieniądze za sprawną i skrupulatną akcję. Wielkie dzięki dla naszych strażaków ochotników z naszej gminy, Wasza obecność sprawia, że czujemy się bezpiecznie!
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że w tym roku pobiliśmy kolejny rekord!!! Kwota zebrana w ramach XXVII Finału WOŚP przez Sztab przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi to 52697,57zł. Na ten piękny rekordowy wynik pracowała z nami w tym roku Gmina i Miasto Wyszogród, którzy wzbogacili naszą zbiórkę o kwotę 14809,14zl. Kwota zebrana przez Gminę Mała Wieś to 37888,43(w roku ubiegłym zebraliśmy 24503,87 zł). Choć udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku, to wszyscy doskonale wiemy, że nie o bicie rekordów tu chodzi, a o bycie z sobą i dla siebie nawzajem o zbiórkę na szczytny cel, który zachęca do działania!

Wolontariusze gotowi do działania

DSCN0021Nasi Wolontariusze gotowi do działania! Dziś od godz. 16.00 odbyło się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi spotkanie podczas którego Wolontariusze odebrali swoje puszki i identyfikatory. Wcześniej jednak Funkcjonariusze Policji z Wyszogrodu zapoznali wszystkich uczestników spotkania z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa których powinni przestrzegać.
Drodzy Wolontariusze, życzymy Wam rekordowych wyników ❤️❤️❤️Pamiętajcie Pomaganie jest Dziecinie Proste… Gramy Dla Dzieci Małych i Bez Focha!

27 WOŚP w Małej Wsi

Plakat_WOŚP_z_programem_22Serdecznie zapraszamy na 27 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Wsi. Pamietajcie! 13 stycznia godz. 15.00 Hala Sportowa w Małej Wsi. Kochani zagrajcie  z nami dla WOŚP w ramach 27. Finału! Podczas wydarzenia będzie możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrzucając datek do puszki i licytując nasze fanty, które zgromadziliśmy dzięki naszym wspaniałym Darczyńcom. Odbędzie się również loteria fantowa, kiermasz książek używanych i pomiar ciśnienia. Panie z SKW MALWA przygotowały specjalnie na tą okazje przepyszne ciasta, których po prostu trzeba spróbować! Przygotowany został również program artystyczny przez dzieci, nauczycieli oraz rodziców przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola z Małej Wsi. Dołączcie do nas.Pomaganie Jest Dziecinnie Proste, Gramy Dla Dzieci Małych i Bez Focha.

GCK MultiOsada w dniu 08.01.2019 będzie nieczynne

6495656_300x300W związku z informacją jaką otrzymaliśmy od ENERGA OPERATOR informujemy że, w dniu jutrzejszym tj. 08.01.2019 roku Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi łącznie z Biblioteką Publiczną będą nieczynne. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia.

Wyjątkowe podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

49001806_1986221421679067_229250768551542784_n„Serdecznie dziękuję za Państwa udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania, podczas której wspólnie przeczytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz teksty z Antologii Niepodległości. Na Państwa ręce składam także podziękowania wszystkim osobom, które wsparły Państwa akcję Narodowego Czytania i wzięły w niej udział. Jest dla mnie wielką satysfakcją, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy razem doświadczyliśmy prawdziwej radości i przyjemności obcowania z wybitną polska literaturą, oddającą naszego narodowego ducha”. Takimi słowami rozpoczyna się list jaki otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji Narodowego Czytania. Oprócz listu otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Narodowe Czytanie w MultiOsadzie.

27 WOŚP w Małej Wsi

serduchointRaz do roku wielkie granie,wielkie granie w pomaganie…
27 FINAŁ WOŚP zbliża się wielkimi krokami ❤️❤️❤️ Już dziś zarezerwujcie sobie ten dzień i przyjdźcie zagrać razem z nami! Specjalnie dla Was wystąpią tancerze, Harcerze, uczniowie, przedszkolaki i ich rodzice, animatorzy i strażacy. Stoiska z atrakcjami przygotują gminne stowarzyszenia i jednostki gminne. Nie zabraknie uwielbianych przez wszystkich licytacji…będzie się działo. Czekamy na Was i Wasze gorące serducha ❤️❤️❤️

W tym roku nasz Sztab zagra również na terenie gminy Wyszogród…podwójna siła…podwójna moc…podwójne pomaganie ❤️

Betlejemskie Światełko Pokoju

48376564_1981456775488865_7593067824990388224_nJest nam niezmiernie miło poinformować, że w piątek 21 grudnia do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi dotrze Betlejemskie Światełko Pokoju.
W imieniu własnym oraz Harcerzy z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Zośka i Alek” wraz z Gromadą Zuchową „Jędrusie” Hufca ZHP Mazowsze z Małej Wsi serdecznie zapraszamy w piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00 po Betlejemskie Światełko Pokoju. Każdy, kto ma tylko ochotę będzie mógł zabrać je do swoich domów.
Przybywając po Betlejemskie Światełko Pokoju pamiętajcie o zabraniu ze sobą świeczki i najlepiej jakiegoś zamkniętego lampionu tak żeby płomień Betlejemskiego Światełko Pokoju mógł dotrzeć z Wami do Waszych domów. Serdecznie Zapraszamy 🔥🔥🔥

27 WOŚP w Małej Wsi

47389949_1974106292890580_7588642806084665344_nW niedzielę, 13 stycznia 2019 roku w całej Polsce po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Główną ideą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oprócz oczywistej chęci ratowania życia, jest próbą skonsolidowania rożnych środowisk w ramach jednej inicjatywy.

 

Czytaj dalej
W tym roku celem zbiorki będzie pozyskanie środków „dla dzieci małych i bez focha” na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zaczynamy tradycyjnie ulicznymi kwestami, a kończymy Wielkim Finałem od godz. 15:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Małej Wsi. Wolontariusze z puszkami ruszą

do pracy w niedzielny poranek. Będzie ich można spotkać na terenie całej naszej gminy. Oprócz puszek zostaną oni wyposażeni w identyfikatory WOŚP ze zdjęciem. Każdy z wolontariuszy tradycyjnie będzie miał ze sobą samoprzylepne czerwone serduszka z napisem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do włączenia się w działania Naszego Sztabu. Będziemy wdzięczni za każdy gest pomocy i współpracy. Wspierając WOŚP możemy ofiarować dowolną kwotę wrzucając ją do puszek naszych wolontariuszy, ale również przekazując fanty na nasza aukcję, która odbędzie się podczas finałowego spotkania na hali sportowej 13 stycznia. Najważniejsze jest jednak, żebyście byli z nami podczas naszego finału.
Zachęcamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku: WOŚP Mała Wieś- Sztab przy GCK MultiOsada w Małej Wsi,zamieszczamy tam na bieżąco informacje dotyczące naszych działań i przygotowań do Wielkiego Finału.
Pamiętajmy! 13 stycznia GRAMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA!

Nasza Gmina Nasze Miejsce

DSCN0528Informujemy, że przygotowaliśmy dla Państwa kolejne wydanie biuletynu gminnego. Biuletyny dostępne są w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi oraz Urzędzie Gminy Mała Wieś.
Wersja elektroniczna: https://malawies.pl/naszagmina-naszemiejsce/
Zapraszamy do lektury 🎄🎄🎄

Poczujmy razem magię świąt

48221723_1975309566103586_2379576641224441856_nOkres bożonarodzeniowy to czas szczególny dla wszystkich, to taka magiczna pora szeroko rozumianego oczekiwania, czas, kiedy poza wytężoną pracą, obowiązkami, przygotowaniami do Świąt, ludzie zatrzymują swoje myśli na chwilę, by wspólnie celebrować ten czas. Wspólnemu świętowaniu sprzyja kolędowanie nie tylko przy rodzinnym stole, ale również w szkołach, kościołach, domach kultury, gdzie można poczuć świąteczną atmosferę życzliwości, wspólnoty i pojednania.
Zwyczaj śpiewania kolęd to tradycja, jeden z najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Dlatego też chcielibyśmy, zaprosić mieszkańców naszej gminy do wspólnego kolędowania z piosenkarzem znanym i lubianym przez wszystkie pokolenia. Serdecznie Zapraszamy 22 grudnia (sobota) o godzinie 17.00 na koncert Świąteczny Andrzeja Rybińskiego.
Poczujmy razem magię świąt… 🎄🎄🎄

Nowości wydawnicze

47281619_1972587889709087_3772204591358148608_nKolejne pachnące nowości wydawnicze w naszej Bibliotece! 📚
Zakup książek zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy 

