„Procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi- Gminnej Biblioteki Publicznej” w trakcie epidemii COVID-19

W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19 od 31 maja 2021 r. do odwołania wprowadzamy nowe procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania w Bibliotece Publicznej  w Małej Wsi.

1. Godziny otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Wsi:

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek  8.00-16.00

Środa– 9.00-17.00

II i IV sobota miesiąca 8.00-14.00

1. Wprowadzamy wolny dostęp do księgozbiorów Biblioteki.
  2. Spotkania i wydarzenia biblioteczne zgodnie z Rekomendacją Biblioteki Narodowej odbywać się będą na otwartym powietrzu lub online.
  3. Do odwołania rezygnujemy z następujących usług:
  • dostępu do Internetu dla czytelników z wyłączeniem dostępu do bazy Academica,
  • udostępniania toalet czytelnikom,
  • przyjmowania książek drogą darowizny od czytelników,
  • korzystania z prenumeraty czasopism na miejscu,
  1. W Bibliotece Publicznej uwzględniając limit osób zgodnie z 9 ust. 39 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021  (Dz.U. 2021 poz. 861) przebywać mogą równocześnie tylko 3 osoby, zachowując między sobą dystans 1,5 m.
  2. W związku z posiadanym przez Bibliotekę Publiczną w Małej Wsi dostępem do bazy Academica, (dostęp do zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej), czytelnicy chcący skorzystać ze zbiorów cyfrowych zobowiązani są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z naszą biblioteka celem uzgodnienia dokładnego terminu wizyty celem dostępu do terminalu.
  3. W dalszym ciągu istnieje możliwość zamawiania książek przez:

Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę w naszej bibliotece.

1. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane 3 dniowej kwarantannie. Informacja o książkach znajdujących się w kwarantannie będzie widoczna w katalogu on-line. Zwracane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczalni, po zakończeniu kwarantanny zostaną ponownie włączone do użytkowania.
  2. Wejście do Biblioteki jak również wolny dostęp do księgozbioru jest dopuszczany pod warunkiem:
  • zasłonięcia ust i nosa od chwili wejścia do budynku do chwili jego opuszczenia,
  • zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy innymi czytelnikami,
  • obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz podczas wyboru lektury na półkach zaleca się używanie rękawiczek jednorazowych.
  1. Pracownicy Biblioteki obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji).

STYLE SWITCHER

Accent Color