W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19 od 17 marca 2021 r. do odwołania wprowadzamy nowe zasady obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych w Bibliotece Publicznej  działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

 1. Godziny otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
 2. Do odwołania Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Wsi będzie działać w ograniczonym zakresie. Nie będą odbywały się spotkania autorskie, imprezy, zajęcia i lekcje biblioteczne. Prowadzone będą wyłącznie zwroty i wypożyczenia w formie bezkontaktowej.
 3. Do odwołania rezygnujemy z następujących usług:
 • świadczenia usług xero, wydruków,
 • dostępu do Internetu dla czytelników,
 • udostępniania toalet czytelnikom,
 • przyjmowania książek drogą darowizny od czytelników,
 • korzystania z prenumeraty czasopism na miejscu,
 1. Zbiory biblioteczne udostępniane będą  na zewnątrz, przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi w przygotowanym na ten cel punkcie przekazywania. Czytelnicy nie mogą wejść do budynku.
 2. Zasady rezerwacji i zamawiania książek:
 • Zamów książki przez:
 • telefon 570-604-311,
 • na e-mail: bibliotkamultiosada@gmail.com
 • korzystając z katalogu on-line pod adresem: szukamksiazki.pl oraz poprzez katalog z poziomu naszej biblioteki: www.biblioteka.multiosada.pl- katalog biblioteczny (po zalogowaniu się można sprawdzić dostępność książek a następnie złożyć zmówienie).
 • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę w punkcie odbioru bezkontaktowego.
 • Podczas odbioru zamówienia, można będzie również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej publikacji.
 1. Termin zwrotu aktualnie wypożyczonych książek zostanie automatycznie przedłużony.
 2. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane 7 dniowej kwarantannie. Informacja o książkach znajdujących się w kwarantannie będzie widoczna w katalogu on-line. Zwracane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczalni, po zakończeniu kwarantanny zostaną ponownie włączone do użytkowania.
 3. Zwracane książki powinny być zapakowane w torby jednorazowe.
 4. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji).
 5. W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystraczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o powstrzymanie się przed przyjściem do naszej Biblioteki.

 

Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi

Procedury zachowania bezpieczeństwa, obsługi użytkowników oraz przyjmowania i odbioru materiałów bibliotecznych w Bibliotece Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wprowadzone zostały
Zarządzeniem nr 3/2021 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi z dnia 15.03.2021

Procedury przygotowane na  podst.§ 28 ust. 6 i ust. 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 367) w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rozporządzeń zmieniających z 10 marca 2021 r. i 11 marca 2021 r).

.

STYLE SWITCHER

Accent Color

Side Bars

Header Style

Footer Style

Footer Content