Bajkowe Piątki z MultiOsadą

DSCN0026W piątek 23 listopada w ramach bajkowych piątków z MultiOsadą, pracownicy MultiOsady wraz z pluszowym misiem odwiedzili naszych milusińskich w Samorządowym Przedszkolu w Małej Wsi.
W związku z tym, że dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, to właśnie tematem przewodnim naszego spotkania był Pluszowy Miś. Przedstawiliśmy dzieciom historię powstania tego wyjątkowego pluszowego przyjaciela oraz przeczytaliśmy bajkę Kubuś Puchatek. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Cybernauci w MultiOsadzie

IMG_5083W sobotę 17 listopada gościliśmy u siebie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Malej Wsi, które przygotowały dla dzieci z terenu naszej gminy warsztaty w ramach projektu „Cybernauci”, które dotyczyły bezpiecznych zachowań w Internecie. Rozmawialiśmy o hejcie i cyberprzemocy. Dyskutowaliśmy o tym, jak poradzić sobie z tymi zjawiskami, jak się zachować gdy jesteśmy obiektem lub świadkiem przemocy oraz gdzie i komu to zgłosić! W ramach warsztatów odbyły się także prezentacje, projekcja filmów, quizy, oraz gry edukacyjne, które pozwoliły utrwalić najistotniejsze wiadomości. Dziękujemy Uczennicom i Pani Beacie Marczak- nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Małej Wsi za wspólnie spędzony czas.

Bajkowe Piątki z MultiOsadą

DSCN9928Piątkowe czytanie bajek w MultiOsadzie to już nasza tradycja. Z niecierpliwością zawsze oczekujemy na odwiedziny naszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Staramy się urozmaicić dzieciom spotkania, zapraszając zaprzyjaźnionych z nami gości, którzy czytają im bajki.Tak też było w miniony piątek 16 listopada. Nasze zaproszenie przyjął Radny Gminy Mała Wieś Pan Albin Dynarek, który przeczytał dzieciom wyjątkowe Bajki o zwierzętach. Dzieci poznały nazwy zwierząt zamieszkujące leśne tereny, ich zwyczaje oraz cechy charakteru. Nie zawsze zwierzęta odzwierciedlały dobre cechy charakteru takie jak pomysłowość, pokorę czy pracowitość. Czasem mogliśmy usłyszeć o negatywnych cechach takich jak: próżność, lenistwo czy zachłanność. Każdemu zdarza się popełniać błędy i zachowywać nieodpowiednio z powodu emocji lub nagłych zdarzeń, ale nie zawsze takie zachowania świadczą o jego negatywnym charakterze lub o jego złych intencjach.
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i do zobaczenia za tydzień.

Dzieła Wincenta Witosa

DSCN9906Z radością informujemy, że w związku ze stuleciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości do naszej Gminnej Biblioteki Publicznej trafiły niezwykłe książki. Jest to pięciotomowe, jubileuszowe wydanie „Dzieł Wybranych” Wincenta Witosa. To niezwykłe wydanie ufundowane zostało przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika w celu promocji Województwa oraz wsparcia rozwoju kultury. Wykonawcą tego monumentalnego przedsięwzięcia edytorskiego jest Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. Bardzo dziękujemy za wyjątkową przesyłkę, która mamy nadzieję będzie cieszyło się dużą popularnością wśród naszych czytelników.
Zachęcamy do lektury.

100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

45805313_2305029192860476_5584386954377560064_nW niedzielę 11.11.2018 roku uczestniczyliśmy w bardzo ważnym wydarzeniu upamiętniającym w naszej Małej Ojczyźnie 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz.11.00 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystego odsłonięcia dokonał Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Mała Wieś Panem Włodzimierzem Jeznachem. Poświęcenia Tablicy dokonał Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi Ks. Edward Kuzak. Wspólna modlitwa i odśpiewanie Hymnu Narodowego, wprowadziło nas wszystkich w stan osobistej refleksji i zadumy. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych, to sprawa bliska sercom nas wszystkich.

XXI Biesiada Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie

DSCN9733W imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz sołectwa Węgrzynowo serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w XXI Biesiadzie Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo razem z nami uczcić tą jakże ważną dla nas wszystkich Polaków rocznicę 100 lat od Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 r. spełnił się sen Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo.

Czytaj dalej
Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Odzyskanie Niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin. Podczas XXI Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie czciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń Wojny Światowej, którzy stworzyli nam warunki rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i cywilizacyjnego.
Nasze wyjątkowe piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od programu słowno-muzycznego „Drogi do Niepodległości”, który przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA. Następnie młodzież ze Szkoły Podstawowej w Podgórzy zaprezentowała nam montaż słowno-muzyczny „Żeby Polska była Polską”, po którym wystąpił Kameralny Chór „Podaj Dłoń” pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej. Wszystkie wystąpienia były wyjątkowe, wprowadziły nas w stan refleksji, zadumy i wzruszenia, nie trudno było zauważyć łzy w oczach przybyłych gości.
Nie zabrakło również tego dnia radosnego wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych, które przygotowała dla nas Pani Anna Sadkowska.
Z całego serca wszystkim dziękujemy za udział w Biesiadzie, dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybycie, Radnym Gminy Mała Wieś oraz Dyrektorom Szkół z terenu naszej gminy. Dziękujemy Paniom z SKW MALWA, Młodzieży, nauczycielom i Pani dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Dziękujemy Pani Małgorzacie Szpotańskiej i jej Chórowi, dziękujemy Pani Ani Sadkowskiej za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dziękujemy również pracownikom Referatu Komunalnego w Urzędzie Gminy Mała za pomoc podczas prac porządkowych i przewożenia sprzętu.
Organizatorami XXI Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Sołectwo Węgrzynowo.

Fotorelacja: kliknij 

Niepodległa do Hymnu

gf-zR5B-nJdQ-qBCm_niepodlegla-do-hymnu-2018-co-to-za-akcja-i-kiedy-jest-664x0-nocrop11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Dołączmy również my wszyscy. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.
„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

Dzień wolny od pracy

Informacja-1537785691Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Małej Wsi i Filią Biblioteczną w Dzierżanowie 12.10.2018 roku będą nieczynne.
Podstawa: Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Informacja

45156390_1956032514697958_4521750601545023488_nInformujemy, że w dniach 2 i 3 listopada (piątek i sobota) Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zapraszamy na XXI Biesiadę Pieśni Patriotycznej

43734660_1953348964966313_1764484273001201664_nRok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla wszystkich Polaków, ponieważ mamy okazję obchodzić 100 rocznice Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Serdecznie zapraszamy do uczczenie tej wyjątkowej rocznicy razem z nami podczas XXI Biesiady Pieśni Patriotycznej, która odbędzie się 9 listopada(piątek) o godz.16.00 w Świetlic Wiejskiej Węgrzynowie.
Specjalnie dla Państwa wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Niezwykle utalentowane Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, Kameralny Chór „Podaj Dłoń” pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej, jak również my wszyscy zgromadzeni będziemy mieli okazję wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne z przygotowanych na tą okoliczność śpiewników patriotycznych. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Jesienne Nowości wydawnicze

44708899_1952353738399169_8681602426890878976_nJest szaro, wietrznie, deszczowo i ogólnie aura nie sprzyja temu, żeby tryskać energią. Dzień jest coraz krótszy, ciemno robi się już przed osiemnastą… mamy jednak dla Was lekarstwo na te nie lubiane przez większość jesienno zimowe wieczory.
Jesień wyjątkowo sprzyja czytaniu książek. Zapraszamy do naszej Biblioteki po Nowości Wydawnicze, zamówione z myślą o Państwu. Z książką nigdy nie jest nudno 📚📕📖

Bajkowe Piątki z MultiOsadą

44597670_1952341041733772_7708028147995770880_n„Najciekawsze Bajki Przedszkolaka” to temat naszego piątkowego spotkania z naszymi milusińskimi z Samorządowe Przedszkole Mała Wieś. Bardzo Wam dziękujemy za odwiedziny, sprawiają nam one zawsze ogrom radości.  Staramy się w taki sposób dobierać bajki, aby przygody spotykające naszych bohaterów były dla naszych małych słuchaczy nauką i wskazówkami jak właściwie postępować, a czego robić nie wolno! Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania z MultiOsadą.

Fotorelacja: kliknij

To się nie mieści w głowie- spotkanie autorskie

DSCN9821W czwartek 18 października mieliśmy zaszczyt gościć w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Panią Renatę Piątkowską autorkę takich książek jak: „To się nie mieści w głowie”, „A może będzie właśnie tak”, „Która to Malala” i wielu, wielu innych. W swoich książkach opisuje tylko to, co realne. Wielokrotnie nagradzana pisarka, ceniona zarówno przez dzieci, młodzież jak i rodziców, opowiedziała nam o kilku swoich bohaterach, którzy istnieją naprawdę. 

Czytaj dalej

Było to szczególne spotkanie autorskie, ponieważ wraz z pisarką przyjechała również znana lektorka Pani Malwina Kożurno, której głos mamy okazję usłyszeć z audiobooków lub w Programie Trzecim Polskiego Radia. Usłyszeć utwory w jej wykonaniu było prawdziwą ucztą dla uszu. Spotkanie było dla wszystkich niewątpliwie frajdą, już dawno nie gościliśmy tak zasłuchanych czytelników. Jesteśmy przekonani, że czwartkowe rozmowy na długo pozostaną w naszej pamięci. Za wspólne spędzony czas dziękujemy serdecznie naszym gościom- Uczniom i ich Wychowawcom że Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie i Podgórzu oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie.

Fotorelacja: kliknij 

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę

44335535_1949616695339540_7433088754299961344_nKochani, zbliża się zima, dla zwierzaków w naszym Hotelu dla Bezdomnych Psów w Małej Wsi to smutny i trudny czas. Potrzebują koce, kołdry, ręczniki, karmę,  smycze i obroże. Przejrzyjcie swoje szafy…może znajda się w nich nie potrzebne i nieużytkowane już rzeczy. Naszym czteronożnym przyjaciołom bardzo ułatwią ten ciężki zimowy czas.
Pomóżcie nam pomagać – razem możemy więcej!

Bajkowe piątki

43172425_1944273089207234_588415329915371520_nBajkowe Piątki z MultiOsadą. Rozpoczęliśmy dziś Bajkowe Piątki z MultiOsadą, które tradycyjnie już spędzamy z najmłodszymi z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Motywem przewodnim naszego dzisiejszego spotkania była jesień a dokładniej dary jesieni, o których mowa jest w tomiku wierszy pt. „Zielony, żółty, rudy, brązowy „autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej oraz „Idzie niebo ciemną nocą” Ewy Szalburg Zarębiny. Wiersze opowiedziały naszym milusińskim o tym jak świat zmienia się jesienią, o spadających liściach z drzew, granatowych ciemnych chmurach, chłodzie i wietrze ale także o tym jak piękna jest to pora roku, w której można podczas spaceru zbierać kasztany, żołędzie i szyszki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się „magiczne pudełko”, w którym ukryte były skarby jesieni. Zabawa polegała na losowaniu owych skarbów i rozpoznaniu za pomocą dotyku jaki to skarb naszej pięknej jesieni. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym czytaniem wiersza „Jesienny deszczyk”…. „. Dziękujemy bardzo dzieciom i ich opiekunkom za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy za tydzień.

Młodzi Twórcy Literatury

MLT2018-750x400Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego po raz XXVIII zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Młodzi Twórcy Literatury”. W tym roku temat brzmi: „…I cóż, że dziewczyna?”. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim, skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych w wieku od 8 do 16 lat.

Czytaj dalej

 

Opis: Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę kobiet, dziewczyn, koleżanek w życiu młodych ludzi, na przełamywanie stereotypów, że bycie dziewczyną niesie ze sobą wiele ograniczeń. W dowolnej formie literackiej uczestnicy mogą wypowiedzieć się na temat tego, czy wiek XXI jest przyjazny zdobywaniu świata bez względu na płeć, czy nie ma dziś „spraw nie dla dziewczyn” i że niezależnie od tego, czy chodzisz w spodniach, czy w spódnicy, możesz dogadać się z całym światem, bo masz tę moc! Jednocześnie pamiętajcie, że nie chcemy od Was kolejnych opowieści o znanych Polkach, o „Sendlerowych”, „Skłodowskich”, królowych i świętych. To mają być historie z Waszego życia, środowiska, otoczenia, z Waszych czasów. O dziewczynach z sąsiedztwa i dziewczynach z okładek. Termin nadsyłania prac: 4 listopada 2018 r.

Regulamin konkursu: https://ksiaznicaplocka.pl/…/konkurs-mlodzi-tworcy-literatu…/

 

Nasza Gmina Nasze Miejsce- numer 17

DSCN9718Przygotowaliśmy dla Państwa kolejne wydanie biuletynu gminnego. Biuletyn Informacyjny Gminy Mała Wieś ”Nasza Gmina Nasze Miejsce” wydawany jest od 2012 roku. Periodyk ukazuję się kilka razy w roku. Adresowany jest do mieszkańców zainteresowanych sprawami związanymi z Gminą Mała Wieś. W Biuletynie zawarte są wiadomości i aktualności gminne, kulturalne, sportowe oraz wieści ze szkół i stowarzyszeń. W tym numerze również artykuły z bieżącej działalności Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi oraz obszerna informacja z XX Dni Gminy Mała Wieś, które niestety już za nami… Serdecznie zapraszamy do lektury. Gazetki już dziś dostępne są w GCK MultiOsada i Urzędzie Gminy.
Wersja elektroniczna  https://malawies.pl/naszagmina-naszemiejsce/

Jesienne nowości wydawnicze

DSCN9955„Mimozami jesień się zaczyna, Złotawa, krucha i miła…”
Serdecznie zapraszamy po jesienne nowości wydawnicze do naszej Biblioteki. Z nami jesień nie będzie Wam straszna.
Książki zakupiona w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”

Polska...Więcej niż Niepodległość

W roku, gdy wszyscy mówią o niepodległości, pojawDSCN9945ia się coraz więcej propozycji wydawniczych dotyczących wydarzeń z XX wieku. Nasze księgozbiory również wzbogaciły się o wyjątkowe wydanie, w którym Autorzy pochylają się nad wielką historią. Książka posiada również piękne i wyjątkowe ilustrację, które warto zobaczyć. Zapraszamy do Naszej Biblioteki!

Narodowe Czytanie w MultiOsadzie

DSCN0162W dniu 8 września 2018 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się 7 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której celem było nie tylko promowanie czytelnictwa, ale też wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej poprzez czytanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej.
Ponieważ tegoroczna odsłona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Narodowe Czytanie jest również formą uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu. Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 2018 44 teksty Antologii Niepodległości. Natomiast lekturą Narodowego Czytania na punkt kulminacyjny akcji, jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Czytaj dalej


Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz „Wesele” Stanisłąwa Wyspiańskiego.
Po raz kolejny do akcji Narodowego Czytania włączyło się również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. 20 września o godzinie 10.00 w specjalnie zaaranżowanej scenerii, przy udziale Dyrekcji, nauczycieli i uczniów Gimnazjum w Małej Wsi czytaliśmy wybrane wiersze z Antologii Niepodległości oraz fragment Szklanych Domów z „Przedwiośnia”. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada, która po powitaniu wszystkich zebranych odczytała list Prezydenta RP skierowany do wszystkich uczestników akcji Narodowego Czytania.
Nasze wspólne czytanie rozpoczęliśmy od odczytania 4 wierszy z Antologii Niepodległości: „Do matki Polki” Adama Mickiewicza, „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” Leopolda Stafa, „Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz „W Warszawie” Czesława Miłosza. Wiersze odczytali: Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, zwyciężczyni konkursu pn „Symbole Narodowe w wersji przestrzennej”, który ogłoszony został przez GCK MultiOsada w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Pani Halina Nowacka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu Pani Iwona Sobótko oraz pracownik GCK MultiOsada Pani Paulina Stępka.
Następnie rozpoczęliśmy czytanie wybranego fragmentu „Przedwiośnia”. Rolę ojca czyli Seweryna Baryki odczytał Radny Gminy Mała Wieś Pan Albin Dynarek zaś rola syna czyli Cezarego Baryki odczytana została przez ucznia Gimnazjum w Małej Wsi Krystiana Winosławskiego.
Nasi goście fantastycznie zaprezentowali wybrane fragmenty, otrzymując na koniec gromkie brawa.
W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, wszyscy zaproszeni goście otrzymali w prezencie od Gminnego Centrum Kultury MultiOsada książkę opatrzoną okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami!

Fotorelacja: kliknij 

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

17 września 2018 roku w GCK MultiOsada w Małej Wsi odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”. Tematem spotkania było uzależnienie od gier komputerowych.  Pisarz z zawodu jest dziennikarzem radiowym, telewizyjnym oraz prasowym, natomiast z zamiłowania – modelarzem, myśliwym, nurkiem, a także żeglarzem. Przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Nauczył się jednak przezwyciężać strach, realizować plany życiowe i walczyć z własnymi słabościami. Do tego samego namawia swoich słuchaczy. 

Czytaj dalej


W czasie półtoragodzinnego spotkania Pan Krzysztof w bardzo praktyczny sposób przestrzegał słuchaczy przed uzależnieniem od gier komputerowych. Wyjaśniał, jak niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Ostrzegał przed konsekwencjami uzależnienia, które w ogromnej mierze przekładają się na problemy w relacjach międzyludzkich i problemy zdrowotne. „Komputerowy ćpun” to książka skierowana nie tylko do młodzieży, ale również do rodziców, którzy na pierwszej linii powinni nieść pomoc swoim uzależnionym pociechom, aby robić to skutecznie należy zaznajomić się z całym tłem tego skomplikowanego zjawiska. Jako autor poradnika „Trener Marzeń” w przystępny sposób wskazywał też, jak określać swoje marzenia, a następnie, co robić, aby mogły zostać zrealizowane.
Rady te spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony uczniów, którzy zadawali też sporo pytań, związanych z życiowymi pasjami Krzysztofa Piersy, a miły gość chętnie na wszystkie odpowiedział.

Fotorelacja: kliknij

Nowe godziny pracy naszych bibliotek

42099737_1936519193315957_6187465822332518400_nInformujemy, że od 17.09.2018 obowiązują nowe godziny pracy Biblioteki. Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, zgodnie z wcześniejszymi informacjami będzie otwarta również w soboty.
Filia Biblioteczna w Dzierżanowie, z uwagi na zajęcia szkolne czynna będzie w poniedziałki i wtorki. Za zmiany serdecznie przepraszamy

Narodowe Czytanie w MultiOsadzie

plakat-narodwe-czytanie-PrzedwiośnieGminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie wszystkich zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA, podczas którego będziemy czytać PRZEDWIOŚNIE Stefana Żeromskiego. 20 września 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, „Przedwiośnie” czytać będą m.in. Wójt Gminy Mała Wieś, Radni Gminy, Dyrektorzy Jednostek Oświatowych, zwyciężczyni konkursu ogłoszonego przez GCK MultiOsada pn.”Symbole Narodowe w wersji przestrzennej” oraz uczeń gimnazjum. Serdecznie zapraszamy!

Jesienne Nowości wydawnicze w naszej Bibliotece

DSCN9721Z dobrą książką jesienne wieczory nikomu nie straszne. Zapraszamy po nowości wydawnicze do naszej Biblioteki 📖📗

Wyniki Konkursu na Symbole Narodowe

DSCN9726W tym roku obchodzimy bardzo ważną dla wszystkich Polaków rocznicę- 100 lat Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy na swój sposób próbuje uczcić tą wyjątkową datę. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaproponowało konkurs na wykonanie symboli narodowych w wersji przestrzennej. W naszej gminie mamy bardzo dużo uzdolnionych osób, które sprostały trudnościom i wykazując się ogromną kreatywnością wykonały piękne prace. 12 osób podjęło się tego wyzwania!

Czytaj dalej
1. Pani Katarzyna Boszko z Małej Wsi
2. Pani Kornelia Wachaczyk z Zakrzewa Kościelnego
3. Karolina Rychlik z Małej Wsi
4. Marysia Burna z Małej Wsi
5. Diana Rychlik z Małej Wsi
6. Pan Krzysztof Józwik z Małej Wsi
7. Pan Waldemar Rypiński z Niździna
8. Pani Halina Nowacka z Bożenia
9. Pani Agnieszka Nowak i Pan Kamil Jasiński z Małej Wsi
10. Pani Zofia Krystek ze Starych Święcić
11. Daria Chorębiewska z Małej Wsi
12. Pani Magdalena Józwik z Małej Wsi

Niestety regulamin pozwolił przyznać 3 pierwsze miejsca. Jury konkursowe przyznało również dwa wyróżnienia.

I miejsce- Pani Halina Nowacka z Bożenia
II miejsce- Pani Agnieszka Nowak i Pan Kamil Jasiński z Małej Wsi
III miejsce- Pani Zofia Krystek ze Starych Święcić

Wyróżnienia:
Daria Chorębiewska
Pani Magdalena Józwik

Pozostali uczestnicy zajęli zaszczytne IV miejsce.

Drodzy Państwo, przyznać III pierwsze miejsca było niezwykle trudno, jury konkursowe spotkało się z bardzo dużym wyzwaniem. Dla nas nie ma przegranych, dla wszystkich uczestników przygotowane zostały nagrody, wszyscy jesteście Państwo zwycięzcami. Kłaniamy się nad waszymi talentami.

Wszystkich uczestników, zapraszamy 9 września na XX Dni Gminy Mała Wieś ponieważ ok godz.15.45 zostaną wręczone nagrody.

Serdecznie wszystkim GRATULUJEMY

FOTORELACJA: kliknij

Prace będzie można oglądać podczas niedzielnych i piątkowych obchodów Dni Gminy.ZAPRASZAMY

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. "Symbole Narodowe w formie przestrzennej"

symbole narodoweW tym roku obchodzimy bardzo ważną dla wszystkich Polaków rocznicę- 100 lat Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy na swój sposób próbuje uczcić tą wyjątkową datę. Wójt Gminy Mała Wieś i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zapraszają do udziału w konkursie, na wykonanie Symboli Narodowych w formie przestrzennej. W naszej gminie mamy bardzo dużo uzdolnionych osób, które jesteśmy przekonani, że sprostają trudnościom i wykażą się ogromną kreatywnością.  Z prac które zostaną zgłoszone utworzona zostanie wystawa podczas XX Dni Gminy Mała Wieś.

Regulamin konkursu:Regulamin Konkursu Symbole Narodowe

Karta zgłoszeniowa:  Karta zgłoszenia do konkursu

Nie daj się Oszukać

DSCN0028W piątek 6 lipca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, odbył się bardzo wyjątkowy spektakl pn. „Nie daj się oszukać” w reżyserii Mariusza Pogonowskiego, który Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” realizowała w ramach projektu pn. „Bezpieczni seniorzy” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Spektakl powstał w Radzanowie. W rolę aktorów wcielili się seniorzy z Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radzanowie, Seniorzy z Koła Nr 10 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radzanowie oraz młodzież ze szkoły w Radzanowie i Drużynya Harcerska„Wędrowne Ptaki” z Radzanowa. Sztuka „Nie daj się oszukać!” w przestrzega przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „inkasenta”.

Czytaj dalej

W piątkowym spektaklu uczestniczyli Seniorzy z Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Małej Wsi oraz Seniorzy ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Małej Wsi. Dziękujemy bardzo wszystkim aktorom za miło spędzony czas,pełen humoru i przestrogi przed tym co czyha na seniorów każdego dnia, dziękujemy Pani Iwona Marczak przedstawicielowi Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” oraz Panu Mariuszowi Pogonowskiemu za uwzględnienie nas w swoim projekcie i miłą współpracę. Gratulujemy pomysłu! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Magdaleny Kosielińskiej – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Dziękujemy za przyjacielską współpracę i wymianę doświadczeń między ośrodkami, które zawsze są budujące i przynoszą nowe pomysły.

Fotorelacja: kliknij

 

ROBO TY I JA- Warsztaty z udziałem LEGO

DSCN9929Dzisiaj w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w ramach projektu „Wszechświat Kultury”, mieliśmy okazję gościć profesjonalistów z firmy Twój Robot, dzięki którym dwunastoosobowa grupa dzieci mogła poznać techniki kodowania. Nasi Młodzi Koderzy byli zachwyceni dzisiejszymi warsztatami, w błyskawicznym tempie uruchomione zostały roboty z LEGO mindstorms. Projekt „Wszechświat kultury” został sfinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich-Oddział w Płocku oraz Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego
Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w Państwa projekcie.

Fotorelacja: kliknij

Wakacyjne Nowości Wydawnicze

DSCN9847Zapraszamy po kolejne nowości wydawnicze 📚📖📘Pamiętajcie, że czas spędzony na czytaniu jest najlepszą formą odpoczynku…dlatego urlop najlepiej rozpocząć od wizyty w naszej Bibliotece 📖📚📘

Zapraszamy na spektakl teatralny

36268030_2240451835983992_2976131513986318336_nSerdecznie zapraszamy Seniorów z terenu Gminy Mała Wieś 6 lipca na spektakl teatralny „Nie daj się Oszukać” w ramach projektu  „Bezpieczni Seniorzy” .  Podczas spotkania dowiemy się jak ustrzec się przed oszustwami metod: na wnuczka, na policjanta, na inkasenta. Serdecznie zapraszamy start godz. 16.00

Nowości wyadawnicze

36376235_1054528461390789_5696914328733614080_nKolejne nowości wydawnicze w naszej Bibliotece. Zapraszamy!!! Nowości można też przeglądać po zalogowaniu się w katalogu elektronicznym

https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/start/login.html…

Wspaniałych wakacji

życzenia-wakacjeWszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. A Wam drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkół życzymy zasłużonego odpoczynku .
Kochane dzieciaki, dla Was mamy oczywiście przygotowane cykliczne warsztaty. Zapraszamy w lipcu w każdy wtorek i czwartek. Przypominamy o zapisach na wakacyjne wyjazdy. Liczba miejsc ograniczona, więc kto pierwszy…jedzie z nami.  Szczegóły po linkiem: kliknij

Wakacje z MultiOsadą

zajęcia wakacyjne lipiec 2019Kochani! Już za chwilę wakacje…szczególnie dzieci z niecierpliwością czekają na nie. Wakacje to czas na odpoczynek i dobrą zabaw. W miesiącu lipiec, zapraszamy dzieci w każdy wtorek i czwartek. Zajęcia, które odbywać się będą na terenie GCK MultiOsada dla wszystkich dzieci z terenu naszej gminy są darmowe, nie potrzeba się nawet zapisywać…jedyne co należy zrobić, to przyjść i dobrze się bawić. Zapisom podlegają natomiast wyjazdy. W miesiącu lipiec zaplanowane zostały dwa, do Twierdzy Modlin oraz do kina w Płocku. Wyjazdy są płatne. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w GCK MultiOsada osobiście lub pod nr telefonu 570-604-310. SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Gwarantujemy, że nie będziecie się z nami nudzić 🌞⛱️🌈🌞⛱️🌈🌞♥️

Finał Bajkowych piątków z MultiOsadą

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW piątek 15 czerwca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbyło się spotkanie podsumowujące piątkowe spotkania z bajką, w których przez cały rok szkolny 2017/2018 uczestniczyli Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Głównym celem naszego piątkowego finału było podsumowanie i przypomnienie sobie wszystkich bajek, które przez ostatnie 10 miesięcy zaprezentowane zostały dzieciom w MultiOsadzie. Nasi milusińscy bez problemu odpowiadały na zadawane im pytania…rozpoznając bohaterów przedstawionych im wcześniej bajek. Dzieci na koniec spotkania przygotowały rysunki ze swoimi ulubionymi postaciami. W nagrodę za kreatywność i zaangażowanie, otrzymali od nas kolorowe zakładki do książek. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, Wychowawcom i Opiekunom z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi, dzieci za miłą współpracę. Życzymy wszystkim udanego, zasłużonego odpoczynku podczas wakacji i oczywiście zapraszamy do dalszej współpracy już od września. Samorządowe Przedszkole Mała Wieś DZIĘKUJEMY!!

Fotorelacja: kliknij 

Kwadrans dla Niepodległej

DSCN9737Na zaproszenie Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego dołączyliśmy do pięknej akcji „Kwadrans dla Niepodległej”. Dziś w samo południe o godzinie 12.00 w 100 miejscach jednocześnie odbyły się czytania fragmentów literackich nawiązujących do 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z tych wyjatkowych miejsc było również Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy kadrze nauczycielskiej i uczniom Gimnazjum z oddziałem integracyjnym im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi za przyjęcie naszego zaproszenia i wspólny udział w tej wyjątkowej akcji, jaką był „Kwadrans dla Niepodległej”.

Fotorelacja: kliknij

Cała Polska Czyta Dzieciom- Piknik w Podgórzu

20180608_102741Do ogólnopolskiej akcji Tygodnia Czytania Dzieciom dołączyła również Szkoła Podstawowa w Podgórzu. Dziękujemy za zaproszenie, czas spędzony na czytaniu to dla nas zawsze ogromna radość i przyjemność. Po magicznym spotkaniu z książką, Animatorzy GCK MultiOsada w Małej Wsi zaprosili wszystkie dzieci do wspólnej zabawy…bańki mydlane są odpowiednie na każdą okazję 🙂

Mistrz Pięknego Czytania

SAM_596229 maja br. w Szkole Podstawowej w Dzierżanowie w ramach promocji czytelnictwa odbył się finał konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, organizatorami którego była Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie oraz Filia Biblioteczna Biblioteki Publicznej przy GCK MultiOsada w Małej Wsi. W konkursie wystartowali uczniowie klas I-VII, którzy zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze czytając wylosowane teksy z następujących książek:

Czytaj dalej

– klasa I-III – „Baśnie” Hans Chrystian Andersen
– klasa IV – Legendy Polskie,
– klasa V – „ Filipek i wakacje” Małgorzata Strękowska – Zaremba
– klasa VI – „Yellow Bahama w prążki” Ewa Nowak,
– klasa VII – „Mały Książę” Antoine de Saint – Exupery.

Jury w składzie: Elżbieta Witkowska – dyrektor szkoły, Iza Kopera- nauczyciel j. polskiego, Ewa Grzelak – dyrektor GCK MultiOsada, oceniało  uczestników, biorąc pod uwagę następujące elementy: płynność czytania, poprawność, wyrazistość, tempo oraz  intonację oddającą sens i klimat czytanego tekstu.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
– klasy I_III :
I miejsce- Pawlak Dominika, II miejcse- Sokołowska Maja, III miejsce – Grabowski Jakub.
– klasa IV :
I miejsce-Krysa Wiktoria, II miejcse- Adamska Gabriela, III miejsce – Klus Oliwia
Wyróżnienia otrzymali:
Mackiewicz Filip, Czarnecki Patryk, Krysa Patrycja, Pawlak Marta, Oździńska Klaudia, Mikołajczyk Aleksandra.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Przerwę, w trakcie której obradowało jury, uświetnił czytaniem  ks. Grzegorz Jendrzejewski, który zaprezentował utwory z Antologii Niepodległości w ramach 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zaproponowanej przez Prezydent Andrzeja Dudę.

Dziękujemy Pani Iwonie Domańskiej- nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie i Pani Joli Miszczyńskiej- pracownikowi Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie za organizację i sprawne przeprowadzenie konkursu.

Fotorelacja: kliknij 

Cała Polska czyta dzieciom dzień II

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, z największa przyjemnością dołączyło do tej wyjątkowej akcji.
Naszymi gośćmi byli dzisiaj przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi.Przedszkolaki wysłuchali bajek: „LOKOMOTYWA”, „IDZIE GRZEŚ”, „SŁOŃ TRĄBALSKI” oraz „ZOSIA SAMOSIA”.

Fotorelacja: kliknij

Cała Polska Czyta Dzieciom dzień I

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbywają się liczne imprezy czytelnicze.
Gminne Centrum Kultury MultiOsada- Biblioteka Publiczna, zaprosiło w dniu dzisiejszym do wspólnego czytania Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Małej Wsi.  W zielonej scenerii przed budynkiem MultiOsady Wójt Gminy Mała Wieś odczytał dzieciom wiersze patriotyczne, poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś, dzieciom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas.
Fotorelacja: kliknij 

Wolność...kocham i rozumiem...

34469759_1854230254878185_2266648417570652160_nOdwiedzając Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej 100 leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawa przygotowana została przez pracowników Biblioteki Publicznej.

W każdym z nas jest dziecko

dzien-dziecka-zyczeniaDla wszystkich dzieci…tych małych i dużych,  życzymy uśmiechu, radości i jak najwięcej codziennej beztroski.

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.” Janusz Korczak

Zbiórka książek dla polskich szkół na Wileńszczyźnie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziękujemy Państwu za udział w zbiórce książek dla Polskich Szkół na Wileńszczyźnie.
Wspólnymi siłami zebraliśmy 174 książki, które w dniu dzisiejszym dostarczone zostały do Starostwa Powiatowego w Płocku.
DZIĘKUJEMY ♥️📚♥️

Nie ma jak u Mamy...

Dzień-matkiDziś obchodzimy wyjątkowy dzień. Dzień MATKI!

Naszym wspaniałym Mamom podziękowania należą się każdego dnia. To One codziennie się o nas martwią, codziennie nas wspierają, codziennie są obok nas.

Kochane MAMY dziękujemy że jesteście. Dziękujemy za codzienną troskę, za bezgraniczną miłość…za wsparcie i zrozumienie 🌷♥️🌹♥️

Ostatni Krok

33183977_1848440512123826_5955678209872756736_nJakub Grabarczyk…a może lepiej Kuba Grabarczyk odwiedził nas rok temu reprezentując mistrzowską grę w ZOŚKĘ.
Jak się okazało, nie tylko jest mistrzem w Footbag, jest również autorem pierwszej polskiej powieści z gatunku thrillera nanotechnologicznego pn.” Ostatni krok”.
Pan Jakub przekazał dla Biblioteki Publicznej w Małej Wsi 3 egzemplarze swojej autorskiej książki. Książki już wkrótce dostępne będą dla czytelników.

Czytaj dalej

A na zachętę kilka słów o książce:
„Szczęśliwe małżeństwo, spokojne życie na przedmieściach i świetnierozwijająca się kariera młodego naukowca — to wszystko stracił Kacper Szewczyk w momencie swojego porwania. Śledcza Ewa Wójcicka i Oskar Kos z laboratorium kryminalistycznego Policji próbują odnaleźć zaginionego, ale wraz z upływem czasu w sprawie pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Znikają kolejne osoby, w zagadkowe śledztwo miesza się młoda dziennikarka, a Oskar i Ewa zaczynają rozumieć, że w tej historii przeszłość coraz mocniej splata się z teraźniejszością…

„Ostatni krok” to debiut literacki Jakuba Grabarczyka, absolwenta Politechniki Warszawskiej, na co dzień pracującego w branży zaawansowanych technologii. To właśnie wykształcenie techniczne połączone z miłością do książek i pracy twórczej, pozwoliło na stworzenie pierwszej polskiej powieści z gatunku thrillera nanotechnologicznego. „Ostatni krok” to historia, w której technika jest jedynie tłem, a dobro od zła dzieli cienka granica, do której przekroczenia wystarczy jeden, ostatni krok…”

Nowości wydawnicze

33043203_1847992735501937_8564121671047315456_nKolejna porcja nowości wydawniczych w Naszej Bibliotece jest już dostępna do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do Biblioteki.

Fotorelacjakliknij 

Kiermasz dziecięcej książki używanej

DSCN9829Już po raz piętnasty w całej Polsce obchodzimy Tydzień Bibliotek. W tym roku obchodom towarzyszy hasło: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Obecnie wizerunek biblioteki bardzo się zmienił. To już nie tylko książki na półkach, ale również bogata oferta wydarzeń kulturalnych, spotkań z pisarzami, ciekawymi osobami. A to wszystko skierowane jest dla naszych czytelników. Gminne Centrum Kultury MultiOsada-Biblioteka Publiczna działała dziś w terenie, można nas było spotkać przy budynku Senior + w Małej Wsi. Właśnie tam odbył się kiermasz dziecięcej książki używanej.

Czytaj dalej
Za symboliczną złotówkę, można było nabyć bajki i opowiadania dla najmłodszych. Na dzieci odwiedzające nasze stoisko przygotowane zostały zajęcia plastyczne i rekreacyjne. Do głośnego czytania bajek patriotycznych zaprosiliśmy Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego, który z przyjemnością przyjął nasze zaproszenie. Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś, Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi, Paniom Przedszkolankom, dzieciom i mieszkańcom gminy za dzisiejsze spotkanie.

Fotorelacja: kliknij 

 

Zagłosujcie razem z nami na Przedszkole w Małej Wsi

fb2KOCHANI!!!   Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi zgłosiło się do plebiscytu Podwórko Nivea. Niestety, to czy otrzymają ten wspaniały grant zależy teraz już tylko od NAS!!!
Drodzy mieszkańcy, przyjaciele i sympatycy Naszej Gminy, jeżeli zjednoczymy siły, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi wraz z nową siedzibą będą mogły otrzymać, wspaniały, nowoczesny i przede wszystkim bezpieczny plac zabaw.  Co musimy zrobić? Naprawdę niewiele!!!

Czytaj dalej
Wystarczy w okresie od dzisiaj do 21 czerwca oddać codziennie jeden głos na ICH PODWÓRKO.
Pamiętajcie jeden adres e-mail=jeden głos dziennie.
Podczas pierwszego głosowania, trzeba się zarejestrować (weryfikacja adresu e-mail), to zajmuje tylko chwilę 🙂
KOCHANI do dzieła 🙂 🙂 🙂

link do głosowania:https://podworko.nivea.pl/2018/lokalizacja/316-mala-wies

UWAGA!!! wyszukiwarce nie wpisujemy województwa ani powiatu, wystarczy wpisać miejscowość Mała Wieś

Samorządowe Przedszkole Mała Wieś jesteśmy z WAMI!!! Głosujemy

 

Spotkanie autorskie z Pisarką Panią Barbarą Kosmowską

DSCN97599 maja podczas obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi gościło panią Barbarę Kosmowską – autorkę wielu powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisarka ma na swoim koncie ponad 20 książek, za które otrzymała wiele nagród. Jej powieść Pozłacana Rybka otrzymała tytuł Książki Roku 2007 przyznaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Innymi ciekawymi pozycjami tej autorki są: Głodna kotka, Teren prywatny, Prowincja, Gobelin, Buba, W górę rzeki, Niebieski autobus, Myślniki, Buba: Sezon ogórkowy, Puszka, Dziewczynka z Parku, Niechciana oraz wiele innych.

Czytaj dalej

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie. Mimo tak licznej grupy pani Barbara nie miała problemu z zainteresowaniem młodzieży swoją osobą.
Młodzież chętnie wysłuchała historii o książkach naszego goscia, o różnych sytuacjach życiowych, które stają się inspiracją dla jej opowiadań. Książki pani Kosmowskiej poruszają tematy aktualne dla współczesnej młodzieży – okresu buntu oraz dorastania.
Atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna i ciepła, a panią Barbarę odebraliśmy, jako osobę emanującą pozytywną energią i serdecznością- jest ciepłą, skromną i pełną humoru osobą, która darzy wielkim szacunkiem odbiorców swoich książek. To było z całą pewnością spotkanie autorskie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom z w/w placówek szkolnych za przyjęcie naszego zaproszenia na dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy serdecznie również Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś za umożliwienie przywozu dzieci do MultiOsady.

Fotorelacja: kliknij

Witajcie w Naszej Bajce

DSCN0070Trwa XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej biblioteki artystów z Teatru Edu-Artis z Krakowa z przedstawieniem „Witajcie w naszej bajce”. Głównym przesłaniem przedstawienia było zachęcenie do czytania książek. Aktorzy wcielili się w postaci z różnych bajek m.in. Pana Kleksa, Babę Jagę czy Tygryska, które pomieszały się i nikt nie wiedział, kto jest kim i z jakiej bajki pochodzi. Dopiero po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia mogły odnaleźć swoje właściwe miejsce w zaczarowanym świecie książek.

Czytaj dalej
Dzieci żywiołowo uczestniczyły w prowadzonej inscenizacji i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania.
Występ aktorów Teatru Edu-Artis oglądały przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Podgórzu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie oraz z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji i opiekunów dzieci z w/w placówek- dziękujemy za miłą współpracę.
Dziękujemy również Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś za umożliwienie przywozu dzieci do MultiOsady.

 

Fotorelacja: kliknij 

 

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien bibliotekTydzień Bibliotek to zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich akcja promująca biblioteki i czytelnictwo. Tegoroczna, piętnasta edycja programu nosi hasło „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. W dosłownym znaczeniu słowa „dowolność” oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki.

Czytaj dalej

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości – wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

Biblioteka Publiczna działająca przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi również włączyła się do obchodów tegorocznej edycji. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w tym czytelniczym święcie – będzie nam miło, jeżeli odwiedzicie nas w tych dniach.

Zbieramy książki dla polskich szkół na Wileńszczyźnie

zbiorka ksiazekGCK MultiOsada – Biblioteka Publiczna organizuje zbiórkę książek – w ramach konkursu „Zbieramy książki dla polskich szkół na Wileńszczyźnie”.
Organizatorem tej wyjątkowej akcji jest Starostwo Powiatowe w Płocku. „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować na wiele sposobów: uroczystymi apelami, wspominaniem bohaterów, imprezami sportowymi. Można też wesprzeć dzieci i młodzież uczące się w polskich szkołach, ale poza granicami naszego kraju. Z taką inicjatywą wyszedł Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który postanowił zorganizować konkurs dla bibliotek leżących na terenie Powiatu Płockiego. Jego ideą jest zebranie jak największej liczby książek, które później zostaną przekazane polskim szkołom na Wileńszczyźnie…”

Czytaj dalej

Zachęcamy naszych mieszkańców do przyłączenia sie do naszej zbiórki i przynoszenie książek do GCK MultiOsada w Małej Wsi ul.Warszawska 31 do dnia 29 maja 2018 r. w godzinach : poniedziałek – piątek 8.00-18.00 oraz sobota 8.00-14.00
Tematyka książek jest dowolna: może to być literatura piękna, a także publikacje naukowe i historyczne. Książki, które zostaną zebrane podczas konkursu będą przekazane do polskich szkół na Wileńszczyźnie.

Biblioteka , która zbierze największą liczbę książek otrzyma nagrodę rzeczową od Organizatora.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia polskich uczniów na Wileńszczyźnie!
Regulamin konkursu: https://powiat-plock.pl/…/2036-zbieramy-ksiazki-dla-pols

Wiosenne nowości wydawnicze w naszej Bibliotece

DSCN9972I wreszcie nadeszła ta bezcenna chwila…kiedy możemy spełnić oczekiwania naszych czytelników. Uwielbiamy zapach nowości książkowych w naszej bibliotece.
Zapraszamy naszych wiernych moli książkowych, mamy nowe propozycje zarówno dla starszych jak i młodszych!

Zmiana godzin pracy GCK MultiOsada

UWAGAzmiana godzin pracy-page-001Informujemy, że od 09.04.2018 r. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Lokalnym Centrum Kompetencji (pracownia komputerowa) w okresie wiosenno- letnim (od 09.04.2018 r do 30.09.2018 r.) będą czynne od poniedziałku do piątku  w godzinach 8.00-18.00.  Ulegają również zmianie godziny pracy Fili Bibliotecznej w Dzierżanowie. Godziny pracy Biblioteki Publicznej w Małej Wsi pozostają bez zmian.

Radosnych Świat Wielkanocnych

wielkanocokNiech wiosenne święta rozpoczną kolejny etap naszego życia w zgodzie z naturalnym cyklem pór roku i pozwolą cieszyć się słońcem, ciepłem rodzinnym oraz wiarą w sens naszych uczynków.
Radości z Wielkanocy spędzonej w gronie bliskich osób życzą Dyrektor i Pracownicy GCK MultiOsada w Małej Wsi.

Tworzymy kulturę szacunku w sieci

DSCN9945Jakie zagrożenia czyhają na internautów? Jak bardzo jesteśmy nie anonimowi w sieci? Jakie konsekwencje możemy ponieść za podszywanie się pod kogoś innego? To główne tematy dzisiejszego spotkania w Gminnym Centrum Kultury w Małej Wsi, które poprowadziła Dyrektor MultiOsady Ewa Grzelak dla uczniów Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Poruszony został również temat RODO- uczniowie usłyszeli z jakimi nowymi przepisami muszą zmierzyć się Pracodawcy. Choć Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 6 lutego, pamiętajmy aby całym rokiem uczyć dzieci i młodzież bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Razem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Przerwa świąteczna

ogloszenie1-596x381Informujemy, że w dniach 30.03.2018-31.03.2018 (Wielki Piątek i Wielka Sobota) Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi będą nieczynne.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Spotkanie autorskie z pisarką Zofią Stanecką

DSCN989022 marca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, odbyło się spotkanie autorskie z pisarka Zofią Stanecką, autorką wspaniałych książek dla dzieci. Jej twórczość przepełniona jest poczuciem humoru i mądrością. Najbardziej znaną serią książek są opowiadania
o małej Basi, np. „Basia i przyjaciele. Anielka”, „Basia , Franek i zasypianie” oraz „Basia i wolność”. Inne publikacje to m.in. „Samo dzielny. Wstaje sam”, „Księga Ludensona” albo „Kto polubi Trolla?”. Głównym tematem spotkania były hasła: wolność, patriotyzm i niepodległość. 

Czytaj dalej

  

Na podstawie fragmentu książki „Nasza Paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” oraz „Basia i wolność” autorka opowiadała o powstawaniu książek, kładąc nacisk na wolność twórcy w tworzeniu świata przedstawionego. Dzieci w rozmowie z pisarka chętnie opowiadały czym dla nich jest wolność i symbole narodowe. Największym zainteresowaniem podczas spotkania cieszyły się warsztaty, na których nasi młodzi czytelnicy rysowali własne symbole wolności. Prace przez nich wykonane były bardzo kreatywne. Hasło „wolność” w rozumieniu małych dzieci ma zupełnie inne znaczenie.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III Szkół Podstawowych znajdujących się na terenie naszej Gminy, tj. Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie.
Dziękujemy Dyrektorom w/w placówek za przyjęcie naszego zaproszenia i zawsze chętny udział Szkół w przygotowywanych przez nas spotkaniach, celem których jest upowszechnienie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Fotorelacja: kliknij

 

konkursu recytatorskiego i. Janusza Korczaka "Pięknie być człowiekiem"

pbc18-750x400Informujemy, że  GCK MultiOsada w Małej Wsi organizuje eliminacje gminne do konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka ,,Pięknie być człowiekiem”, którego finał odbędzie się w Płocku 26 maja 2018r. w Książnicy Płockiej. Karty zgłoszenia należy dostarczyć do GCK MultiOsada ul. Warszawska 31 do dnia 20.04.2018r. Eliminacje konkursowe odbędą się 27.04.2018r. w GCK MultiOsada.

Regulamin Konkursu: pobierz pobierz

Podziękowania

DSCN9965Składamy serdecznie podziękowania Pani Ani Piegat z Liwina, która przekazała nieodpłatnie książki dla Biblioteki Publicznej w Małej Wsi !!!
Pani Aniu…bardzo bardzo dziękujemy, już pierwsze osoby z nich chętnie skorzystały

Nowości dla dzieci i młodzieży

27973661_1809747499326461_4760630557440895261_nKsiążki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości. Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość, dlatego też w naszej Bibliotece kolejne nowości wydawnicze…tym razem coś dla dzieci i młodzieży. Serdecznie Was zapraszamy.

Informacja

ogloszenie1-596x381Informujemy, że w związku z chorobą pracownika, Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie nieczynna w dniu 03.02.2018 (sobota). Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Informacja o dniu wolnym od pracy

ogloszenie1-596x381Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi, będą nieczynne w dniu 5 stycznia 2018 roku (piątek). Odbiór dnia wolnego w zamian za dzień świąteczny przypadający w sobotę 6 stycznia 2018 roku (Święto Trzech Króli).
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

Nowe Karty Biblioteczne- elektroniczne wypożyczanie książek

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, działająca przy GCK MultiOsada z dniem 2 stycznia 2018 roku uruchomi elektroniczne wypożyczanie książek. Nasza biblioteka działa w systemie MAK+ utworzonym przez Instytut Książki, działający przy Bibliotece Narodowej.
W związku z tym, każda osoba, aby zapisać się do biblioteki (każdy nasz czytelnik od 2 stycznia 2018 roku  będzie musiał od nowa zapisać się do naszej Biblioteki) będzie musiała podać numer PESEL. Dotyczy to tak samo osób dorosłych, jak i dzieci. Bez tej informacji system elektroniczny nie przyjmie danych czytelnika.

Czytaj dalej

Przy zapisywaniu dzieci konieczna będzie także pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, potwierdzająca złożonym podpisem odpowiedzialności. Istotne jest, aby pamiętać, że każde dziecko w wieku do 13 lat musi po 1 stycznia 2016 r./ bez względu na to, czy jest już zapisane, czy dopiero zamierza utworzyć konto w bibliotece /musi pojawić się w towarzystwie rodzica, który złoży podpis. Po tym jednorazowym utrudnieniu młody czytelnik będzie mógł samodzielnie wypożyczać książki.

Po zapisaniu czytelnika w elektronicznym systemie bibliotecznym MAK+, każdy czytelnik otrzymuje od nas nową kartę biblioteczną. Dzięki tej karcie bez wychodzenia z domu,  może monitorować swoją historię wypożyczeń przez internet. Aby to robić musi wejść na stronę biblioteki https://biblioteka.multiosada.pl/  i kliknąć w zakładkę „Katalog Biblioteczny”  https://biblioteka.multiosada.pl/portfolio/katalog-biblioteczny/, gdzie zostanie przekierowany na stronę SzukamKsiążki.pl, na której otrzyma dostęp do całego naszego katalogu bibliotecznego i do swojego konta on-line.

Katalog elektroniczny umożliwia przeglądanie zasobów biblioteki, sprawdzenie jakie nowości zakupiła biblioteka i jakimi pozycjami książkowymi aktualnie dysponuje. Zmiany te zmierzają do podniesienia komfortu wypożyczania przez czytelnika. Dzięki nowej KARCIE BIBLIOTECZNEJ każdy czytelnik otrzymuje także swoje konto on-line, na którym szczegółowe informacje uzyskuje po zarejestrowaniu się, a następnie po każdym zalogowaniu na nie. Tam przechodząc kolejno odpowiednie zakładki można m.in. sprawdzić aktualny stan swojego konta, historię wypożyczeń, datę zwrotu czy edytować dane (adres, numer telefonu, e-mail).

Mamy nadzieję, że czytelnicy szybko się przyzwyczają do tych innowacji i je docenią, bowiem Dyrektor i Pracownicy Biblioteki Publicznej działającej przy GCK MultiOsada w Małej Wsi, wprowadzili je przede wszystkim z myślą o nich.

Wyjątkowe podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Państwa zaangażowanie sprawiło, że na nowo odkryliśmy wielkość „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – dzieła, które od przeszło stu lat przynależy do kultury duchowej naszego Narodu”. Takimi słowami rozpoczyna się list jaki otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji „Narodowe Czytanie”.Jest w nim również zaproszenie do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2018 , w roku szczególnego jubileuszu- stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz listu otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Wesela” z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej.

Informacja o dniach zamkniętych

ogloszenie1-596x381Informujemy, że Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną w Małej Wsi, będą nieczynne w dniach 21 i 22 grudnia 2017 roku (czwartek i piątek).

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Spotkanie autorskie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1 grudnia 2017 roku gościem Biblioteki Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi była Pani Ewa Nowak pisarka i publicystka.

Ewa Nowak – pisarka, publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i rodzicami.

Czytaj dalej
W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mała Wieś (Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, Szkoła Podstawowa w Małej Wsi, Szkoła Podstawowa w Podgórzu oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie.

Autorka podpowiadała jak sobie radzić w życiu osobistym, jak dogadywać się z przyjaciółmi, rodzicami, a także jak odnosić się do wartości takich jak uczciwość, szczerość, miłość, przyjaźń oraz szacunek dla drugiego człowieka.

Dziękujemy Pani Ewie Nowak za miłe spotkanie jak również młodzieży za aktywność. Cieszymy się gdyż sama bohaterka spotkania była bardzo zadowolona z jego przebiegu.

Listopadowe nowości wydawnicze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A w naszej Bibliotece kolejna dostawa pachnących jeszcze farbą drukarską nowości wydawniczych. Serdecznie zapraszamy!

Kolejne nowości wydawnicze w naszych bibliotekach

DSCN9205Kolejna porcja nowości wydawniczych w naszych bibliotekach. Czekają na Państwa znani i lubiani autorzy ze swoimi nowymi propozycjami, a także Ci mniej znani, których książki pojawiły się u nas po raz pierwszy. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie.

Młodzi Twórcy Literatury

kafelekmłodzi 2017Książnica Płocka im. Władysława  Broniewskiego ogłasza XXVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”.
Proponowany temat – SKRZYDŁA MI ROSNĄ U RAMION.
Termin zgłaszania prac do 25 października 2017 r.
Szczegóły konkursu oraz regulamin konkursu wraz z oświadczeniem (kliknij).

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kolejne nowości wydawnicze w naszych bibliotekach

Nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kolejne nowości wydawnicze. Książki jeszcze pachnące farbą drukarską są już do dyspozycji wypożyczających. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie.

Fotorelacja (kliknij)

Paczka Literacka

PACZKA_LITERACKA_fb_postZ radością informujemy, że do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie dotarły Paczki Literackie. „Paczka literacka” to wspólna akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Do naszych placówek trafiły 2 pakiety zawierające po 21 książek oraz po dwa audiobooki. Na czytelników czekają między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego, „Laska nebeska” Mariusza Szczygła czy Andrzej Wajda „Podejrzany”.Książki już wkrótce będą do Państwa dyspozycji, zapraszamy i życzymy miłej lektury.

Czytaj dalej

A oto lista tytułów, które wzbogacą nasze księgozbiory:

Książki:
Dorota Wodecka, Polonez na polu minowym,
Ewa Winnicka, Cezary Łazarkiewicz, Zapraszamy do Trójki,
Krzysztof Varga, Polska mistrzem Polski,
Joanna Szczęsna, Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami,
Iza Michalewicz, Maciej Piwowarczuk Powstanie Warszawskie. Rozpoznanie,
Michał Ogórek, Polska Ogórkowa,
Marek Niedźwiecki, Nie wierzę w życie pozaradiowe,
Bogusław Mec, Bim, bam, bom, mogę wszystko!,
Juliusz Machulski, Hitman,
Piotr Lipiński, Anoda,
Wiesław Królikowski, Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie,
Włodzimierz Kalicki, Powrót do Sulejówka,
Anna Jelonek, Dorota Fontczak, Zdrowy apetyt,
Robert Janowski, Muzyka mojego życia,
Václav Havel, Siła bezsilnych i inne eseje,
Michaił Chodorkowski, Portrety z łagru,
Katarzyna Boni, Wojciech Tochman, Kontener,
Carl Bernstein, Bob Woodward, Wszyscy ludzie prezydenta,
Witold Bereś, Krzysztof Burnetko, Andrzej Wajda. Podejrzany,
Ewa Berberusz, Władysław Anders. Życie po Monte Cassino,
Jerzy Antczak, Reporterka

Audiobooki:
Andrzej Makowiecki, Ja urbanator. Awantury muzyka jazzowego,
Mariusz Szczygieł, Láska nebeská

Nowości wydawnicze

21733852_1634653893275440_2009894261_oZapraszamy do Biblioteki Publicznej w Małej Wsi oraz Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie po kolejne nowości wydawnicze, które już na Państwa czekają.

Nowe godziny otwarcia Bibliotek

bibioteInformujemy, że od dnia 04.09.2017 roku Biblioteka Publiczna w Małej Wsi i Filia Biblioteczna w Dzierżanowie będą czynne w następujących dniach i godzinach.

Zapraszamy do odbycia Stażu w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi

1Kochasz książki? Lubisz czytać?

Jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku?
Zapraszamy do odbycia stażu w Bibliotece Publicznej w Małej Wsi.
Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, od poniedziałku do Piątku w godzinach 8.00-16.00

Zmiana Godzin pracy Biblioteki Publicznej w okresie wakacyjnym

ksiazki_15_16_11
Informujemy, że w okresie  wakacyjnym (03.07.2017-02.09.2017) Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy!

Nowości wydawnicze

 DSCN837924 czerwca nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o kolejne już w tym roku nowości wydawnicze.
Książki już wkrótce będą dostępne dla naszych czytelników. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Ocalamy Książki od Zapomnienia

DSCN73982 czerwca, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, odbył się kiermasz książki używanej. Każdy kto nas odwiedził znalazł dla siebie coś ciekawego.  Niebawem ponownie wyjdziemy z propozycją książki używanej. Do zobaczenia!

Fotorelacja kliknij

Tydzień Bibliotek

DSCN7216W dniu wczorajszym w Bibliotece Publicznej Filia w Dzierżanowie, podczas obchodów Tygodnia Bibliotek, odbyły się spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie. Najmłodsi ze skupieniem słuchały czytanych bajek, a starsi poznali czynności związane z wypożyczaniem książek. W dniu wczorajszym w Filii Bibliotecznej w Dzierżanowie odtwarzana była poezja śpiewana, można było zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz zapoznać się z ofertą książek do sprzedaży.

Biblioteka Oczywiście- spotkanie z książką w plenerze

DSCN7217Podczas obchodów Tygodnia Biblioteki, wszystkie osoby zainteresowane książką mogły spotkać się z Nami w plenerze.
Wyszliśmy z ofertą sprzedaży książek dla dzieci i dorosłych, można było także wypożyczyć nowości książkowe zakupione w ostatnim czasie dla naszych bibliotek. Poczytaliśmy, posłuchaliśmy poezji śpiewanej i świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy i zapraszamy do wypożyczania nowości, już na miejscu w Naszej Bibliotece.

Biblioteka OCzywiście

DSCN7194Zgodnie z planem zajęć obchodów Tygodnia Bibliotek, w dniu dzisiejszym w MultiOsadzie odbyły się zajęcia tematyczne „Wiosenna Łąka” w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Dzisiejszym zadaniem było odtworzenie barw wiosny, poprzez tworzenie kwiatów i motyli.

Biblioteka oczywiście

Plakat Tydzien BibliotekW dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Biblioteka Publiczna w Małej Wsi, przygotowała z tej okazji swój program. Zapraszamy.

Nowości wydawnicze

DSCN4841Zapraszamy do Naszej Biblioteki po nowości czytelnicze.

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

STYLE SWITCHER

Accent Color

Side Bars

Header Style

Footer Style

Footer Content